Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Tereza Šnajdrová
2. listopadu 2022 v 9:43
Čas čtení 0:56

Elon Musk zpoplatní ověření účtu na Twitteru. Bude to stát 200 korun na měsíc

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Elon Musk zpoplatní ověření účtu na Twitteru. Bude to stát 200 korun na měsíc
Zdroj: Unsplash/Sara Kurfeß/volně k použití

Pokud chceš, aby se u tvého jména na Twitteru objevila modrá ikonka potvrzující ověřený profil, budeš muset zaplatit 200 korun měsíčně.

Koncem října miliardář Elon Musk oficiálně převzal Twitter a okamžitě začal propouštět. Propustil vedení, odvolal radu oblíbené sociální sítě a nyní se chystá na další změny. Modré tlačítko potvrzující ověřený profil bude zpoplatněné osmi dolary měsíčně (tedy necelými 200 korunami), informují CNN a Euronews.

1. listopadu 2022 v 14:42 Čas čtení 0:44 Musk odvolal radu Twitteru a stal se jediným ředitelem společnosti Musk odvolal radu Twitteru a stal se jediným ředitelem společnosti

Nový majitel Twitteru a miliardář Elon Musk v úterý oznámil, že na sociální síti spustí měsíční předplatné ve výši 8 dolarů (tedy 200 korun). Předplatné uživatelům umožní mít u jména modrou ikonku značící ověřený profil, která byla až doposud zdarma. Ti, kteří si za Twitter zaplatí, také budou vystaveni menšímu množství reklam. 

„Současný systém pánů a sedláků, kteří jsou rozděleni modrým odznáčkem, je nesmysl,“ řekl zakladatel SpaceX a šéf Tesly. „Sílu lidem! Modrý odznáček za osm dolarů měsíčně,“ dodal. 

O ověření až doposud mohly požádat pouze některé profily, včetně vlád, firem, médií a politických, kulturních a sportovních osobností. Pokud tyto profily nedodržují pravidla platformy, odznak jim může být odebrán. Nastavení mnozí vnímali nespravedlivě a Muskovo rozhodnutí vítají s otevřenou náručí. 

Předplatitelé budou mít i další výhody. Jejich tweety se budou zobrazovat přednostně, budou moci zveřejňovat delší videa a zvukové zprávy a bude se jim zobrazovat o polovinu reklam méně. Předplatné navíc přinese Twitteru příjmy. „Příjmy, které budou sloužit k odměňování tvůrců obsahu,“ řekl Musk.

Domů
Sdílet
Diskuse