Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Adéla Ježková
29. listopadu 2022 9:27
Čas čtení 1:09

Divák s duhovou vlajkou přerušil zápas mistrovství světa ve fotbale mezi Portugalskem a Uruguayí

Kategorie:
Zahraničí
Uložit Uložené
Divák s duhovou vlajkou přerušil zápas mistrovství světa ve fotbale mezi Portugalskem a Uruguayí
Zdroj: Getty Images

Zápas mistrovství světa ve fotbale mezi Portugalskem a Uruguayí v pondělí krátce přerušil divák, který na hřišti mával duhovou vlajkou.

Přestože FIFA v celosvětovém televizním přenosu diváka neukázala, záběry a fotografie, jak po hřišti běží s duhovou vlajkou, se rychle začaly šířit. Informuje o tom CNN. „Vlajkonoš“ měl na sobě tričko s nápisem „RESPECT FOR IRANIAN WOMAN“ na zádech a nápisem „SAVE UKRAINE“ vepředu.

K incidentu na hřišti došlo v 51. minutě utkání mezi Portugalskem a Uruguayí. Íránský rozhodčí Alireza Faghani byl později viděn, jak sbírá vlajku z trávníku. 

„Tento muž doslova riskoval život“ 

Někteří fanoušci protestujícího podpořili již během samotné události, jiní mu vyjádřili podporu na internetu. „Tento muž doslova riskoval život, aby mohl na mistrovství světa mávat duhovou vlajkou. Být gayem je v Kataru trestný čin, za který hrozí tři roky vězení a v některých případech i smrt,“ napsal jeden z uživatelů na Twitteru„Protestující právě vběhl na hřiště zápasu Portugalsko–Uruguay s duhovou vlajkou, komentátor říká: ‚Nebudeme ho oslavovat tím, že vám jej ukážeme.‘ Neuvěřitelně špatná reakce na akt hluboké odvahy,“ dodal další.

LGBT+ lidé a jejich práva jsou na MS v Kataru velkým tématem. Před týdnem jsme psali, že kapitáni sedmi evropských fotbalových reprezentací plánovali, že na mistrovství světa v Kataru budou hrát s duhovou páskou na paži s nápisem „One Love“. FIFA ovšem uvedla, že pokud některý z kapitánů takto nastoupí na hřiště, okamžitě dostane žlutou kartu. Kapitáni Anglie, Walesu, Belgie, Švýcarska, Německa, Dánska a Nizozemska tak pod výhrůžkou ustoupili. 

Domů
Sdílet
Diskuse