Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Vojtěch Vanda TASR
29. prosince 2022 v 13:03
Čas čtení 1:08

V jihokorejském Soulu se v tunelu srazil autobus s kamionem. Zemřelo nejméně 6 lidí

Kategorie:
Zahraničí
Uložit Uložené
V jihokorejském Soulu se v tunelu srazil autobus s kamionem. Zemřelo nejméně 6 lidí
Zdroj: TASR/Jonhap

Dalších 37 lidí je zraněno, uvádí tamní tisková agentura.

Nejméně šest lidí zahynulo při požáru, který vypukl ve čtvrtek po srážce autobusu a kamionu na dálnici v tunelu na okraji jihokorejského hlavního města Soul. Tiskovou agenturu AFP o tom informoval místní hasičský sbor. Podle jihokorejské agentury Jonhap zahynulo nejméně pět lidí a 37 dalších utrpělo zranění, tři z nich vážné, napsala TASR.

29. prosince 2022 v 11:22 Čas čtení 1:29 Greta Thunberg a Andrew Tate rozpoutali novou debatu o ekologii Greta Thunberg a Andrew Tate rozpoutali novou debatu o ekologii

Záběry z místa neštěstí v místních médiích zachycují obrovské plameny a sloupy kouře stoupající z tunelu, přičemž s požárem bojovaly stovky hasičů.


Požár se rozhořel, když se autobus kolem 13:50 místního času srazil s kamionem na dálnici v tunelu ve městě Kwačchon na území tzv. Velkého Soulu, upřesnil tamní hasičský sbor. Vyvýšený tunel, který byl navržen tak, aby chránil okolní budovy před hlukem ze silnice, plameny rychle pohltily, ukazují záběry v místních médiích.


Hasiči už požár dostali pod kontrolu, uvedl mluvčí záchranářské složky. „Děláme prohlídku uvnitř tunelu pro případ, že by tam ještě byly další oběti,“ dodal. Záchranáři podle něj ošetřovali zhruba 20 lidí, kteří se nadýchali kouře, dodala AFP.


Ministr vnitra I Sang-min nařídil vyslání „co nejvíce prostředků“ na záchranu životů, informovala agentura Jonhap.


Tato smrtelná nehoda se stala jen pár měsíců poté, co v davové tlačenici na oslavu Halloweenu zahynulo v Soulu 150 lidí, z nichž většina byly převážně mladé ženy. Tragédie se stala ve čtvrti Itaewon, která je známá řadou barů a nočních klubů, a sešlo se tam přibližně 100 tisíc lidí.

Obrovská party znamenala velkou tragédii

O oslavě Halloweenu jsme tě informovali v říjnu. Její velikost byla s největší pravděpodobností podmíněna skutečností, že šlo o první venkovní halloweenskou party od vypuknutí pandemie. Ve zprávách na sociálních sítích někteří lidé poznamenali, že oblast Itaewon byla tak přeplněná, že se tam necítili bezpečně. V tlačenici se zranila ještě další stovka lidí.

Domů
Sdílet
Diskuse