Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
7. května 2023 v 10:00
Čas čtení 2:22
Dominik Vetrák

O čem jsou potitulkové scény ve Strážcích galaxie 3 a kolik jich je? Které postavy na konci přežily a které zemřely?

O čem jsou potitulkové scény ve Strážcích galaxie 3 a kolik jich je? Které postavy na konci přežily a které zemřely?
Zdroj: Marvel Studios
FILMY A SERIÁLY
Uložit Uložené

Kolik potitulkových scén je v nejnovější marvelovce, o čem jsou a co nám napovídají o budoucnosti MCU?

Guardians of the Galaxy 3 je v kinech. Jak už to u marvelovek bývá, na jejich konci jsou potitulkové scény, ve kterých se děje buď něco vtipného, ​​nebo přímo odkazují na budoucí pokračování filmů či samotných postav. Pokud se chceš dozvědět, kolik těchto scén ve Strážcích galaxie 3 je a co přesně znamenají, čti dál. Pokud se chceš vyhnout spoilerům, jdi nejprve do kina. Vyplatí se to.

K překvapení asi většiny diváků studio Marvel a režisér a scenárista James Gunn vytvořili děj tak, že v něm nezahyne nikdo ze Strážců galaxie. Fanoušci považovali za nejpravděpodobnější smrt Rocketa a Draxe. I samotný herec Dave Bautista koneckonců řekl, že s rolí Draxe už nadobro končí.

Doporučeno
KVÍZ: Máš nakoukané marvelovské filmy? Tento kvíz zvládne jen expert na MCU KVÍZ: Máš nakoukané marvelovské filmy? Tento kvíz zvládne jen expert na MCU 3. května 2023 v 21:00

Podobná vyjádření možná byla součástí reklamní kampaně. Bylo to chytré, protože to, že Drax, Rocket, Gamora ani nikdo jiný nezemřel, je velkým překvapením.

Guardians of the galaxy 3 Strazcovia galaxie 3
Zdroj: Marvel Studios/Disney

Nic to ale nemění na tom, že se tým Strážců galaxie částečně rozpadl a uvidíme-li jej v budoucnosti, bude to v kompletně jiném složení. Vůdce týmu Star Lord se rozhodl Strážce opustit a vrátit se na Zemi, kde stále žije jeho dědeček. V druhé potitulkové scéně diváci viděli, jak si spolu užívají a že Star Lord zřejmě ještě na Zemi zůstane. Na tuto scénu se však v kině čekat nevyplatí.

Tvůrci zároveň oznámili, že se Star Lord vrátí, takže si ho Chris Pratt v budoucnu ještě určitě zahraje. Otázkou je, v jakém filmu či seriálu. V úvahu připadá další Avengers film či potenciální pokračování Eternals. Pravděpodobný je i návrat Strážců galaxie ve čtvrté části, ale i vznikne-li, bude to pravděpodobně nejdříve za 4–⁠5 let.

Guardians of the Galaxy 3
Zdroj: Marvel Studios

Peter Quill ale není jediný, kdo tým opustil. Nebula se rozhodla šéfovat Knowhere, základně Strážců galaxie, která se postupně mění na bezpečné místo pro kohokoli, kdo v galaxii hledá útočiště a bezpečí. S tím jí pomáhá Drax, který se kromě toho bude starat i o novou komunitu dětí mluvících zvláštním jazykem. Drax je překvapivě jediný, kdo jím dokáže mluvit.

Mantis opustila tým, aby hledala to, co ji v životě bude naplňovat. Groot zůstal s Rocketem, který se stal novým lídrem týmu. Gamora se vrátila k plenitelům (Ravagers), které považuje za svou rodinu, a rozhodla se „zapomenout“ na tým Strážců galaxie.

Kromě nich dvou je v týmu Kraglin se zbraní od svého bývalého šéfa Yondy, kterou se už naučil ovládat pískáním. Dalším členem je nová postava Cosmo, fenka, která ovládá telekinezi a dokáže mluvit pomocí speciálního přístroje kolem hlavy (Cosmo propůjčila svůj hlas herečka Maria Bakalova, známá jako Boratova dcera z filmu Borat 2).

Guardians of the Galaxy 3
Zdroj: Marvel Studios

Dalším nováčkem týmu je Adam Warlock. Během snímku byl nevyspělým experimentem, který jeho tvůrci ukončili příliš brzy, takže se úplně nevyvinul. Má tedy mentalitu dítěte a špatně nastavené morální hodnoty. Zdá se však, že Rocket a spol. ho „vychovali“ a v budoucnu bude lepší postavou. Warlock je dosud nejsilnějším členem týmu s ohromnými nadlidskými schopnostmi.

Doporučeno
Iveta: Dva ohromující talenty své generace se spojily a Fialová opět exceluje. Ubrat na sentimentu by ale neškodilo Iveta: Dva ohromující talenty své generace se spojily a Fialová opět exceluje. Ubrat na sentimentu by ale neškodilo 6. května 2023 v 20:35

Posledním členem nového týmu je jakási mladá dívka, kterou Strážci zachránili spolu s ostatními členy její civilizace. O jejích schopnostech a osobnosti ale neexistují žádné informace, protože byla na obrazovce asi čtyři sekundy. Rocket ji však nazve Phyla-Vell, což byla v komiksech dcera postav Mar-Vell a Elysius. V komiksech dokáže létat a vysílat z těla energetické útoky. Na chvíli dokonce převzala roli Captain Marvel.

strazcovia 3
Zdroj: Marvel Comics

Zda jde o stejnou postavu jako v komiksech, se dozvíme buď v rozhovorech s tvůrci po premiéře snímku, nebo až v dalších filmech (možná se objeví již ve snímku The Marvels, který se dostane do českých kin 9. listopadu 2023). Nový tým Strážců galaxie má slibný potenciál, nadále ochraňuje galaxii a je jisté, že se s ním ještě v budoucnu setkáme.

Domů
Sdílet
Diskuse