Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
28. června 2023 7:00
Čas čtení 3:27
Ondřej Jarůšek

Epické rozloučení Henryho Cavilla se Zaklínačem je tady. Co všechno můžeme čekat od 3. série?

Epické rozloučení Henryho Cavilla se Zaklínačem je tady. Co všechno můžeme čekat od 3. série?
Zdroj: Netflix
FILMY A SERIÁLY NETFLIX NETFLIX SERIÁLY ZAKLÍNAČ
Uložit Uložené

Na Netflix přichází vysoce očekávaná 3. série Zaklínače. Přečti si, z čeho při její tvorbě filmaři čerpali, co říkají tvůrci a co od nové série můžeme očekávat.

Upozornění: Článek může obsahovat spoilery ze seriálu a knih o Zaklínači.

Henry Cavill složí svoji zaklínačskou zbroj a v nadcházející třetí sérii se s rolí zabijáka příšer rozloučí. Pro seriál to ale neznamená konec. Pomyslnou pochodeň po britském herci převezme Liam Hemsworth, mladší bratr představitele filmového Thora Chrise Hemswortha. Fanoušci Cavilla by však neměli smutnit. Podle výkonného producenta Steva Gauba se můžeme ve třetí sérii těšit na pořádně silnou rozlučku. Cavill odejde jako hrdina. 

„Pro Henryho je to velmi silná sezóna a velkolepé rozloučení s rolí Geralta. (...) Nejdůležitější věcí pro nás bylo, aby byl (Cavill) na své poslední scény patřičně hrdý. Tyto poslední momenty budou těmi, které už s fanoušky zůstanou,“ prohlásil Gaub pro Yahoo Entertainment. „Odchází s hlavou vysoko zdviženou,“ dodal o Cavillovi producent s tím, že věří, že role Geralta bude po nástupu Hemswortha ve „skvělých rukou“.

Pokud tě zajímá, jak by mohl Liam Hemsworth v roli Geralta vypadat, podívat se můžeš na deepfake video, ve kterém jeho tvůrce vyměnil hercům tváře. Záběry však ber pochopitelně s rezervou, protože nejde o žádný oficiální materiál.
Zaklínač
Zdroj: Netflix

Zda se Hemsworth v roli osvědčí, ukáže až čas. Jedno je ale jisté. Cavill nastavil laťku hodně vysoko a právě jeho ztvárnění Geralta patřilo mezi nejpovedenější aspekty prvních dvou sérií. Ty se setkaly s místy smíšeným, ale jinak převážně pozitivním přijetím ze strany diváků a divaček. 

Třetí série má být velmi věrnou adaptací

Co se ovšem řadě fanoušků nelíbilo, byl odklon od původních děl Andrzeje Sapkowského. První série Zaklínače na Netflixu se opírala primárně o sbírky krátkých povídek (v češtině Poslední přání a Meč osudu), zatímco druhá série čerpala z prvního románu Krev elfů. Mezi nejdiskutovanější změny, pro které se filmaři rozhodli (kromě větší rasové diverzity), patřilo mimo jiné zabití Eskela, přidání nové záporné postavy Voleth Meir (démon zjevující se jako stará žena) nebo – což je možná největší změna – ztráta magických schopností Yennefer.

Doporučeno
PŘEHLED: Na co koukat v květnu? Společnost ti bude dělat návrat Bridgertonových nebo nové Star Wars PŘEHLED: Na co koukat v květnu? Společnost ti bude dělat návrat Bridgertonových nebo nové Star Wars 30. dubna 2024 9:30

Tyto a další dějové změny u části diváků vyvolaly vlnu nevole. Samotnému Sapkowskému však odchylky od jeho knih nevadí. „No a co, že jsou jejich nápady jiné než moje? Moje knihy nejsou bible,“ prohlásil. Pokud jsi ale mezi kritiky patřil*a i ty, možná tě potěší, že právě třetí série má být dosud nejvěrnější adaptaci.

Zaklínač
Zdroj: Netflix

Třetí série zpracovává děj druhého románu zaklínačské ságy s názvem Čas opovržení a showrunnerka seriálu Lauren Schmidt-Hissrich v souvislosti s novou sezónou doslova mluví o „adaptaci jedna ku jedné“. 

„Na třetí sérii je podle mě zajímavé to, že je to vůbec nejblíže, co jsme se kdy dostali k adaptování knihy jedna ku jedné. Pochopitelně nemůžeme zpracovat každou stránku, ale Čas opovržení nám nabízí spoustu velkých akčních událostí, dějových bodů, momentů definujících postavy nebo obrovských odhalení. Je toho opravdu hodně a my jsme se dokázali velmi, velmi držet blízko knih,“ řekla Schmidt-Hissrich pro Entertainment Weekly.

Adaptovat druhou sérii bylo podle Schmidt-Hissrich velice náročné a udělat změny bylo dle jejích slov nutné kvůli tomu, že v knize Krev elfů nebylo tolik velkých akčních scén. Zároveň se podle ní podařilo dobře připravit půdu pro děj třetí série, která má přímo navázat na konec té minulé.

Co nás ve třetí sérii čeká?

Pokud se potvrdí slova Lauren Schmidt-Hissrich, třetí série bude podstatně akčnější i temnější než první dvě. Geralt, Yennefer a Ciri přicestují na pevnost Aretuza na ostrově Thanned za účelem zjistit více o moci, která v mladé princezně z Cintry dřímá, a poskytnout jí bezpečné útočiště. Ocitnou se však uprostřed politických her intrikujících čarodějů a visí nad nimi smrtelné nebezpečí.

Zaklínač
Zdroj: Netflix

Jak si jistě fanoušci předešlých sérií pamatují, na konci té druhé měla Ciri vizi o Divokém honu, tedy skupině démonických bytostí, jež přichází po celém kontinentu rozsévat smrt a zkázu. Před nimi se bude Ciri snažit uprchnout, ocitne se však osamělá a Geralt se ji musí pokusit najít. Sám se přitom vzdá své obvyklé neutrality, aby svou svěřenku za každou cenu ochránil.

Epické odhalení záporáka

Jak podotýká server IGN, ve třetí sérii v neposlední řadě dojde k odhalení záporáka, o kterém už ale zřejmě fanoušci mohou tušit, kdo by jím mohl být. Už se nám totiž dostalo mnoho náznaků.

Doporučeno
Převýchovné zařízení? Na Ivy Ridge byly děti týrány a sexuálně zneužívány. Pobočka (ne)polepšovny existovala i v Česku Převýchovné zařízení? Na Ivy Ridge byly děti týrány a sexuálně zneužívány. Pobočka (ne)polepšovny existovala i v Česku 11. dubna 2024 12:00

O hlavním padouchovi se o něco více rozpovídala showrunnerka Lauren Hissrich na nedávné akci Netlixu Tudum. „Náš záporák hrál velmi dlouhou hru. Byly to dekády,“ řekla s tím, že odhalení této postavy seriál budoval od samotného začátku a vše k tomuto momentu směřovalo. Dvě a dvě si začnou kromě diváka dávat dohromady i naši hrdinové. „Libí se mi, jak Geralt a Yen začnou rozplétat tajemství, kdo by tím hlavním záporákem mohl být,“ dodala Hissrich.

Zaklínač
Zdroj: Netflix

Kromě milovníků zvratů a šokujících odhalení si ale na své velmi pravděpodobně přijdou i fanoušci pořádné akce. Jak se totiž alespoň na základě dosud zveřejněných ukázek zdá, choreografie soubojů je naprosto famózní.

Přesvědčit se o tom můžeš i v nedávno zveřejněné scéně, kde se Geralt, Yennefer a Ciri dostanou do střetu s mocným čarodějem Riencem, který chce mladou princeznu unést. Tomu ale Bílý vlk a čarodějka z Vengerbergu zabrání. Geralt se pak na konci ukázky dostane do masivní bitvy s elfy, kde kombinuje útoky mečem se zaklínačskými znameními. O skvělou akci by tak mělo být v nové sérii postaráno.

První polovina třetí série Zaklínače vychází na Netlixu už ve čtvrtek 29. června. Na druhou polovinu a vyvrcholení série si počkáme do 27. července.  

Domů
Sdílet
Diskuse