Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
Čteš článek:
Móda turistů: Takto se oblékli cizinci v centru Prahy. Bez čeho na cestách nedají ani ránu?

Aida, Kilian, Rafael

Móda turistů
Móda turistů z pražského centra. Zdroj: David Marcin


Poblíž Karlova mostu potkáváme i trojici z německého Bavorska. Aida, Kilian a Rafael pocházejí kousek od Mnichova a v Praze tráví prodloužený víkend. 


Aida do ulic vyrazila ve světlých kalhotách a bílém crop topu. „Obojí jsem koupila ve Stradivariu,“ říká. Kilian má na sobě zase jedničkové Air Force od Nike, vintage levisky, triko od značky Uniqlo a koženou tašku přes rameno. „Je od německé streetwearové značky Reternity,“ říká. Rafael oblékl neutrální bíle triko a černé džíny. „Na nohou mám Nike Dunk low model,“ říká. 


Všichni se shodují na tom, že když cestují, balí si většinou zhruba dva outfity na den. „Na cesty mám ráda pohodlné věci, když jsem ale ve městě, chci být stylová,“ říká Aida. Kilian a Rafael vysvětlují, že se u nich preference v komfortu také střídají. „Na den na chození po městě jsme rádi hlavně v pohodlí, když se ale večer jde někam za zábavou, rádi vypadáme dobře,“ říkají. 

Doporučeno
Zkažené zuby nebo vonné kužely na hlavě. Toto jsou ty nejdivnějšími beauty a módní trendy v historii Zkažené zuby nebo vonné kužely na hlavě. Toto jsou ty nejdivnějšími beauty a módní trendy v historii 4. července 2023 11:00


Co se balení týče, Aida říká, že je pro ni nejdůležitější pečlivě si outfity naplánovat a nevzít si toho zbytečně moc. „Tak přesně tohle neumím a vždycky si toho vezmu hromadu,“ říká se smíchem Kilian. 


Všichni tři ale mají jasno v tom, jaká věc je při cestování nezbytná. „Hlavní je mít nějakou pokrývku hlavy, když je člověk dlouho na slunci, pomáhá to,“ říká Aida. Kilian se zase neobejde bez tašky přes rameno. „Člověk si chce mít kam dát všechny věci a mít je vždycky u sebe, takže mít nějakou tašku je pro mě zásadní,“ říká a Rafael ho doplňuje s tím, že k čepici a tašce by rozhodně přidal ještě sluneční brýle. 

Móda turistů z pražského centra.Móda turistů z pražského centra.Móda turistů z pražského centra.Móda turistů z pražského centra.
Zobrazit galerii
(4)

Kim, Kwan, Lee

Móda turistů
Móda turistů z pražského centra. Zdroj: David Marcin


Na Malé Straně pak potkáváme Kim, Kwan a Lee. Ty také cestují delší dobu po Evropě, původně ale pochází z Korey a v Praze se zdrží tři dny. 


Na procházku Prahou během horkého letního dne zvolily buď volné kalhoty, nebo sukni. Všechny tři mají také přes crop top přehozenou tenkou košili, která je alespoň trochu chrání před městským žárem. 


„Všechno oblečení máme z korejských online e-shopů,“ říkají víceméně jednohlasně. Na dovolenou mají vždycky zhruba jeden outfit na den. „Jde nám ale hlavně o to, abychom vypadaly dobře, o praktičnost nám vlastně moc nejde,“ smějí se. 


Při balení zavazadla, především pak na delší dobu, nedají dopustit na organizéry. „Pomáhá to hodně s ušetřením místa,“ říkají. Kromě tipů na balení ale přidávají i svoje nezbytné kousky. „Určitě se neobejdeme bez dobrých bot, slunečních brýlí a pak je také super mít různé variace doplňků. Jsou malé a nezabírají místo, ale ozvláštníte jimi mnoho outfitů,“ říkají. 

Móda turistů z pražského centra.Móda turistů z pražského centra.Móda turistů z pražského centra.Móda turistů z pražského centra.
Zobrazit galerii
(4)
Čti na další straněČti na předchozí straně
Článek končí na další straně
Strana 2 z 3
Domů
Sdílet
Diskuse