Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
6. června 2024 v 9:30
Čas čtení 6:43
Lukáš Čelka

Zemřel nejbrutálnější kanadský sériový vrah. Zavraždil 49 žen: nejdříve s nimi měl sex, pak je zabil a nakrmil jimi prasata

ZAJÍMAVOSTI KRIMI
Uložit Uložené
Citlivý obsah
Článek může obsahovat:
 • produkty a služby určené pro osoby starší 18 let
 • sex, nahotu a jiný nevhodný obsah
 • násilí, krev nebo obsah nevhodný pro citlivé povahy
mám nad 18 let (zobrazit obsah)
zpět na hlavní stránkuZpět

Robert Pickton byl monstrum v lidském těle, které se léta vyžívalo v zabíjení bezbranných prostitutek.

Hromady okousaných kostí, kusy shnilého lidského masa a desítky zubů schovaných pod nánosy černé hlíny a prasečích výkalů. Policisty, které nadřízení vyslali prohledat farmu Roberta Williama Picktona, by asi ani v nejhorším snu nenapadlo, že na ní objeví tajné pohřebiště obětí a odhalí nejhoršího sériového vraha kanadských dějin. Zejména když byli informováni, že razie se týká „pouze“ nelegálně držených zbraní. 

Mezi lety 1978 až 2001 zmizelo ve Vancouveru nejméně 65 žen pracujících v sexbyznysu. Policisté ale odmítali, že by je mohl mít na svědomí jeden a tentýž sériový vrah, a už vůbec nechtěli připustit, že by jím byl známý chovatel prasat Pickton. Vlastně je ztracené ženy z okraje společnosti moc nezajímaly. Všechno změnily až výsledky úspěšné razie. DNA částí nalezených těl totiž patřila právě desítkám pohřešovaných žen. 

Policisté farmáře nakonec na základě nesporných důkazů obvinili ze 26 brutálních vražd. Pickton však později sám přiznal, že dívek, které zabil, bylo mnohem víc. 

Doporučeno
Dostala přezdívku Veselá Jane, na pacientech přitom dělala experimenty. „Sestra hrůzy“ si ke svým obětem lehala do postele Dostala přezdívku Veselá Jane, na pacientech přitom dělala experimenty. „Sestra hrůzy“ si ke svým obětem lehala do postele 14. června 2024 v 11:30

Ve vězeňské cele svému spolubydlícímu prozradil, že má na svědomí hned 49 obětí. Litoval jen toho, že nestihl zavraždit ještě jednu, aby se dostal na rovných 50. „Vykopal jsem si vlastní hrob tím, že jsem byl nedůsledný. Chtěl jsem udělat ještě jednu (vraždu), abych to zaokrouhlil,“ řekl v cele zadržení v roce 2002. 

Vyšetřování ukázalo, že Pickton byl monstrum v lidském těle, které léta vraždilo dívky z nejchudší čtvrti Vancouveru a jejich těly krmilo prasata. Za své oběti si vybíral zejména zaměstnankyně v sexbyznysu a ženy závislé na drogách. 

Ještě předtím, než společně nahlédneme do mysli nejhoršího kanadského sériového vraha, abychom zjistili, proč ženy nenáviděl tolik, že je vraždil a předhazoval svým prasatům, ti chceme připomenout, že prémiový obsah můžeme tvořit jen díky našim předplatitelům. Pokud se ti naše práce líbí, podpořit nás můžeš vstupem do klubu Refresher+.

V tomto článku si přečteš:
 • Jaké měl Robert Pickton dětství.
 • Proč je pravděpodobné, že v něm vražedné instinkty probudila jeho matka. 
 • Jaký byl podle místních člověk.
 • Proč Picktona nedokázali policisté celá léta odhalit.
 • Jakým způsobem vraždil své oběti.

Nepochopené dítě

Robert William Pickton se narodil 24. října 1949 v Britské Kolumbii. Jeho rodiče Leonard a Louise Picktonovi vlastnili prasečí farmu, na které jim už od dětství musel se svým mladším bratrem Davidem pomáhat, píše Toronto Star

Doporučeno
Devítiletá Anička zmizela, její tělo odkryla až divoká zvěř. Připomeň si nejznámější případ ztraceného dítěte v historii Česka Devítiletá Anička zmizela, její tělo odkryla až divoká zvěř. Připomeň si nejznámější případ ztraceného dítěte v historii Česka 25. května 2024 v 9:00

Robert měl kromě Davida ještě starší sestru Lindu, kterou rodiče poslali studovat do Vancouveru, a tak se jako jediná ze sourozenců vyhnula práci na farmě. Chlapci, kteří neměli to štěstí, museli léta snášet tvrdou výchovu své matky Louise.

pickton seriovy vrah
Zdroj: Youtube/@ Scary Mysteries

Přestože byly teprve děti, Louise je na farmě nutila dřít nekonečné hodiny, a to dokonce i během pracovních dnů, kdy chodily do školy. Nedovolila jim sprchovat se, ale pouze koupat se jeden po druhém ve stejné vodě, aby jí šetřili. Chlapci, kteří se tedy raději vůbec nemyli, aby nenaštvali svou matku, se pak ve škole stávali snadným terčem šikany v důsledku nepříjemného zápachu od hnoje a mrtvých zvířat.

Přidej se do klubu REFRESHER+
Zkušební
0 Kč
7 dní zdarma
Přístup k prémiovým článkům
Nejdříve máš předplatné na 7 dní zdarma a následně od 1. 7. 2024 platíš 125 Kč jednou za 4 týdny
Základní
125 Kč
Účtuje se jednou za 4 týdny
Přístup k prémiovým článkům
Přístup k benefitům
Méně reklam
150 kreditů každé 4 týdny na nákup benefitů
Všechny možnosti předplatnéhoMám slevový kód
Dokončením souhlasím s pravidly a podmínkami portálu Refresher.
Vyzkoušej předplatné REFRESHER+
za 125 Kč0
a čti vše bez omezení
Koupit předplatné
nebo Odemkni článek přes SMS
Pošli SMS na 90211 s textem CLANEK 161121 a dočti tento článek.
Cena SMS za otevření článků je 89 Kč s DPH. Jak to funguje?
Dočti článek do konce za SMS v hodnotě 89 Kč. Jak to funguje?
POSLAT SMS
Čti články bez omezení celý měsíc – předplatné jen za 36 Kč navíc v porovnaní s jedním článkem. Jak to funguje?
POSLAT SMS
Čti bez omezení celý měsíc. Stačí poslat SMS (za 125 Kč). Jak to funguje?
POSLAT SMS

Co se dozvíš po odemčení?

 • Jaký byl Pickton student.
 • Proč se schovával před lidmi v tělech jatečních prasat.
 • Proč si místní o Picktonovi mysleli, že je podivín.
 • Proč ho policisté pustili, i když ho jedna z napadených žen udala na policii.
 • Jakým způsobem vraždil své oběti.
Domů
Sdílet
Diskuse