Marek R.

Slovan Bratislava pred vlastnými fanúšikmi spečatil svoj postup do playoff KHL!

Dokáže Slovan prekvapiť aj v playoff?

S bratislavským Slovanom to nevyzeralo vôbec dobre. Minulú sezónu trápili tím finančné problémy, daktorí hráči hrali tým pádom maximálne na 50 percent, prišla tvrdá rana v podobe debaklu od CSKA a jasný nepostup do playoff. Špekulovalo sa teda, čo bude so Slovanom ďalej a v ktorej lige bude pôsobiť.

Napokon sa do sveta dostala správa, že Slovan pokračuje v KHL, čo určite potešilo fanúšikov tohto klubu, ktorý za ním stáli aj v ťažkých časoch. Podarilo sa predĺžiť zmluvy s kľúčovými hráčmi, dohodnúť splátkové kalendáre, priniesť mnohé posily na čele s brankárskym duom Brust/Garnett a ku konci sezóny aj priviesť opäť na bratislavský ľad aj jedného z najlepších obrancov slovenskej histórie, Ľuba Višňovského. A hoci sa Slovan pomaly rozbiehal, vyššie menované faktory sa začali po nejakom tom čase naplno prejavovať a Slovan porážal súperov bez ohľadu na to, kde sa ich protivník nachádzal v tabuľke. Presvedčiť sa o tom mohlo napríklad aj moskovské CSKA, ktoré je v tejto sezóne suverénne, no v dvoch zápasoch nedokázali hráči tohto klubu nájsť recept na belasých.

Takmer počas celej sezóny sa Slovan držal tesne pod hranicou playoff, s pribúdajúcim časom však rástla forma a pomalými krokmi smerovali belasí za ôsmym miestom. A to sa aj podarilo, no súperi na ďalších miestach boli neustále húževnatí, hlavne bieloruský Minsk. Slovan však zobral zodpovednosť do svojich rúk, nečakal na zaváhania Minsku a vypracoval si výborný náskok, ktorý dnes stačilo spečatiť napríklad aj jedným jediným bodom.

Na domácom ľade čakal na Slovan celok z Lotyšska, Dinamo Riga a pre belasých to bol posledný domáci zápas v základnej časti. Spečatiť postup do playoff pred domácimi fanúšikmi by bolo určite skvelé, čo si uvedomovali aj samotní hráči, ktorí boli v zápase aktívnejší a nebezpečnejší. Vyšla im hlavne druhá tretina, kedy sa na jej začiatku presadili najskôr Andrej Šťastný po výbornej prihrávke Ticara, no a potom predviedol svoje majstrovstvo a obrovskú trpezlivosť český reprezentant Lukáš Kašpar. V tretej tretine sa podarilo Rige znížiť, keď presilovku využil Indrasis a začal sa ich veľký tlak. Ten skončil aj vyrovnaním po skvelom teči Pavlovsa a hoci sa potom Riga tlačila za výhrou, Slovan aj vďaka Brustovi dokázal udržať remízu a zabezpečil si tak postup do playoff KHL! Pri jednom bode to však nezostalo a Rok Ticar gólom v predĺžení zabezpečil výhru a potešil tak fanúšikov nielen na štadióne, ale aj za televíznymi obrazovkami.

HC SLOVAN Bratislava hrá po 60 minútach s Dinamom Riga nerozhodne 2:2. Zisk bodu z dnešného zápasu však s určitosťou zabezpečil belasým po troch rokoch opäť postup do playoff KHL! #VerniSlovanu

Zveřejnil(a) HC SLOVAN Bratislava dne 8. únor 2016

Taktiež treba zdôrazniť dresy Slovana. Tie boli špeciálne navrhnuté pre dnešný zápas, keďže pred pár dňami bol Svetový deň boja proti rakovine a pred zápasom klub aj venoval 10 000 eur pre boj s touto chorobou. Pre viac informácií sleduj aj oficiálny fanpage klubu. A, samozrejme, musím vyzdvihnúť aj klasicky perfektnú atmosféru, ktorá v hokeji len ťažko hľadá konkurenciu.