Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Neděle 18. 8. 2019 svátek má Helena, Jelena

hledej na refresheru

Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.
Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
Zajímavosti - Věci
12
Adam Smeták
14. duben 2016, 16:45

Joachim Kroll: Duisburský lidožrout a nekrofil, který zavraždil a snědl 14 dívek v průběhu 24 let

Joachim Kroll byl kanibal z Německa, který zavraždil a zkonzumoval nejméně 14 žen.

Adam Smeták
14. duben 2016, 16:45
Joachim Kroll: Duisburský lidožrout a nekrofil, který zavraždil a snědl 14 dívek v průběhu 24 let
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
12
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.
Připravili jsme pro vás článkový seriál, který se bude týkat sériových vrahů, kteří nám přišli jakýmkoli způsobem zajímaví. Zaměříme se na nechvalně proslulé, ale i méně známé vrahy a pokusíme se vám co nejvíce přiblížit jejich, většinou velmi pohnutý životní příběh. Nezajímají nás ani tak statistiky a data, ale především pozadí jejich psychického narušení a postupné změny osobnosti, které vedly až k jejich nelítostným činům a hře na Boha. V dnešním článku si přiblížíme německého kanibala a několikanásobného vraha Joachima Krolla, který v průběhu 24 let zavraždil a následně i pozřel nejméně 14 dívek. 

 

Joachim Georg Kroll se narodil 17. dubna (apríl) 1933 jako osmé dítě do rodiny horníka z Hindenburgu. Už v dětství mu bylo naměřené IQ a byl lékaři označen za mírně mentálně zaostalého. Až do pozdního věku se pravidelně pomočoval. To mělo pravděpodobně co dělat s jeho velmi nízkým sebevědomím a impotencí. Když pak Krollův otec zemřel ve druhé světové válce, rodina byla nucena přestěhovat se do malého bytu, jenž se skládal jen ze dvou místností. Joachim tak sdílel svůj pokoj se šesti sestrami a jedním bratrem. Na základní škole odchodil jen pět tříd, načež začal pracovat na rodinné farmě. Zde vyrůstal s inteligencí a sociálními dovednosti žáka třetí třídy až do 22 let. Poté se rozhodl postavit na vlastní nohy a přestěhoval se do Duisberg, do severozápadní části Německa. Po smrti své matky v roce 1955 pak začal pracovat jako asistent na toaletách

 

Žil na ulici, která se jmenovala Friesenstrasse a mezi místními dětmi byl znám jako “strýček Joachim“, protože ve svém malém bytečku shromažďoval všechny možné hračky, panenky a sladkosti pro děti. Kroll děti zval do svého bytu, kde si s nimi hrál a považoval je za své opravdové přátele. Miloval pozornost od malých holčiček, které prý považoval za své neteře. To co děti však nevěděly byl fakt, že Kroll ve svém bytě schovává i nafukovací panny, na kterých si vybíjel své sexuální touhy a příležitostně i agresi. Po celá léta žil Joachim na Friesenstrasse, přičemž obdarovával malé děti pamlsky a malými dárečky. Rodiče místních si Joachima pamatovali jako příjemného a přemýšlivého muže, který vypadal, že touží po založení vlastní rodiny. 

 

Joachim Kroll: Duisburský lidožrout a nekrofil, který zavraždil a snědl 14 dívek v průběhu 24 let

 

Když byl Joachim Kroll zatčen za vraždu 14 lidí, které usmrtil v průběhu 24 let, místní byli zděšeni. Chycen nebyl z důvodu vynikající policejní práce, ale kvůli svému vlastnímu pochybení, kdy ucpal záchodovou kanalizaci částmi lidského těla. Když Kroll tehdy řekl svému sousedovi Oscaru Mullerovi, podal mu vysvětlení, že toaletu ucpal a je blokována vnitřnostmi. Záchod byl v budově společný, a tak Muller při průzkumu odpadního potrubí nalezl to, co si myslel, že jsou pozůstatky z řeznické práce, tedy rudá krev a vnitřnosti plovoucí ve vodě. Přivolaný instalatér odpadní rouru vyčistil a každý orgán vyjmul a umístil do kbelíku. To dobou však městem probíhalo pátrání po nezvěstné dívence Marion Ketter, a tak si policie rychle dala dvě a dvě dohromady. 

 

Podle ztrápených a zděšených rodičů byla Marion milý a důvěřivý blonďatý andílek, který se nechal nalákat na Krollovu náruč plnou sladkostí. V sobotu 3. července (júl) 1976 byly nalezeny ostatky a životně důležité orgány maličké Marion v odpadní rouře bytového domu, v němž bydlel Kroll. Ten zpočátku tvrdil, že vnitřnosti nalezené v odpadu pocházely z králíka, kterého stáhl a poté i s ostatky spláchl do záchoda. Policie mu však na jeho příběh hned neskočila a rozhodla se prohledat jeho byt. Když je Kroll vpustil dovnitř, na plotně stál rozdělaný guláš v hrnci, v kterém policie k vlastnímu zděšení nalezla části těla malé dívenky, včetně malé ručičky, plavající mezi hráškem a mrkví. Joachim při zatýkání nekladl odpor.

 

Joachim Kroll: Duisburský lidožrout a nekrofil, který zavraždil a snědl 14 dívek v průběhu 24 let

 

Při detailnější prohlídce pak muži zákona nalezli v Krollově ledničce další ostatky z lidských těl. Malý, plešatějící, skvrnitý čtyřicátník Kroll se následně přiznal k vraždě 14 žen z let 1955 až 1976, přičemž jejich věk se pohyboval od 4 do 61 let. Všechny své oběti byly znásilněny post mortem a na jejich tělech chyběly kusy masa. Kroll později vyšetřovatelům přiznal, že jako mladík nebyl schopný dosáhnout žádného sexuálního vztahu se ženami, dokud byly při vědomí. Během let si vrah pohybující se na hranici retardovanosti neuvědomoval zoufalé pátrání policie po jeho osobě. Nesledoval zprávy, ani deníky, které psaly o jeho činech. 

 

Jako většina sériových vrahů, i Joachim Kroll své oběti sledoval, než se rozhodl k útoku. Během výslechů prohlásil, že pravděpodobně zavraždil 14 žen, avšak jeho vzpomínky byly příliš mlhavé, aby se daly považovat za spolehlivé. Prohlásil tedy, že mohl zabít žen i daleko více nebo případně méně. Svou deviaci sváděl na porážky prasat, které se odehrávaly po celé jeho dětství na farmě, přičemž mu vzpomínka na toto násilí na zvířatech měla zůstat pevně zakotvena v mozku po celý zbytek života. Dalším důvodem pro jeho ohavné činy měly být náklady na jídlo, které v Krollově bydlišti byly až příliš vysoké, aby si ho mohl dovolit. Byl prý hladový a šťavnaté maso malých dětí bylo jediné jídlo, kterým mohl být uspokojen. Detektivům velmi podrobně líčil, jak maso malých dětí chutná a jak neporovnatelně dobré je, oproti tomu zvířecímu.

 

Kroll s policií na místě činu

Joachim Kroll: Duisburský lidožrout a nekrofil, který zavraždil a snědl 14 dívek v průběhu 24 let

 

První vraždu spáchal tři týdny po smrti své matky, v lednu (január) 1955. Tou dobou utrpěl psychickou epizodu, pod jejímž rouchem se rozhodl spáchat vraždu. 19letá a atraktivní dívka jménem Irmgard Strehl byla v té době Krollem pozvána do stodoly u obce Walstedde, neboť ji mile vypadající muž slíbil nějaký vzácný dárek. Kanibal ji však přepadl, bodl do krku a následně uškrtil. Kroll měl původně v plánu ji znásilnit, avšak brzy si uvědomil, že to nedokáže když bude při vědomí a bude bojovat, proto ji usmrtil a sexuálně se ukojil na jejím mrtvém těle. Poté vytáhl dlouhý řeznický nůž a její tělo vykuchal. Tělo bylo nalezeno až pět dní po vraždě

 

Důvodem, proč kanibal tak dlouho utíkal zákonu byla nevypočitatelnost jeho kroků. Vraždy páchal v různých částech Německa a s několikaletými přestávkami. Různé způsoby provedení vraždy, od škrcení po ubodání navíc profilovaly několik různých mužů, z nichž žádný neodpovídal popisu Joachima Krolla. Těla jeho obětí byla stažena z kůže. Od roku 1966 bylo nalezeno dalších sedm obětí. Všechny z nich byly posmrtně znásilněny a chyběly jim kousky masa z těl. Policie tou dobou byla nejen zmatená, nýbrž ani netušila, že chybějící kousky z lidských těl jsou potravou kanibala.

 

 

V prosinci 1966 Kroll uškrtil pětiletou Ilonu Harke v příkopu u Wuppertalu. Poté její tělo znásilnil, odřezal z něj kousky masa a poté ho vhodil do řeky. Policie určila příčinu smrti jako utonutí, což je opět poslalo zcela opačným směrem. Kroll byl těžko polapitelný neboť se jednalo o zmateného vraha bez jedinečného vzorce. Ubíhala léta, kdy svoji vražednou touho dokázal potlačit, avšak poté je náhle vystřídaly roky, kdy se sadistickou šíleností vraždil a následně pojídal své oběti. Jednou z Krollových obětí byla i 16letá Manuela Knodt z Essenu, které odřezal maso z pozadí a opekl si ho. Nad tělem pak masturboval a zanechal sperma na jejím těle. Policisté útok připsali gangu mladých chlapců a jednoho z nich dokonce za vraždu odsoudila na osm let, z nichž si 5 dokonce odseděl. 

 

Nebyl však sám, kdo byl křivě obviněn a zatčen za Krollovy zločiny. 16. června 1959 usmrtil 29letou Klaru Friedu Tesmer na louce blízko Rheinhausenu. Heinrich Ott, místní mechanik, byl z vraždy neprávem obviněn a jelikož neměl žádné alibi a nevěděl jak se očistit, ze zoufalství se oběsil v cele. Dne 23. dubna 1962 byla uškrcena a znásilněna 13letá Petra Giese v Dinslaken-Bruckhausenu. Nevinný Vinzenz Kuehn byl zatčen a odsouzen za její vraždu. To však ještě není vše. Dvacetiletá Ursula Rohling byla nalezena uškrcená v křoví, několik dní po smrti a její tělo bylo provokativně svlečené a vystavené. Tu noc byla na návštěvě u svého přítele, a tak se stal podezřelým číslo jedna. Ten z toho byl tak rozrušený a nešťastný, že se vrhl do řeky Maine. 4. června 1962 byla Krollem zavražděna Monika Tafel, z jejíhož těla si odnesl maso z hýždí a z předloktí, které následně osmažil a pozřel. Z vraždy byl obviněn Walter Quicker. Ten se kvůli nenávisti a odporu spoluobčanů z Walsumu oběsil v lese. 

 

Joachim Kroll: Duisburský lidožrout a nekrofil, který zavraždil a snědl 14 dívek v průběhu 24 let

 

Joachim Kroll se zprvu jen přiznal jen k vraždě Marion Ketter. Později však podlehl detektivům a přiznal se k dalším vraždám, za něž byli dávno odsouzeni už jiní muži. Strýčka Joachima mnozí považovali za skromného a milého člověka a nikdo z jeho okolí by ho netipoval na vážně narušeného sadistického kanibala. Po sérii výslechů se Kroll přiznal ke kanibalismu a požádal vyšetřovatele o nějaký lék na tuto “nemoc“. Bez nejmenších výčitek svědomí nebo lítostí nad obětmi litoval sám sebe, že trpí tak závažnou poruchou. Psychiatry byl odhadnut jako sexuální sadista a psychopat. A jak je známo, psychopati nejsou schopni se poučit ani z následků. 

 

Během procesu Kroll naivně žádal soud o chirurgický zákrok, který by mu pomohl v jeho touze po sexuální sadismu a lidském mase. Obviněn byl z osmi vražd a jednoho pokusu o vraždu. Z některých obviněn být nemohl, neboť se staly už několik dekád předtím, chyběl dostatek důkazů a zločin si odseděl už někdo jiný. Proces trval 151 dní a Kroll unikl trestu smrti jen díky tomu, že byl po druhé světové válce zrušen. Byl tedy odsouzen k devíti po sobě jdoucím doživotním trestům ve věznici v Rheinbachu. Posléze byl označen za duševně nemocného a umístěn do nemocnice pro mentálně choré. Dne 1. července (júl) 1991, ve věku padesáti osmi let, notoricky známý Duisburský lidožrout zemřel na infarkt.

Ohodnoť článek
33
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHORU
Jako neregistrovaný jsi tento měsíc přečetl už 1/40 článků. Přihlas se pro neomezený přístup. Jako neregistrovaný jsi přečetl už 1/40 článků za měsíc. PŘIHLÁSIT / REGISTROVAT PŘIHLÁSIT
Nejčtenější
Záleží nám na soukromí čtenářů. I z toho důvodu ti poskytujeme detailní informace o tom, jak využíváme soubory cookies a jiné technologie zabezpečující správné fungování a vývoj stránky. Pro víc informací si přečti naše Zásady ochrany osobních údajů , kde najdeš, jak používáme soubory cookies, případně se seznam s Podmínkami užívání portálu platnými od 24. 5. 2018. Zpracování cookies můžeš zabránit nebo změnit své preference v nastaveních internetového prohlížeče. Pro detailnější nastavení klikni na víc možností níže.
Upozornění na právo nastavení ochrany osobních údajů na Refresheru

Vzhledem k existujícím i chystaným změnám v zákonech ti dáváme možnost detailního nastavení zpracování osobních údajů a preferencí spojených s jejich zpracováním.

Přečti si možnosti, posuň zobrazení níže, nastav si své preference a klikni na tlačítko Souhlasím, když budeš chtít pokračovat na Refresher. Soubory cookies jsou důležitou součástí technologie v tvém prohlížeči. Jsou natolik důležité, že je budeme muset použít pro zapamatování si toho, že jsi toto okno potvrdil/a, v opačném případě bychom ti ho museli zobrazovat znovu a znovu.

Údaje, které zpracováváme, když používáš Refresher
Ze strany Refresheru sbíráme tyto osobní údaje:
 • Když navštívíš Refresher, uchováváme informace o tom, které články sis přečetl, identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy nebo IP adresu v případě přihlášení, soubory cookies a polohu.
 • Při přihlášení do účtu e-mailovou adresu.
Proč sbírá Refresher tyto údaje:
 • Ke zlepšení kvality našeho webu a vývoji nových webových služeb.
 • K provádění analýz a měření s cílem pochopit, jak je náš web využíván.
 • K tomu, abychom nezobrazovali obsah, který jsi už viděl.
 • Pro zobrazování přizpůsobeného obsahu, jako jsou například relevantnější články.
 • Pro schopnost identifikovat tě jako uživatele při přihlašování do svého účtu.
Sbíráme údaje pro partnery a reklamní sítě:
 • Identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy, soubory cookies a poloha.
Proč sbíráme tyto údaje pro partnery, třetí strany a reklamní sítě:
 • K tomu, aby mohli fungovat a zobrazovali relevantnější a užitečnější reklamy.
Seznam reklamních sítí a nastavení reklam

Nevyhnutelné osobní údaje – cookies – pro zobrazování reklam sbíráme pro následující společnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
formulář kontakt v souvislosti s osobními údaji >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

 

Možnost vypnout si personalizování reklam a sbírání osobních údajů pro jednotlivé partnery:

Upravit nastavení typů reklam Google - personalizování od společnosti Google

Upravit nastavení typů reklam AdForm - personalizování od společnosti AdForm

 

Svá nastavení pro všechny ostatní reklamní sítě, i ty, které na Refresheru nenajdeš, si můžeš prohlédnout na stránce youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Měření a analýza návštěvnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránek používají ke zlepšení funkčnosti svých stránek údaje shromážděné službou Google Analytics. Shromážďování údajů můžete deaktivovat tak, že si stáhnete a nainstalujete doplněk pro svůj prohlížeč.

Stáhnout doplněk pro prohlížeč

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Společnost Gemius podobně jako služba Google Analytics vyhodnocuje a měří návštěvnost na některých webových stránkách. K měření využívá Cookies, které si můžeš deaktivovat ve svém prohlížeči.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využíváme k analýze návštěvnosti a chování uživatelů. Vytváří nám mapu aktivity návštěvníků, a to na webových stránkách, které vizualizuje a vyhodnocuje. Tyto informace nejsou sbírány vždy, nikde nejsou spárovatelné s aktivitami uživatelů a není tedy možné identifikovat jednotlivce, ale Hotjar ti může nastavit soubory cookies.

Ovládací prvky související s prohlížečem

Nastavení souborů cookies

Soubory cookies jsou životně důležitou součástí technologie ve vašem prohlížeči a slouží ke zlepšení prostředí při používání internetu.

Pokud například na určitém webu nastavíte předvolený jazyk, soubory cookies pomohou prohlížeči zapamatovat si tuto volbu. Některé nebo všechny soubory cookies můžete též zablokovat, to ale může vést k narušení fungování některých funkcí na internetu.

Mnoho webů například vyžaduje zapnuté soubory cookies, když se chcete přihlásit.

Zásady ochrany osobních údajů
Další informace o tom, jak Refresher používá cookies ke zlepšení služeb
 • Přihlašování – pro účely přihlašování potřebujeme tvoji e-mailovou adresu.
 • Přizpůsobení – pro zjištění toho, co tě zajímá, vytváříme tvůj unikátní profil. Pokud nějaké informace posbíráme, najdeš je ve svých nastaveních soukromí a profil můžeš upravit, změnit nebo celé personalizování vymazat.
Jak změnit nastavení zpracování osobních údajů?

Pokud změníte názor, kdykoliv můžete tyto údaje změnit na adrese https://refresher.cz/nastavenia/sukromie.
Pokud toto okno nechceš vídat, když nás navštívíš z jiného zařízení nebo prohlížeče, přihlas se a tvé preference si zapamatujeme.