Neděle 18. 3. 2018 svátek má Eduard

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
zdroj: pexels.com

Studenti, kteří stojí za vlastními učebními texty pro své spolužáky, vydávají novou učebnici chemie

Projekt ProSpolužáky se nově rozšiřuje také o učebnici chemie.

28. únor 2018, 15:48
28. únor 2018, 15:48

Projekt ProSpolužáky se nově rozšiřuje také o učebnici chemie.

Možná si ještě vzpomínáte na červnový rozhovor s jedním ze zakladatelů projektu ProSpolužáky Markem Liškou, ve kterém nám vyprávěl o konceptu studentských učebnic. On a jeho kolegové si při studiu matematiky na gymnáziu všimli, že tradiční učebnice bývají pro středoškoláky často zbytečně složité. Rozhodli se učebnici napsat vlastní, poutavým a polopatickým jazykem, který je i průměrnému studentovi matematiky daleko lépe srozumitelný.

 

Jejich Matika pro spolužáky nyní boduje nejen mezi studenty Gymnázia J. K. Tyla v Hradci Králové, kde zakladatelé projektu studovali, ale v současnosti i na přibližně 85 středních školách po celém Česku, kde se podle jejich učebnice hodiny matematiky vedou. 

 

Studenti, kteří stojí za vlastními učebními texty pro své spolužáky, vydávají novou učebnici chemie

 

Dalším cílem této vynalézavé skupinky mladých nadšenců bylo podobným způsobem vyjít studentům vstříc i v jiných oborech. To se jim nyní daří s novou učebnicí chemie, která je také napsána poutavým a jednoduchým způsobem tak, aby si k dané látce našel cestu každý.

 

Jejich autory jsou devatenáctiletý Leoš Sáblík a pětadvacetiletý Vilém Obrátil z Brna, kteří spolupráci s projektem týmu ProSpolužáky sami nabídli.

 

Pokud tedy na vaší střední škole kolují staré a nesrozumitelné učebnice, zkuste poprosit své vyučující právě o některou z projektu ProSpolužáky. Třeba se nakonec díky nim stanete fanouškem některé z těchto věd.

 

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Nejčtenější