Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Pátek 5. 6. 2020 svátek má Dobroslav, Dobroslava

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Filmy a Seriály - Vybrali jsme
14
Jakub Paulík
15. duben 2018, 8:48
Čas čtení: 4:36
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Co všechno zatím víme o 8. sérii Game of Thrones? Některé postavy se vrátí, ale s jinými už moc nepočítejte

I když se HBO snaží skrývat všechny podstatné informace týkající se jeho klenotu, o seriálu toho už víme dostatek.

Jakub Paulík
15. duben 2018, 8:48
Čas čtení: 4:36
Co všechno zatím víme o 8. sérii Game of Thrones? Některé postavy se vrátí, ale s jinými už moc nepočítejte
Zdroj: HBO
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
14
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Množství fanoušků seriálu se až do premiéry první epizody finální série Game of Thrones rozhodlo vyhýbat jakýmkoli spoilerům. Ty se na nás vrhají skutečně ze všech stran a jen málokdo najde vnitřní sílu, díky které odolá. Podaří se i vám vydržet až do roku 2019? Nebo se společně s námi vrhnete na všechny zatím dostupné informace?

 

Upozorňujeme, že následující řádky budou obsahovat obrovské spoilery!

 

Co všechno zatím víme o 8. sérii Game of Thrones? Některé postavy se vrátí, ale s jinými už moc nepočítejte

 

Vzpomínáte si ještě na krásu a majestátnost sídla Starků z první série? Než Winterfell padl pod nadvládu Boltonů, šlo o skutečně nádherné sídlo. Po pozdějších reparacích se hrad dostal jakž takž do pořádku a znovuobsazením opevnění jeho původním rodem se vše vrátilo do starých kolejí. Zdá se ale, že nic dobrého nemůže v Game of Thrones trvat věčně.

Podle záběrů natočených amatérskou kamerou se kulisy používané k natáčení scén ve Winterfellu nacházely v plamenech. A je jen málo pravděpodobné, že se někomu z místních obyvatel podařilo při nedbalém zacházení s ohněm zapálit celý hrad. 

 

Z této pohromy pravděpodobně můžeme vinit pouze draky. Našim odhadem je velkolepá bitva mezi živými a mrtvými, které se hrdinové seriálu pokusili zadržet ještě na severu.

 

Když se ale plán A nepodařilo naplnit, nastoupili na scénu zbylí dva mazlíčci Daenerys a udělali s hradem a jeho okolím krátký proces. Nebo že by šlo o nového nemrtvého bojovníka Viseriona? Těžko říct. Je ale možné, že šlo o právě tento zmíněný epický boj.

 

  

Draci, respektive tedy dračí oheň, budou hrát ve finální sérii značnou roli. Nejenže jeho destruktivní silou padne nespočet válečníků na obou stranách barikády a asi shoří i rodný dům Starků, ale také padne popelem i hlavní město King's Landing.

 

Většina scén z této oblasti byla v minulosti natáčena v reálných městech, a to zejména v Dubrovníku. Tentokrát se ale replika King's Landing musela vyrobit v belfastských Titanic Studios, a to z celkem jasného důvodu. Město muselo shořet. 

 

V případě současné bašty Cersei Lannister se ale kromě zmíněných dračích útoků celkem naskýtá otázka, zda za podpálením města nestojí samotná královna a její milovaný „wildfire“. Co tipujete vy?

 

Co všechno zatím víme o 8. sérii Game of Thrones? Některé postavy se vrátí, ale s jinými už moc nepočítejte

 

Popravdě, obě možnosti jsou velmi pravděpodobné. Důvod? Internetem kolují záběry ze zmíněných Titanic Studios, na kterých můžeme vidět obrovskou kuši proti drakům. 

 

Na ni si určitě dobře vzpomínáte při boji mezi Lannistery a vojskem Daenerys. Poprvé ji v seriálu použil Bronn. Podle všeho se její využití zopakuje i na půdě King's Landing.

Pokud tedy přijmeme fakt, že replika hlavního města v Titanic Studios slouží k natočení bojových scén a k vypálení King's Landing, ve spojení s přítomnou kuší na draky je téměř jisté, že na město zaútočí draci.

  

Jejich oheň tedy bezpodmínečně zasáhne velkou část města. Ale vzhledem ke stále vyhrocenějšímu konání Cersei bychom se ani nedivili, kdyby si z nějakého důvodu (nepřátelské vojsko) vypálila vlastní město na popel.

Třetí možnost je ta, že by se od zničeného Winterfellu museli Jon a Daenerys nakonec uchýlit až k hradbám hlavního města, kde Cersei nakonec skutečně přesvědčili, aby společně s nimi bojovala proti většímu zlu. 

 

Tím pádem by ona velká kuše naplněna šípy z dračího skla či valyrijské oceli mohla sloužit ke skolení Viseriona. Ale že by Cersei přišla k rozumu? Nepravděpodobné.

  

Web TVLine přišel s pozoruhodnou, avšak ne příliš šokující informací. Podle jejich tvrzení by v nejmenovaném, mimořádně populárním seriálu, který už nejednou získal cenu Emmy, a na obrazovky se nevrátí až do roku 2019 (asi je jasné, na co narážejí), měl nastat zvrat týkající se těhotenství. No kdo by to tak asi jen mohl být?

Pokud si vezmeme v úvahu všechny postavy mající v poslední sérii sex (Missandei a Grey Worm ze seznamu potenciálního oplodnění asi určitě škrtáme), hlavními kandidátkami budou zřejmě jen Cersei a Daenerys. Šance, že by v sobě měla Sansa Ramsayho dítě není sice nulová, ale pro příběh příliš nepravděpodobná.

Co všechno zatím víme o 8. sérii Game of Thrones? Některé postavy se vrátí, ale s jinými už moc nepočítejte

  

Konec 7. série s sebou přinesl pro fanoušky hláškujícího a úsměvy rozdávajícího Tormunda jeden velký otazník. Přežil to, nebo ne?

  

Většina z nás byla dlouhou dobu názoru, že milovníci vraždění hlavních postav, jakými tvůrci Game of Thrones díky předloze George R. R. Martina dozajista jsou, by nenechali klíčovou postavu zemřít jen tak „off-screen“. Pokud jste smýšleli doposud podobně i vy, dělali jste pravděpodobně správně.

Stránka Buzzfeed přinesla prostřednictvím webu několik fotografií z natáčení v Belfastu, na kterých jsme mohli vidět krom jiných známých hereckých tváří vidět i Kristofera Hivjua, představitele Tormunda. 

 

Stále však nelze na sto procent potvrdit, že Tormund při pádu The Wall nezemřel a na natáčení nepřišel natočit jen nějaký ten flashback, ale podle mého skromného odhadu je určitě naživu.

 

Za krátký čas svého aktivního působení si Night King dokázal na svou stranu získat opravdu cenné spojence. Zatím nejlukrativnějším pěšákem na jeho šachovnici je drak Viserion, a pokud se mu nepodaří zabít a reinkarnovat ještě mohutnějšího Drogona, pravděpodobně půjde až do konce seriálu o jeho největší trumf. 

 

Ke své armádě si ale v 8. sérii připíše i šílené bojovníky na koni, Dothraky. 

 

Jak jinak, i k této informaci jsme se dopracovali díky nezbedným fanouškům, kteří se dostali dostatečně blízko natáčecím prostorům a získali řadu exkluzivních záběrů. 

 

Tyto konkrétní poukazují na obrovské zelené plátno a u něj na koních sedící muže oblečené v zelených outfitech a dothrackých potrhaných šatech. Ty tvůrci využívají právě k tomu, aby prostřednictvím CGI vytvořili takzvané „wights“ (zombie armádu Night Kinga).

 

Co všechno zatím víme o 8. sérii Game of Thrones? Některé postavy se vrátí, ale s jinými už moc nepočítejte

  

Jon Snow už jednou zkoušel najít u Cersei pomoc a jak jistě víte, hned po jeho odchodu z King's Landing se mu zákeřná samozvaná královna otočila zády. Jejich setkání ze 7. série ale dozajista nebude posledním. Potvrzují to další foto záběry z natáčení, na kterých oba herce vidíme v lokalitách chorvatského Dubrovniku. 

 

Výše jsme již zmínili, že právě Dubrovník často tvůrci využívají k natáčení scén z hlavního města. Je tedy zřejmé, že Jon musel do těchto nevítaných končin znovu zavítat. Co za tím ale stojí? 

 

Přišel snad Cersei pouze slovně vyčíst, že spojeným silám Targaryen-Stark neposlala žádné vojsko? Tak naivní přece není ani on. Nebo že by ano? Velmi snadno by totiž mohl dopadnout jako jeho otec či další dva členové rodu Stark. 

 

Také je tu ale i malá, výše zmiňovaná možnost, že Jon a Daenerys jsou nuceni vést druhé kolo vyjednávání právě z toho důvodu, že je Night King stále více tlačí na jih. Jistou logiku to dává, no ne?

 

Co všechno zatím víme o 8. sérii Game of Thrones? Některé postavy se vrátí, ale s jinými už moc nepočítejte

  

Finální série by nám měla dát odpověď na velkou část našich otázek a také ukončit dějové linky všech, pro příběh významných postav. Na některé ale tvůrci zřejmě tak trochu zapomněli.

  

Pokud patříte mezi fanoušky Branovy ochránkyně a kamarádky Meery Reed či dědice rodu Tully, Catelynina bratra Edmura, pravděpodobně vás příliš nepotěšíme. 

 

Herci Ellie Kendrick (Meera) i Tobias Menzies (Edmure) se aktuálně nacházejí ve velmi podobné situaci. Na natáčení seriálu se dosud neobjevili ze stejného důvodu. Nedostali žádnou pozvánku. 

 

Na margo daného tématu se herecký představitel Edmura vyjádřil následovně: „Popravdě, vůbec nevím. Edmure je podle všeho ve vězení, ale nadále žije. 

 

Co se týče prozrazování informací, jsou velmi opatrní. Doposud jsem od nich nic neslyšel. Zdá se mi, že mají množství dějových linek, které musí uzavřít. Kdo ví, zda se budou chtít vrátit i této.“

Co všechno zatím víme o 8. sérii Game of Thrones? Některé postavy se vrátí, ale s jinými už moc nepočítejte

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Ohodnoť článek
182
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.
Záleží nám na soukromí čtenářů. I z toho důvodu ti poskytujeme detailní informace o tom, jak využíváme soubory cookies a jiné technologie zabezpečující správné fungování a vývoj stránky. Pro víc informací si přečti naše Zásady ochrany osobních údajů , kde najdeš, jak používáme soubory cookies, případně se seznam s Podmínkami užívání portálu platnými od 24. 5. 2018. Zpracování cookies můžeš zabránit nebo změnit své preference v nastaveních internetového prohlížeče. Pro detailnější nastavení klikni na víc možností níže.
Upozornění na právo nastavení ochrany osobních údajů na Refresheru

Vzhledem k existujícím i chystaným změnám v zákonech ti dáváme možnost detailního nastavení zpracování osobních údajů a preferencí spojených s jejich zpracováním.

Přečti si možnosti, posuň zobrazení níže, nastav si své preference a klikni na tlačítko Souhlasím, když budeš chtít pokračovat na Refresher. Soubory cookies jsou důležitou součástí technologie v tvém prohlížeči. Jsou natolik důležité, že je budeme muset použít pro zapamatování si toho, že jsi toto okno potvrdil/a, v opačném případě bychom ti ho museli zobrazovat znovu a znovu.

Údaje, které zpracováváme, když používáš Refresher
Ze strany Refresheru sbíráme tyto osobní údaje:
 • Když navštívíš Refresher, uchováváme informace o tom, které články sis přečetl, identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy nebo IP adresu v případě přihlášení, soubory cookies a polohu.
 • Při přihlášení do účtu e-mailovou adresu.
Proč sbírá Refresher tyto údaje:
 • Ke zlepšení kvality našeho webu a vývoji nových webových služeb.
 • K provádění analýz a měření s cílem pochopit, jak je náš web využíván.
 • K tomu, abychom nezobrazovali obsah, který jsi už viděl.
 • Pro zobrazování přizpůsobeného obsahu, jako jsou například relevantnější články.
 • Pro schopnost identifikovat tě jako uživatele při přihlašování do svého účtu.
Sbíráme údaje pro partnery a reklamní sítě:
 • Identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy, soubory cookies a poloha.
Proč sbíráme tyto údaje pro partnery, třetí strany a reklamní sítě:
 • K tomu, aby mohli fungovat a zobrazovali relevantnější a užitečnější reklamy.
Seznam reklamních sítí a nastavení reklam

Nevyhnutelné osobní údaje – cookies – pro zobrazování reklam sbíráme pro následující společnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
formulář kontakt v souvislosti s osobními údaji >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

 

Možnost vypnout si personalizování reklam a sbírání osobních údajů pro jednotlivé partnery:

Upravit nastavení typů reklam Google - personalizování od společnosti Google

Upravit nastavení typů reklam AdForm - personalizování od společnosti AdForm

 

Svá nastavení pro všechny ostatní reklamní sítě, i ty, které na Refresheru nenajdeš, si můžeš prohlédnout na stránce youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Měření a analýza návštěvnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránek používají ke zlepšení funkčnosti svých stránek údaje shromážděné službou Google Analytics. Shromážďování údajů můžete deaktivovat tak, že si stáhnete a nainstalujete doplněk pro svůj prohlížeč.

Stáhnout doplněk pro prohlížeč

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Společnost Gemius podobně jako služba Google Analytics vyhodnocuje a měří návštěvnost na některých webových stránkách. K měření využívá Cookies, které si můžeš deaktivovat ve svém prohlížeči.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využíváme k analýze návštěvnosti a chování uživatelů. Vytváří nám mapu aktivity návštěvníků, a to na webových stránkách, které vizualizuje a vyhodnocuje. Tyto informace nejsou sbírány vždy, nikde nejsou spárovatelné s aktivitami uživatelů a není tedy možné identifikovat jednotlivce, ale Hotjar ti může nastavit soubory cookies.

Ovládací prvky související s prohlížečem

Nastavení souborů cookies

Soubory cookies jsou životně důležitou součástí technologie ve vašem prohlížeči a slouží ke zlepšení prostředí při používání internetu.

Pokud například na určitém webu nastavíte předvolený jazyk, soubory cookies pomohou prohlížeči zapamatovat si tuto volbu. Některé nebo všechny soubory cookies můžete též zablokovat, to ale může vést k narušení fungování některých funkcí na internetu.

Mnoho webů například vyžaduje zapnuté soubory cookies, když se chcete přihlásit.

Zásady ochrany osobních údajů
Další informace o tom, jak Refresher používá cookies ke zlepšení služeb
 • Přihlašování – pro účely přihlašování potřebujeme tvoji e-mailovou adresu.
 • Přizpůsobení – pro zjištění toho, co tě zajímá, vytváříme tvůj unikátní profil. Pokud nějaké informace posbíráme, najdeš je ve svých nastaveních soukromí a profil můžeš upravit, změnit nebo celé personalizování vymazat.
Jak změnit nastavení zpracování osobních údajů?

Pokud změníte názor, kdykoliv můžete tyto údaje změnit na adrese https://refresher.cz/nastavenia/sukromie.
Pokud toto okno nechceš vídat, když nás navštívíš z jiného zařízení nebo prohlížeče, přihlas se a tvé preference si zapamatujeme.