Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Úterý 28. 1. 2020 svátek má Otýlie

hledej na refresheru

Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.
Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Filmy a Seriály - Vybrali jsme
1
Dominik Vetrák
7. květen 2018, 15:53
Čas čtení: 5:11

Ostřelování spermiemi či párty v márnici. Těchto 11 nechutných a krvavých scén z Ash vs Evil Dead vás přiměje sledovat tento seriál

Pro tyto scény si autoři připravili spoustu krve.

Dominik Vetrák
7. květen 2018, 15:53
Čas čtení: 5:11
Ostřelování spermiemi či párty v márnici. Těchto 11 nechutných a krvavých scén z Ash vs Evil Dead vás přiměje sledovat tento seriál
Zdroj: Starz!
 • 18+
CITLIVÝ OBSAH
 • Článek může obsahovat:
 • produkty a služby určené pro osoby starší 18 let
 • sex, nahotu a jiný nevhodný obsah
 • násilí, krev nebo obsah nevhodný pro citlivé povahy
JSEM STARŠÍ 18 LET A CHCI OBSAH ZOBRAZIT ZPĚT NA HLAVNÍ STRÁNKU
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
1
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERY K SERIÁLU ASH VS. EVIL DEAD

 

Geniální Ash vs. Evil Dead od televize Starz před týdnem ukončil své působení závěrečnou desátou epizodou třetí série. V roce 2015 se Ashley „Ash“ J. Williams, který přežil horor na chatě před třiceti sedmi lety vrátil, a my jsme tak mohli znovu sledovat jeho krvavý boj proti zlu.

 

Po čtení z Necronomiconu Ex-Mortis alias Knihy mrtvých si démonické síly opět našly cestu do našeho světa. Na Ashovi bylo, aby je poslal zpět tam, kam patří.

 

Během krátkých třech sériích, které uletěly jako končetiny démonů po setkání s Ashovou motorovou pilou, jsme měli možnost zažít několik opravdu bizarních a originálních momentů.

 

Skvělé nápady kombinované s hektolitry krve, povedeným humorem a nesmrtelným charismatem Brucea Campbella se staly událostí, která by neměla nikomu uniknout.

 

V určitých chvílích se autoři nebáli jít za možnosti absurdity a brutality, čímž diváka neustále překvapovali, a tím pádem ani nenudili. Proto jsme si pro vás připravili seznam pořádně krvavých a místy nechutných scén, které na nás tvůrci vytáhli za poslední tři roky.

 

10. Tenké plátky (S01E06)

 

Kelly je výbušnou a nezastavitelnou postavou, což dokázala mnohokrát během svého času na obrazovce. Po ztrátě svých rodičů je ochotna přidat se k Ashovi a společnými silami bojovat proti zlu, které ji připravilo o rodinu.

 

V epizodě The Killer of Killers je partička bojovníků dobra na cestě ke zničení Knihy mrtvých. Mezitím se ale zastavují na odpočinek v blízké restauraci. Dlouho to netrvá a zlo jim je opět v patách. Klidné posezení se mění na boj o přežití, v němž se právě Kelly vyřádí nejvíce.

 

Hlavu nešťastného „deada“ párkrát prožene přes kráječ potravin. To jako by jí nestačilo a přidává k tomu i pár ran kladivem na maso, přičemž nechává Ashe i Pabla němě sledovat její řádění zpoza dveří.

 

 

9. Tylerova smrt (S02E03)

 

Tyler je postava, na kterou si při čtení tohoto článku asi ani nebudete moci vzpomenout, což je zcela normální. Jak rychle přišel, tak odešel, jen jeho odchod se stal více zapamatovatelným.

 

Poté, co Ashovu nejdražší Deltu ukradne parta teenagerů, stane se auto posedlé zlem. Svých pasažérů se začne zbavovat jednoho po druhém. Tím nejnepříjemnějším odchodem se rozloučíme právě s postavou Tylera, který se nešťastně ocitne pod pneumatikou Delty. Zbytek si už dokážete představit.

 

A pokud ne...

 

 

 

 8. Hodina hudby (S03E01)

 

V úvodní epizodě třetí série pod názvem Family Ash poznává svou dosud utajovanou dceru Brandy. Tu potřebuje Ruby získat na svou stranu, aby zabila vlastního otce a pomocí vlastního Ashova potomka by se následně zbavila i Brandy.

 

Náš hlavní hrdina naštěstí přichází včas, aby (téměř) všech zachránil a posedlou dceřinu kámošku Rachel odstranil z tohoto světa, do kterého už nadále nepatří.

 

Vše se odehraje na střední škole, přesněji v učebně s hudebními nástroji, které se obrátí proti našemu hrdinovi. Ten je ale vynalézavý a harfu dokáže otočit proti posedlé Rachel.

 

 

7. Malý Ash (S03E05)

 

Děti jsou hlavním tématem třetí série. Ruby přivede na svět vlastní, démonickou verzi Ashe. Po smrti všech Williamsových by se tak stal jediným potomkem. Dříve než dospěje, setkává se se svou starší podobou. Ash se ho pokusí chytit, aby dokázal své dceři, že její školní poradkyně není osobou, za jakou se vydává.  

 

Začíná tak komická honba na malého démona. Ten se nechce nechat chytit a vybírá si opravdu bizarní místo úkrytu. Mrtvé tělo nešťastné turistky. Svou hlavou z ní postupně vyčnívá nejen z krku, ale také z dolní části těla.

 

Náš hrdina celou situaci nejlépe vystihl větou: „That's so wrong in so many ways.“

 

 

 

6. Spermobanka (S03E02)

 

Ve druhé epizodě třetí série pod názvem Booth Three se Ash snaží v místní spermobance zjistit, zda za ta léta jeho aktivní činnosti dárce nedošlo k použití jeho vzorku. Po vyjednání slevového kupónu v jeho novém obchodě mu je recepční Marci ochotna pomoci.

 

Ash ale není zvyklý nečinně čekat, a proto se rozhodne svůj čas využít pro dobrou věc. Bohužel to neproběhne tak klidně, jak by si představoval a zlo si ho najde i tentokrát. Ohrožuje ho formou smrtícího porno časopisu a posedlá paní Lam začne po Ashovi útočit vzorky spermií.

 

Celou nepříjemnou situaci naštěstí pro diváka zlepšuje v pozadí hrající hit Take On Me od skupiny a-ha.

 

 

 

5. Zrod démonů (S01E10)

 

Tento nechutný vstup v našem žebříčku se odehrává ve finále první série. Naši zachránci se nacházejí na chatě, kde to vše před 30 lety začalo. Problém nastává v okamžiku, kdy se Ruby zmocní Knihy mrtvých a začne ji využívat pro vyvolání svých dětí. Malých démonů, kteří hodně krásy nepobrali a působili skutečně strašidelně.

 

Nejvíce nepříjemné bylo sledovat muka, jakými si procházel Pablo. Ten měl na tváři obal Knihy mrtvých, kterého se nedokázal zbavit a ovládal ho. Celé zrození probíhalo v suterénu během vyslovování určitého zaklínadla. Démoni poté přicházeli na svět zakuklení skrze Pablův ústní otvor. Při tomto pohledu byl znechucený i samotný Ash.

 

 

Ostřelování spermiemi či párty v márnici. Těchto 11 nechutných a krvavých scén z Ash vs Evil Dead vás přiměje sledovat tento seriál

 

4. Bodání do krku (S01E02)

 

Jeden z prvních úlovků Ashleyho Williamse se v druhé epizodě stal i jedním z nejpamátnějších a nejkrvavějších. Na své cestě pro záchranu Kelly se dvojici kolegů přihodí menší překvapení. Přepadne je totiž jejich šéf z bývalé práce.

 

Tím začne blízký boj o přežití. Zmatený Pablo ještě není zaběhnutý v zabíjení mrtvých, a tudíž se zmůže jen na úder lahví po hlavě. Ta se rozlomí a vždy pohotový Ash využije zlomený kus skla ve svůj prospěch.

 

Nezastavitelně začne bodat Deaditea do krku. Litry krve začnou šplouchat nejen na Ashe, ale i na Pablův obličej, vytvářejíc pořádně krvavý úlet.

 

 

3. Krvavý úvod (S02E01)

 

Úvod by měl být vždy zapamatovatelný, aby si získal svého diváka. Přesně to dokázala první epizoda druhé série po  devítiměsíční pauze. Hned ze začátku ukazuje vše, co na seriálu tak milujeme.

 

Skvělý humor ve výborném scénáři jako stvořeném pro vybrané herce. Ale hlavně to byla akce. Ashův čas odpočinku je u konce. Znovu musí nasadit svou motorku a řeže si cestu ke klidu. Nešetří se zásobami umělé krve a ani končetinami. Jednoduše skvělý masakr, který po menší pauze určitě potěšil každého fanouška.

 

 

 

2. Henrieta (S02E10)

 

Stejně jako v první sérii, tak i závěr té druhé se odehrával v osudové chatě s jediným rozdílem. Ash spolu s Kelly a Ruby cestovali zpět v čase pro záchranu svého věrného společníka Pabla.

 

Ocitnou se tak na místě o něco dříve, než začnou události Evil Dead 2 z roku 1987. Kvůli vlastní nerozvážnosti je Ash oklamán a v suterénu propustí na první pohled nevinnou Henrietu, která je posedlá zlem.

 

Ta se pokouší odstranit Ashe nadobro. Mezitím mu naservíruje vlastní dobrotu přímo do úst. Dávku babiččina čerstvého mléka. Jde o opravdu nechutný moment, při němž začnete sami cítit nepříjemnou pachuť v ústech a hlavního hrdiny vám bude opravdu líto.

 

Na druhou stranu si to paní Henrieta zjevně naplno užívala. Roli posedlé Henriety si zopakoval Ted Raimi, který obludu ztvárnil již v roce 1987. Stejný herec si zahrál i Ashova přítele Cheta Kaminskeho.

 

 

 

1. Márnice (S02E02)

 

Co jen k této scéně dodat. Každý, kdo si prošel tímto seriálem určitě čekal, co bude na první příčce, a že je to tam zaslouženě. Nápadité, vtipné a pořádně nechutné. Tak by se dala v jednoduchosti popsat scéna z druhé epizody v druhé sérii s trefným názvem The Morgue.

 

Ash se pokouší najít Knihu mrtvých ukrytou v márnici v jednom z mrtvých těl. Když se ale přiblíží k tomu správnému, kniha se začne bránit.

 

 

BONUS: Záchodová dekapitace (S02E03)

 

Jako malý bonus jsme nakonec přidali Ashův symbolický tah. Oddělení hlavy od těla použitím motorové pily. Konkrétně naše vybraná scéna proběhla na záchodcích v jednom z místních barů.

 

Ashův otec si chtěl dopřát trošku radosti s mladou slečnou v jedné z kabinek, ale mělo to jeden problém, byla posedlá zlem.

 

Jeho syn přichází v pravý čas, aby svého otce zachránil. Po nemravných a akčních sekundách končí Deadite s hlavou v záchodě, kde o ni pod krvavou sprchou pomalu přichází.

 

 

Souhlasíte s naším výběrem? Na jaké další krvavé a nechutné momenty si vzpomínáte vy?

Jaké hodnocení bys dal ty?
0/10
Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Ohodnoť článek
13
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Nejčtenější
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.
Záleží nám na soukromí čtenářů. I z toho důvodu ti poskytujeme detailní informace o tom, jak využíváme soubory cookies a jiné technologie zabezpečující správné fungování a vývoj stránky. Pro víc informací si přečti naše Zásady ochrany osobních údajů , kde najdeš, jak používáme soubory cookies, případně se seznam s Podmínkami užívání portálu platnými od 24. 5. 2018. Zpracování cookies můžeš zabránit nebo změnit své preference v nastaveních internetového prohlížeče. Pro detailnější nastavení klikni na víc možností níže.
Upozornění na právo nastavení ochrany osobních údajů na Refresheru

Vzhledem k existujícím i chystaným změnám v zákonech ti dáváme možnost detailního nastavení zpracování osobních údajů a preferencí spojených s jejich zpracováním.

Přečti si možnosti, posuň zobrazení níže, nastav si své preference a klikni na tlačítko Souhlasím, když budeš chtít pokračovat na Refresher. Soubory cookies jsou důležitou součástí technologie v tvém prohlížeči. Jsou natolik důležité, že je budeme muset použít pro zapamatování si toho, že jsi toto okno potvrdil/a, v opačném případě bychom ti ho museli zobrazovat znovu a znovu.

Údaje, které zpracováváme, když používáš Refresher
Ze strany Refresheru sbíráme tyto osobní údaje:
 • Když navštívíš Refresher, uchováváme informace o tom, které články sis přečetl, identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy nebo IP adresu v případě přihlášení, soubory cookies a polohu.
 • Při přihlášení do účtu e-mailovou adresu.
Proč sbírá Refresher tyto údaje:
 • Ke zlepšení kvality našeho webu a vývoji nových webových služeb.
 • K provádění analýz a měření s cílem pochopit, jak je náš web využíván.
 • K tomu, abychom nezobrazovali obsah, který jsi už viděl.
 • Pro zobrazování přizpůsobeného obsahu, jako jsou například relevantnější články.
 • Pro schopnost identifikovat tě jako uživatele při přihlašování do svého účtu.
Sbíráme údaje pro partnery a reklamní sítě:
 • Identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy, soubory cookies a poloha.
Proč sbíráme tyto údaje pro partnery, třetí strany a reklamní sítě:
 • K tomu, aby mohli fungovat a zobrazovali relevantnější a užitečnější reklamy.
Seznam reklamních sítí a nastavení reklam

Nevyhnutelné osobní údaje – cookies – pro zobrazování reklam sbíráme pro následující společnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
formulář kontakt v souvislosti s osobními údaji >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

 

Možnost vypnout si personalizování reklam a sbírání osobních údajů pro jednotlivé partnery:

Upravit nastavení typů reklam Google - personalizování od společnosti Google

Upravit nastavení typů reklam AdForm - personalizování od společnosti AdForm

 

Svá nastavení pro všechny ostatní reklamní sítě, i ty, které na Refresheru nenajdeš, si můžeš prohlédnout na stránce youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Měření a analýza návštěvnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránek používají ke zlepšení funkčnosti svých stránek údaje shromážděné službou Google Analytics. Shromážďování údajů můžete deaktivovat tak, že si stáhnete a nainstalujete doplněk pro svůj prohlížeč.

Stáhnout doplněk pro prohlížeč

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Společnost Gemius podobně jako služba Google Analytics vyhodnocuje a měří návštěvnost na některých webových stránkách. K měření využívá Cookies, které si můžeš deaktivovat ve svém prohlížeči.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využíváme k analýze návštěvnosti a chování uživatelů. Vytváří nám mapu aktivity návštěvníků, a to na webových stránkách, které vizualizuje a vyhodnocuje. Tyto informace nejsou sbírány vždy, nikde nejsou spárovatelné s aktivitami uživatelů a není tedy možné identifikovat jednotlivce, ale Hotjar ti může nastavit soubory cookies.

Ovládací prvky související s prohlížečem

Nastavení souborů cookies

Soubory cookies jsou životně důležitou součástí technologie ve vašem prohlížeči a slouží ke zlepšení prostředí při používání internetu.

Pokud například na určitém webu nastavíte předvolený jazyk, soubory cookies pomohou prohlížeči zapamatovat si tuto volbu. Některé nebo všechny soubory cookies můžete též zablokovat, to ale může vést k narušení fungování některých funkcí na internetu.

Mnoho webů například vyžaduje zapnuté soubory cookies, když se chcete přihlásit.

Zásady ochrany osobních údajů
Další informace o tom, jak Refresher používá cookies ke zlepšení služeb
 • Přihlašování – pro účely přihlašování potřebujeme tvoji e-mailovou adresu.
 • Přizpůsobení – pro zjištění toho, co tě zajímá, vytváříme tvůj unikátní profil. Pokud nějaké informace posbíráme, najdeš je ve svých nastaveních soukromí a profil můžeš upravit, změnit nebo celé personalizování vymazat.
Jak změnit nastavení zpracování osobních údajů?

Pokud změníte názor, kdykoliv můžete tyto údaje změnit na adrese https://refresher.cz/nastavenia/sukromie.
Pokud toto okno nechceš vídat, když nás navštívíš z jiného zařízení nebo prohlížeče, přihlas se a tvé preference si zapamatujeme.