Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
7. května 2018 v 19:33
Čas čtení 0:00
Pavlína Plecitá

Na pražském letišti brzy najdete duchovní útěchu v případě nepříjemné události. Občas neuškodí se před letem raději trochu pomodlit

ZAJÍMAVOSTI ČESKO NÁBOŽENSTVÍ
Uložit Uložené

Duchovní budou cestujícím k dispozici napříč náboženstvími.

Bojíte se létání jako čert kříže a pohled z letadlového okénka ve vás vyvolává naléhavé nutkání sepnout ruce a poprosit vyšší moc o šťastné a bezpečné přistání, i když do kostela chodíte jen na Půlnoční? Možná i vám se bude hodit nově vznikající služba na pražském Letišti Václava Havla. Mimo odborného psychologa zde bude při ruce cestujícím všech vyznání i nevyznání k dispozici duchovní představitel, který může pomoci v nějaké nepříjemné, bolestivé či starostlivé situaci.

Na pražském letišti brzy najdete duchovní útěchu v případě nepříjemné události. Občas neuškodí se před letem raději trochu pomodlit
Zdroj: pexels.com

„Duchovní podpora doplní službu psychologa, kterou již máme pro případy mimořádných událostí zajištěnou. Ačkoliv k situacím tohoto charakteru dochází obecně v letecké dopravě zcela výjimečně, musíme být i na ně dobře připraveni. Spolupráce s církví nám navíc zajistí, že bude o naše cestující i zaměstnance skutečně postaráno ve všech ohledech,“ cituje server iDNES.cz předsedu představenstva Letiště Praha Václava Řehoře.

Nová služba, známá z jiných světových letišť, u nás vzniká ve spolupráci s Ekumenickou radou církví. Dostupná bude cestovatelům napříč náboženstvími.

Domů
Sdílet
Diskuse