Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Pondělí 13. 7. 2020 svátek má Markéta

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Filmy a Seriály - Vybrali jsme
0
Daniel Michalík
14. leden 2019, 17:41
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

10 nejočekávanějších hororů roku 2019

Výběr toho nejlepšího ze světa duchařiny a krváků, které nás čekají v letošním roce.

Daniel Michalík
14. leden 2019, 17:41
10 nejočekávanějších hororů roku 2019
Zdroj: A24
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
0
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Rok 2018 byl na horory bohatý, což jsme si nedávno zrekapitulovali v našem žebříčku. A přestože jsme očekávali deset pořádně strašidelných kousků, studia nás přirozeně překvapila a přinesla nám mnohem více duchařin či psychologických her s myslí.

 

Tak jako vždy, i tentokrát se podíváme, co nás čeká v letošním roce. Připravili jsme si pro tebe desítku těch nejzajímavějších a snad i nejkvalitnějších hororů, které by sis rozhodně neměl nechat ujít. Pojďme na to.

 

1. The Prodigy  (režie: Nicholas McCarthy, 7. února 2019)

 

Prvním potvrzeným hororem s jasným datem premiéry je The Prodigy. Příběh nám přiblíží život matky, která začne mít obavy o svého malého chlapce. Ten se totiž začne chovat velmi zvláštně a vypadá to, že s ním něco nebude v pořádku.

 

Podobných námětů s posedlostí jsme zde měli už hromadu, a tak nám nezbývá než doufat, že tvůrci přijdou s originálními nápady. První trailer už stihl spatřit světlo světa a můžeš si ho zhlédnout níže.

 

 

2. Happy Death Day 2U (režie: Christopher Landon, 28. února 2019)

 

Studiu Blumhouse se v posledních letech neuvěřitelně daří, což dosvědčil i původní Happy Death Day. Jessica Rothe si v něm zahrála dospívající teenagerku, které se za nejasných okolností opakuje tentýž narozeninový den dokola. Háček spočívá v tom, že ji pokaždé zabije maskovaný maniak a dívka z toho začíná šílet.

 

Film, ačkoliv nebyl čistokrevným hororem, působil velmi odlehčeně a celkově si u nás v recenzi vysloužil pozitivní hodnocení. Děj jednotky skončil poměrně uzavřeně, ale vypadá to, že se tvůrci rozhodli pokračovat podobnou cestou a rozšířit příběh. Přesvědčte se sami.

 

 

3. The Turning (režie: Floria Sigismondi, 28.února 2019)

 

The Turning produkovaný Stevenem Spielbergem je opět jedním z hororů, o kterém si zřejmě dosud ani neslyšel. V hereckém obsazení nebudou chybět známé tváře jako Mackenzie Davis (Blade Runner 2049) či Finn Wolfhard (Stranger Things). 

 

Jde o adaptaci fikce s gotickým nádechem z pera Henryho Jamese. Děj nám přiblíží mladou vychovatelku najatou k péči o dva mladé sirotky v jakémsi obrovském sídle. Dětem totiž v minulosti zemřeli oba rodiče a jejich nový pečovatel k nim nemá žádný vztah.

 

Události ale zkomplikuje fakt, že v panství nebydlí sami. Přítomni jsou i zlomyslní duchové. Snímek je mimochodem remake počinu The Innocents z roku 1961, který režíroval Jack Clayton.

 

10 najočakávanejších mrazivých hororov roka 2019, ktoré nás vystrašia do morku kostí

 

4. Us (režie: Jordan Peele, 28. března 2019)

 

Jordan Peel si za svůj debut Get Out vysloužil čtyři nominace na Oscara, což je více než úctyhodné číslo. Snímek bojoval i v kategorii nejlepší celovečerní film, avšak sošku získal jen za nejlepší původní scénář. Jordan dlouho nečekal a připravuje další mrazivý, nazvěme to sociálně-psychologický horor.

 

Synopse Us hovoří o rodince žijící v pohodové atmosféře, kterou v jeden večer naruší parta nezvaných hostů. Hlavní protagonisté brzy zjistí, že jde o jejich téměř identické napodobeniny a ty zcela určitě nemají dobré úmysly.

 

První trailer dokázal pořádně zamrazit, a pokud se režisérovi podaří opět trefit do černého, budeme jen rádi. Jordan má potenciál a jistě ho čeká obrovská budoucnost. 

 

 

5. Pet Sematary (režie: Kevin Kolsch, Dennis Widmyer, 11. dubna 2019)

 

Po úspěchu filmové adaptace It z pera Stephena Kinga a seriálu Castle Rock se do kin dostane další z jeho příběhů. V něm budeme sledovat rodinku Creedových, která se přestěhuje do malého městečka v Maine. Blízko jejich domu se nachází záhadný hřbitov zvířat.

 

Nejde však o obyčejný hřbitov, ale o místo, ze kterého se mrtví mohou vrátit zpět mezi živé. To si uvědomí Louis Creed, když na něm pohřbí kočku sraženou autem. Důležitý je fakt, že nepůjde o obyčejný remake. Děj by se měl ubírat svou vlastní cestou.

 

Ukázky působí skutečně atmosfericky a věříme, že se dočkáme i pořádných lekaček. V hlavních rolích uvidíme Jasona Clarka, Johna Lithgowa, Amy Seimetz, Naomi Frenette a Alyssu Brooke Levine.

 

 

6. The Curse of La Llorona (režie: Michael Chaves, 18. dubna 2019)

 

James Wan vedle připravovaného Aquamana stíhá zastřešit produkci nejednomu projektu, a podobně je to i u La Llorone. Podle mexických pověstí jde o ducha plačící ženy, která během svého života údajně utopila vlastní děti a následně spáchala sebevraždu.

 

Ve své spirituální podobě následně unášela jiné děti s cílem nahradit své vlastní. První ukázka nepůsobila moc originálně, ale doufáme, že nám Wan spolu s režisérem Chavesem přinese pár kreativních nápadů a nebudeme jen svědky omílaných lekaček.

 

 

7. Annabelle 3 (režie: Gary Dauberman, 4. července 2019)

 

Univerzum Conjuringu roste každým rokem a po dvou hororech o zrodu panenky nás čeká kapitola s číslem tři. Příběh spin-offu se dosud odehrával mimo dosah Warrenových, ale tentokrát bychom se měli podívat přímo do jejich domu. To znamená, že se vrátí i Patrick Wilson a Vera Farmiga v roli manželů vyšetřujících paranormální jevy.

 

Annabelle nebude jedním problémem Warrenových. Podle dostupných informací v jejich příbytku nadělá nepříjemnosti hned několik temných artefaktů a v  příběhu by se měla objevit i jejich 10letá dcerka Judy.

 

Dvojka se kvalitativně lišila od slabší jednotky a my jsme velmi zvědaví, jak ději pomůže právě divácky oblíbená dvojice. Otec ságy James Wan na film dohlédne jen po producentské stránce. Ten se mimochodem vyjádřil, že případů Warrenových je mnoho.

 

Třetí Conjuring by se měl dostat na plátna kin v roce 2020. Je téměř jisté, že se Wan postará opět jen o produkci a dočkáme se jiného příběhu než o strašidelných domech. Po The Nun přijde na řadu i spin-off Crooked Mana, na něj si ale ještě počkáme.

 

10 najočakávanejších mrazivých hororov roka 2019, ktoré nás vystrašia do morku kostí

 

8. Midsommar (režie: Ari Aster, srpen 2019)

 

Ari Aster se letos postaral o mrazivý horor Hereditary a netrvalo mu dlouho, než ohlásil svůj další projekt. Jeho režijní debut nemusel sednout každému milovníkovi hororů, ovšem třeba uznat, že jde o kvalitní záležitost. A těšíme se, jaký příběh nám představí v Midsommar.

 

Děj by se měl soustředit na mladý zamilovaný pár, který se vydává navštívit jistou švédskou vesničku. Dvojice brzy narazí na pohanské rituály v životech tamních obyvatel a napjaté atmosféře přidá i fakt, že jeden z nich si prochází ztrátou někoho blízkého.

 

10 najočakávanejších mrazivých hororov roka 2019, ktoré nás vystrašia do morku kostí

 

9. IT: Chapter Two (režie: Andy Muschietti, 5. září 2019)

 

Filmová adaptace It z pera Stephena Kinga byla loni velmi příjemným překvapením. Klaun Pennywise se již stihl představit na fotkách z natáčení sequelu a důležitou informací je, že se v příběhu posuneme o 27 let dopředu.

 

Jak si zřejmě pamatuješ, členové Losers' Club na konci jednotky přísahali, že pokud se Pennywise vrátí, vrátí se i oni a záhadné monstrum navždy zničí. Podle slov režiséra Muschiettiho by měla být dvojka ještě děsivější a intenzivnější, přičemž lidem radí, aby si do kina přinesli plenky.

 

V It: Chapter 2 se kromě dětských herců objeví i jejich dospělé verze v čele s Jessicou Chastain, Jamesem McAvoyem a dalšími.

 

10 najočakávanejších mrazivých hororov roka 2019, ktoré nás vystrašia do morku kostí

 

10. The Lighthouse (režie: Robert Eggers, 2019)

 

Jméno režiséra Eggerse si zřejmě spojíš s hororem Witch, který se ubíral podobnou žánrovou cestou jako výše zmíněné Hereditary. Jeho následující počin bude černobílý a zatím o něm víme jen minimum. Podle slov Roberta Pattisona a Willema Dafoa jde o horor plný mořských legend.

 

Snímek je také popisován jako originální a ambiciózní jízda plná napětí a divů. Datum premiéry je zatím neznámé, ale něco nám říká, že se Eggers opět zviditelní mezi hororovými režiséry především díky svému netradičnímu přístupu.

 

10 najočakávanejších mrazivých hororov roka 2019, ktoré nás vystrašia do morku kostí

 

Bonus: Child's play (režie: Lars Klevberg, 21. června 2019 – USA)

 

Kultovní panenka Chucky se vrátí na filmové plátno ve formě rebootu. Spolu s ní ve stejné datum bude premiérovat i nový Grudge. V originálním počinu byla loutka ovládána duší sériového vraha, ale v moderním pojetí, které by mělo jít svou vlastní cestou, bude Chucky obětí hackera.

 

Více o projektu zatím nevíme. Kromě celovečerního filmu se však připravuje i seriál a my jsme zvědaví, jak to dopadne. Lars by měl někdy v blízké době vydat i horor s názvem Polaroid, ale ten dosud nemá ani datum premiéry.

 

10 najočakávanejších mrazivých hororov roka 2019, ktoré nás vystrašia do morku kostí

 

Podotýkáme, že se do seznamu nedostal remake The Grudge, Jacob's Ladder, Eli a snímek s názvem Ma. Kromě prvního jmenovaného je to z důvodu malého množství informací, ale je pravděpodobné, že to počiny nakonec zvládnou a dostanou se i na plátno.

Na který z připravovaných hororů se těšíš nejvíce?
The Prodigy
96 hlasů
Happy Death Day 2U
62 hlasů
The Turning
16 hlasů
Us
149 hlasů
Pet Sematary
106 hlasů
The Curse of La Llorona
72 hlasů
Annabelle 3
623 hlasů
Midsommar
59 hlasů
It: Chapter 2
808 hlasů
The Lighthouse
63 hlasů
Child's Play
78 hlasů
Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Ohodnoť článek
3
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.
Záleží nám na soukromí čtenářů. I z toho důvodu ti poskytujeme detailní informace o tom, jak využíváme soubory cookies a jiné technologie zabezpečující správné fungování a vývoj stránky. Pro víc informací si přečti naše Zásady ochrany osobních údajů , kde najdeš, jak používáme soubory cookies, případně se seznam s Podmínkami užívání portálu platnými od 24. 5. 2018. Zpracování cookies můžeš zabránit nebo změnit své preference v nastaveních internetového prohlížeče. Pro detailnější nastavení klikni na víc možností níže.
Upozornění na právo nastavení ochrany osobních údajů na Refresheru

Vzhledem k existujícím i chystaným změnám v zákonech ti dáváme možnost detailního nastavení zpracování osobních údajů a preferencí spojených s jejich zpracováním.

Přečti si možnosti, posuň zobrazení níže, nastav si své preference a klikni na tlačítko Souhlasím, když budeš chtít pokračovat na Refresher. Soubory cookies jsou důležitou součástí technologie v tvém prohlížeči. Jsou natolik důležité, že je budeme muset použít pro zapamatování si toho, že jsi toto okno potvrdil/a, v opačném případě bychom ti ho museli zobrazovat znovu a znovu.

Údaje, které zpracováváme, když používáš Refresher
Ze strany Refresheru sbíráme tyto osobní údaje:
 • Když navštívíš Refresher, uchováváme informace o tom, které články sis přečetl, identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy nebo IP adresu v případě přihlášení, soubory cookies a polohu.
 • Při přihlášení do účtu e-mailovou adresu.
Proč sbírá Refresher tyto údaje:
 • Ke zlepšení kvality našeho webu a vývoji nových webových služeb.
 • K provádění analýz a měření s cílem pochopit, jak je náš web využíván.
 • K tomu, abychom nezobrazovali obsah, který jsi už viděl.
 • Pro zobrazování přizpůsobeného obsahu, jako jsou například relevantnější články.
 • Pro schopnost identifikovat tě jako uživatele při přihlašování do svého účtu.
Sbíráme údaje pro partnery a reklamní sítě:
 • Identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy, soubory cookies a poloha.
Proč sbíráme tyto údaje pro partnery, třetí strany a reklamní sítě:
 • K tomu, aby mohli fungovat a zobrazovali relevantnější a užitečnější reklamy.
Seznam reklamních sítí a nastavení reklam

Nevyhnutelné osobní údaje – cookies – pro zobrazování reklam sbíráme pro následující společnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
formulář kontakt v souvislosti s osobními údaji >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

 

Možnost vypnout si personalizování reklam a sbírání osobních údajů pro jednotlivé partnery:

Upravit nastavení typů reklam Google - personalizování od společnosti Google

Upravit nastavení typů reklam AdForm - personalizování od společnosti AdForm

 

Svá nastavení pro všechny ostatní reklamní sítě, i ty, které na Refresheru nenajdeš, si můžeš prohlédnout na stránce youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Měření a analýza návštěvnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránek používají ke zlepšení funkčnosti svých stránek údaje shromážděné službou Google Analytics. Shromážďování údajů můžete deaktivovat tak, že si stáhnete a nainstalujete doplněk pro svůj prohlížeč.

Stáhnout doplněk pro prohlížeč

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Společnost Gemius podobně jako služba Google Analytics vyhodnocuje a měří návštěvnost na některých webových stránkách. K měření využívá Cookies, které si můžeš deaktivovat ve svém prohlížeči.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využíváme k analýze návštěvnosti a chování uživatelů. Vytváří nám mapu aktivity návštěvníků, a to na webových stránkách, které vizualizuje a vyhodnocuje. Tyto informace nejsou sbírány vždy, nikde nejsou spárovatelné s aktivitami uživatelů a není tedy možné identifikovat jednotlivce, ale Hotjar ti může nastavit soubory cookies.

Ovládací prvky související s prohlížečem

Nastavení souborů cookies

Soubory cookies jsou životně důležitou součástí technologie ve vašem prohlížeči a slouží ke zlepšení prostředí při používání internetu.

Pokud například na určitém webu nastavíte předvolený jazyk, soubory cookies pomohou prohlížeči zapamatovat si tuto volbu. Některé nebo všechny soubory cookies můžete též zablokovat, to ale může vést k narušení fungování některých funkcí na internetu.

Mnoho webů například vyžaduje zapnuté soubory cookies, když se chcete přihlásit.

Zásady ochrany osobních údajů
Další informace o tom, jak Refresher používá cookies ke zlepšení služeb
 • Přihlašování – pro účely přihlašování potřebujeme tvoji e-mailovou adresu.
 • Přizpůsobení – pro zjištění toho, co tě zajímá, vytváříme tvůj unikátní profil. Pokud nějaké informace posbíráme, najdeš je ve svých nastaveních soukromí a profil můžeš upravit, změnit nebo celé personalizování vymazat.
Jak změnit nastavení zpracování osobních údajů?

Pokud změníte názor, kdykoliv můžete tyto údaje změnit na adrese https://refresher.cz/nastavenia/sukromie.
Pokud toto okno nechceš vídat, když nás navštívíš z jiného zařízení nebo prohlížeče, přihlas se a tvé preference si zapamatujeme.