Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Pondělí 3. 8. 2020 svátek má Miluše

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Filmy a Seriály - Vybrali jsme
5
Dominik Vetrák
20. leden 2019, 13:51
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

10 nejočekávanějších animovaných seriálů roku 2019, které svou hloubkou a humorem zaujmou hlavně dospělé

Animované seriály nabírají na popularitě a těch kvalitních se objevuje pořád více.

Dominik Vetrák
20. leden 2019, 13:51
10 nejočekávanějších animovaných seriálů roku 2019, které svou hloubkou a humorem zaujmou hlavně dospělé
Zdroj: Netflix
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
5
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Jsme ve věku, kdy nás klasické animované seriály až tak nebaví. Tedy pokud nejde o Simpsonovi a jim podobné počiny. Naštěstí se v posledních letech začalo objevovat několik ambiciózních projektů směřujících hlavně na dospělejší publikum, na což navázali další talentovaní tvůrci. Některé stanice (např. Adult Swim) takové lidí rády seskupují, z čehož vznikl i takový Rick a Morty.

 

V dnešním článku se podíváme na 10 animovaných seriálů, na které se v roce 2019 těšíme nejvíce. Ve většině případů se přitom jedná o pokračující série. Těžko totiž odhadnout potenciál originálních kousků. Pevně však věříme, že se nějaké klenoty objeví i letos. Mluvit se například začíná i o WTF 101.

 

Ve výběru (nejde o žebříček) se nezaměříme na trvalky typu Simpsonovi, Family Guy či South Park.

 

 

1. BoJack Horseman

Začneme tím nejlepším (sorry Ricku a Morty). BoJack si naše srdce získal už dávno. Nesmírně depresivní záležitost až příliš často odrážející reálné životní momenty a útrapy nás všech. A i když se v nich nenajdeš, díky úžasným postavám a scénáři se do nich dokážeš vžít. Mnohdy se po skončení epizody přistihneš, jak němě zíráš na monitor a přemýšlíš o životě.

 

Není to však jen o dešti a bouři. U BoJacka se můžeš krásně pobavit, protože se celý odehrává ve světě, kde lidé žijí po boku personifikovaných zvířat, jako by to bylo zcela běžné. Tvůrci tak naplno využívají potenciál ve spojení těchto světů.

 

Užiješ si množství gagů, humorných situací reflektujících současnou společnost, ale také ti toho dost uteče, protože se zmiňují celebrity a osobnosti, které jsou známější o něco staršímu publiku. BoJack je konzistentně na vysoké úrovni a pokaždé nabídne něco nového. Špička animované tvorby, kterou nemůžeš ignorovat.

 

P. S. – BoJack jde na léčení!

 


2. Rick and Morty

A teď už k hláškujícímu géniovi Rickovi a jeho vnukovi Mortymu. Tato dvojka si získala přízeň fanoušků po celém světě prakticky okamžitě. Nové epizody na sebe ale pokaždé nechávají čekat, a tak i na 4. sérii čekáme už od podzimu 2017 (ani se to nezdá, že?). Momentálně netušíme, o čem bude 4. série, ale spekuluje se, že se vrátí Evil Rick.

 

Pokud si nové epizody (Adult Swim jich objednalo rovnou 70!) udrží standard těch předešlých, nebudeme se muset obávat vůbec ničeho. Ty další pak přijdou už dříve, než slibují Justin Roiland a Dan Harmon. Dosud dělali seriál po jedné sérii na objednávku, ale teď už vědí, že mají jistou budoucnost a výplatu, takže se projektu mohou věnovat naplno.

 


3. Castlevania

Castlevanii jsme se naposledy věnovali v minulém roce. Netflix vydal vynikající druhou sérii a zároveň potvrdil i v pořadí třetí. Ta dostane rovnou 10 epizod a je jisté, že se vrátí víceméně všechny přeživší postavy. Těžko říci, zda se bude seriál věnovat Trevoru Belmontovi donekonečna, ale Castlevania skrývá mnoho okouzlujících příběhů, takže se o kvalitu obsahu bát nemusíme.

 

Netflix je navíc spokojen se sledovaností, která je údajně mile překvapila. Pokud se tento trend udrží, můžeme se každoročně těšit na řadu krve, hlášek, ohromující akci a zajímavý příběh. Nás Castlevania, příběh o posledním žijícím zabijákovi monster a upírů, dostala. První dvě série mají dohromady jen 12 epizod. Ty zhltneš během jednoho dne, tak se do toho ihned pusť.

 


4. Devil May Cry

Tvůrce Castlevanie Adi Shankar loni koupil práva pro DMC (Devil May Cry). Milovaná herní série, která už v březnu dostane regulérní pátý díl (po přibližně 11 letech od čtyřky), se dočká podobného zpracování jako příběh Trevora Belmonta. Hovořilo se také o tom, že Shankar má pro Netflix vytvořit i animovaný Assassins Creed. Uvidíme, jestli se ho nakonec dočkáme.

 

Hlavní postavou Devil May Cry je Dante, bojovník proti zlu a démonům, které se zapřisáhl jednou provždy zničit. Není v tom však sám, pomáhají mu jeho přátelé, ale i věrné zbraně. Shankar bude mít značnou kreativní svobodu, protože práva zakoupil z vlastní kapsy

 

„Opatřil jsem si ta práva, aby to ti lůzři z Hollywoodu zase celé nezkazili.”


5. Disenchantment

Kolegu Adama novinka od tvůrce Simpsonových a Futuramy na zadek neposadila. A po právu. Disanchentment je fungujícím a zábavným slepencem jeho předešlé tvorby a kromě prostředí nenabízí moc nového, čím by diváka zaujal. Pokud jsi neviděl jeho předešlé počiny, bude pro tebe ideální. V opačném případě zůstaneš asi zklamán. Netflix si však objednal další dvě série a my doufáme, že se tvůrci z kritiky poučí a naplno využijí potenciál, jehož tu je požehnaně.


6. Attack on Titan

Na podzim minulého roku jsem dal šanci opěvovanému Útoku titánů. A zamiloval jsem se asi jako každý, kdo má rád anime a podobné příběhy. Útok titánů se nebojí riskovat, nechává za sebou krvavou spoušť a ve svém světě neláme pravidla či logiku. Snaží se působit realistickým dojmem (jak to jen ve sci-fi anime jde) a postupně mezi tebou a zbylými postavami buduje silné pouto.

 

Třetí série skončila v polovině, a to se slušným cliffhangerem. Očekává se, že zbývající epizody dorazí už na jaře. Sleduj nás, a první trailer zde určitě najdeš hned po vyhlášení.

 


7. Clone Wars

Pokud tě neláká dětsky laděné Resistance (ani nás ne), máme pro tebe potěšující zprávu. Disney tento rok uvede pokračování Clone Wars, předčasně ukončeného animovaného seriálu od Davea Filoniho. Ten se hned na to vrhl na Rebels. Ale protože ti oficiálně skončili (stále nevíme, co se stalo s Chesróm), Filoni začal pracovat na Resistance.

 

Každému je však jasné, že nejde o až tak ambiciózní projekt, a tak jsme doufali, že přijde i něco jiného. A i se tak stalo, když Disney nečekaně oznámilo, že Filoni bude pokračovat v příběhu Clone Wars s minimálně dalšími 12 epizodami.

 


8. F is For Family

Třetí série seriálu F is For Family dorazila na Netflix a kritici z celého světa se shodují, že kvalita show roste s každou sérií. Příběh se točí kolem Franka, typického otce rodiny v 70. letech v USA. Je o vyrůstání v éře, kdy něco jako politická korektnost prakticky neexistovalo.

 

Muži určovali ženám, kde je jejich místo, rasismus byl přítomen na každém rohu a dostat výprask páskem od otce za příchod po večerce, bylo v souladu se správnou výchovou. O dabing hlavní postavy se stará komik Bill Burr, jehož doplňují Laura Dern či Sam Rockwell. Nejnověji se k projektu přidal i Vince Vaughn.

 

Série s pořadovým číslem tři pokračuje v zažitém rytmu, soustřeďuje se však více na vedlejší postavy, což se ukázalo jako plus. První dvě série byly dříve mimo hlavní záběr veřejnosti, tato se však řadí k nejlepším animovaným seriálům roku 2018. Pokud jsi ještě o F is For Family neslyšel, dáváme ti do povědomí, že zhlédnutí stojí za to.

 


9. Harley Quinn

Bohužel, o první sérii animované Harley Quinn moc informací nemáme. Pravděpodobně však dostaneme 26 půlhodinových epizod. Kromě Harley by se měla v projektu objevit i Poison Ivy a další známí padouši či hrdinové. O scénář se postarají Justin Halpern, Patrick Schumacker a Dean Lorey.

 

S Harley bychom měli vpadnout do děje v momentě, kdy se konečně rozešla s Jokerem a sama se pokusí stát královnou zločinu v Gotham City. Titulní hrdince propůjčí svůj hlas Kaley Cuoco. Zřejmě sis teď řekl (stejně jako já při psaní popisu), že... meh. Zkus si tedy pustit kratičký teaser a možná změníš názor (stejně jako já).

 


10. Final Space

První série dorazila na Netflix loni a celkem nás potěšila. Pokud bych to chtěl velmi neférově zjednodušit, zřejmě bych Final Space popsal jako downgradovaného Ricka a Mortyho. Final Space se však věnuje jiným tématům, představí úplně jiné postavy, ale určitě s Rickem a Mortym sdílí mnoho společných diváků.

 

V centru dění stojí nepříliš šikovný Gary, na jehož bedrech zůstane osud lidstva. Nebude na to však sám a právě zbývající postavy tento počin posouvají na zcela jinou úroveň. Více ti napoví trailer.

 

 


Bonus: The Dragon Prince

Nikdo z nás ještě první sérii neviděl, ale jde o jeden z nejlépe hodnocených animovaných seriálů, trailer vypadá opravdu dobře a druhé série se fanoušci na Netflix dočkají už v únoru. Letos tomu asi dám šanci a možná přineseme i nějakou tu recenzi.

 

Honorable: Carmen Sandiego, Paradise PT, Archer, Infinity Train, Big Mouth, Hollow (první série byla velmi fajn, ale Netflix ještě té druhé zelenou nedal), Robot Chicken (možná), Young Justice (3. série již začala).

 

Na který animovaný seriál se těšíš nejvíce?
BoJack Horseman
56 hlasů
Rick and Morty
377 hlasů
Castlevania
42 hlasů
Devil May Cry
15 hlasů
Disenchantment
42 hlasů
F is For Family
8 hlasů
Final Space
36 hlasů
The Dragon Prince
17 hlasů
Harley Quinn
23 hlasů
Clone Wars
34 hlasů
Attack on Titan
83 hlasů
Jiný (napiš do komentářů, o jaký seriál jde)
21 hlasů
Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Tagy: Preview 2019
Ohodnoť článek
9
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHORU
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.
Záleží nám na soukromí čtenářů. I z toho důvodu ti poskytujeme detailní informace o tom, jak využíváme soubory cookies a jiné technologie zabezpečující správné fungování a vývoj stránky. Pro víc informací si přečti naše Zásady ochrany osobních údajů , kde najdeš, jak používáme soubory cookies, případně se seznam s Podmínkami užívání portálu platnými od 24. 5. 2018. Zpracování cookies můžeš zabránit nebo změnit své preference v nastaveních internetového prohlížeče. Pro detailnější nastavení klikni na víc možností níže.
Upozornění na právo nastavení ochrany osobních údajů na Refresheru

Vzhledem k existujícím i chystaným změnám v zákonech ti dáváme možnost detailního nastavení zpracování osobních údajů a preferencí spojených s jejich zpracováním.

Přečti si možnosti, posuň zobrazení níže, nastav si své preference a klikni na tlačítko Souhlasím, když budeš chtít pokračovat na Refresher. Soubory cookies jsou důležitou součástí technologie v tvém prohlížeči. Jsou natolik důležité, že je budeme muset použít pro zapamatování si toho, že jsi toto okno potvrdil/a, v opačném případě bychom ti ho museli zobrazovat znovu a znovu.

Údaje, které zpracováváme, když používáš Refresher
Ze strany Refresheru sbíráme tyto osobní údaje:
 • Když navštívíš Refresher, uchováváme informace o tom, které články sis přečetl, identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy nebo IP adresu v případě přihlášení, soubory cookies a polohu.
 • Při přihlášení do účtu e-mailovou adresu.
Proč sbírá Refresher tyto údaje:
 • Ke zlepšení kvality našeho webu a vývoji nových webových služeb.
 • K provádění analýz a měření s cílem pochopit, jak je náš web využíván.
 • K tomu, abychom nezobrazovali obsah, který jsi už viděl.
 • Pro zobrazování přizpůsobeného obsahu, jako jsou například relevantnější články.
 • Pro schopnost identifikovat tě jako uživatele při přihlašování do svého účtu.
Sbíráme údaje pro partnery a reklamní sítě:
 • Identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy, soubory cookies a poloha.
Proč sbíráme tyto údaje pro partnery, třetí strany a reklamní sítě:
 • K tomu, aby mohli fungovat a zobrazovali relevantnější a užitečnější reklamy.
Seznam reklamních sítí a nastavení reklam

Nevyhnutelné osobní údaje – cookies – pro zobrazování reklam sbíráme pro následující společnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
formulář kontakt v souvislosti s osobními údaji >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

 

Možnost vypnout si personalizování reklam a sbírání osobních údajů pro jednotlivé partnery:

Upravit nastavení typů reklam Google - personalizování od společnosti Google

Upravit nastavení typů reklam AdForm - personalizování od společnosti AdForm

 

Svá nastavení pro všechny ostatní reklamní sítě, i ty, které na Refresheru nenajdeš, si můžeš prohlédnout na stránce youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Měření a analýza návštěvnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránek používají ke zlepšení funkčnosti svých stránek údaje shromážděné službou Google Analytics. Shromážďování údajů můžete deaktivovat tak, že si stáhnete a nainstalujete doplněk pro svůj prohlížeč.

Stáhnout doplněk pro prohlížeč

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Společnost Gemius podobně jako služba Google Analytics vyhodnocuje a měří návštěvnost na některých webových stránkách. K měření využívá Cookies, které si můžeš deaktivovat ve svém prohlížeči.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využíváme k analýze návštěvnosti a chování uživatelů. Vytváří nám mapu aktivity návštěvníků, a to na webových stránkách, které vizualizuje a vyhodnocuje. Tyto informace nejsou sbírány vždy, nikde nejsou spárovatelné s aktivitami uživatelů a není tedy možné identifikovat jednotlivce, ale Hotjar ti může nastavit soubory cookies.

Ovládací prvky související s prohlížečem

Nastavení souborů cookies

Soubory cookies jsou životně důležitou součástí technologie ve vašem prohlížeči a slouží ke zlepšení prostředí při používání internetu.

Pokud například na určitém webu nastavíte předvolený jazyk, soubory cookies pomohou prohlížeči zapamatovat si tuto volbu. Některé nebo všechny soubory cookies můžete též zablokovat, to ale může vést k narušení fungování některých funkcí na internetu.

Mnoho webů například vyžaduje zapnuté soubory cookies, když se chcete přihlásit.

Zásady ochrany osobních údajů
Další informace o tom, jak Refresher používá cookies ke zlepšení služeb
 • Přihlašování – pro účely přihlašování potřebujeme tvoji e-mailovou adresu.
 • Přizpůsobení – pro zjištění toho, co tě zajímá, vytváříme tvůj unikátní profil. Pokud nějaké informace posbíráme, najdeš je ve svých nastaveních soukromí a profil můžeš upravit, změnit nebo celé personalizování vymazat.
Jak změnit nastavení zpracování osobních údajů?

Pokud změníte názor, kdykoliv můžete tyto údaje změnit na adrese https://refresher.cz/nastavenia/sukromie.
Pokud toto okno nechceš vídat, když nás navštívíš z jiného zařízení nebo prohlížeče, přihlas se a tvé preference si zapamatujeme.