Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
24. ledna 2019 10:18
Čas čtení 0:00
Roman Kulich

Farming Simulator vstupuje do e-sportu. Výherci si odnesou přes 6 milionů korun

TECH
Uložit Uložené

Pokud jsi i ty hodiny seděl ve svém virtuálním traktoru, máš jedinečnou šanci uplatnit svoje zkušenosti.

Koncem minulého roku vyšel populární Farming Simulator s číslem 19, a hra si tak opět získala nemalé množství virtuálních farmářů, kteří i hodiny a hodiny piplají svoje pole a zvyšují zisky.

Herní studio Giants Software, které za hrou stojí, teď přišlo se zajímavou tiskovou zprávou. Farming Simulator totiž dostává vlastní e-sport ligu a přidává se tak k herním matadorům, pro které e-sport není cizí disciplínou, jako například Counter-Strike, DOTA nebo League of Legends.

Farming Simulator vstupuje do vod esportu. Výherci si odnesou přes 6 milionů korun
Farming Simulator vstupuje do vod esportu. Výherci si odnesou přes 6 milionů korun

Šanci může dostat opravdu každý, stačí se kvalifikovat v 10 soutěžních kolech o různých úkolech, které se budou konat napříč evropskými herními událostmi jako Gamescom nebo Paris Game Week. Do vod grand finále na FarmConu 2020 pak zamíří tři nejlepší týmy a ty se utkají o nemalou částku. Studio totiž vloží do výher více než 6,3 milionu korun (250 tisíc eur).

Z pohledu studia je to skvělý krok, který hráči patřičně ocení. A kdo ví, třeba se dočkáme herního týmu, jehož sponzorem bude například Agrofert.

Domů
Sdílet
Diskuse