Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Úterý 2. 3. 2021 svátek má Anežka

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Zajímavosti
2
Adam Novosad
15. únor 2019, 12:33

Slováci naletěli restauraci, která chce podávat psy. V rozhořčených komentářích nadávají majiteli smyšleného podniku

Na slovenském internetu se spustila vlna nevole.

Adam Novosad
15. únor 2019, 12:33
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek

Slovenská policisté již delší dobu provozují i facebookovou stránku o hoaxech a podvodech, kde upozorňují na nepravdivé zprávy, které se právě šíří po slovenském internetu. Museli si ťukat na čelo, když se Slováci nově chytili očividného podvodu a provokace vtipálka, který si na sociální síti založil stránku Dog Corner – prvá psia reštaurácia.

 

Název by sice mohl napovídat, že jde o restauraci, kam můžeš přijít i se psem, ale opak je pravdou. Když stránku navštívíš, rychle zjistíš, že její majitelé prý otevírají restauraci, kde si můžeš vychutnat dobroty ze psího masa. Příspěvky hovoří o tom, jak si mnohé světové kultury psí maso pravidelně vychutnávají, a tak nastal čas přinést tento koncept i do Evropy.

 

 

Na stránce přibývají fotografie stažené z různých internetových zdrojů od běžných restaurací až po některé lovce a lovkyně. Nejde proto o autentické záběry ze srdce Bratislavy na Kamenném náměstí, kde by se měla restaurace podle údajů na Facebooku otevírat.

 

Nikdo na Slovensku neprovozuje a ani nebude provozovat restauraci nabízející psí maso, protože jak konstatovali policisté ve svém statusu, takový byznys by byl nelegální, a tak by nebylo rozumné ho otevřít přímo v centru hlavního města.

 

Policisté dokonce lidi upozornili, že je nemohou neustále zásobovat zprávami o informacích, které si může každý člověk snadno ověřit. Stačilo by pár kliků a zapojení kritického myšlení, abys přišel na to, že se psí restaurace v Bratislavě neotvírá.

 

 

Na jedné straně je třeba uznat, že autor konceptu a facebookové stránky si ze Slováků dobře vystřelil a příspěvky publikoval formou, díky níž naletěly stovky uživatelů, ale kdyby šlo jen o experiment s kritickým myšlením, Slovensko by dopadlo tragicky.

 

Na závěr proto konstatujeme, že jde o hoax, žádná restaurace na Slovensku nebude vařit ani prodávat psí speciality, a tak se nemusíš bát, že by jakýkoliv chlupáč skončil v polévce, za kterou si někdo v centru Bratislavy zaplatí v rámci obědového menu.

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
NAHORU
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.