Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
6. června 2019 14:42
Čas čtení 0:00
Adam Smeták

Mám rakovinu, nedožiji se vydání nové hry, napsal. Studio mu ji poskytlo v předstihu

ZAJÍMAVOSTI
Uložit Uložené

Mladíkovi na smrtelné posteli splnili vývojáři sen.

Šestadvacetiletý Američan Trevor Eastman je ve finálním stádiu rakoviny. Před smrtí si chtěl stihnout zahrát nový díl střílečky Borderlands, ale podle prognózy se nemá dožít jejího oficiálního vydání.
 
Na internet vyvěsil svůj příběh s prosbou vývojářům, zda by mu umožnili zahrát si hru v předstihu. Ti jej vyslyšeli, pozvali do studia, dovolili mu zahrát si hru v předstihu, a dokonce po něm pojmenovali jednu z herních zbraní.
 
Trevor se loni v létě od lékařů dozvěděl, že je ve čtvrtém stadiu rakoviny jícnu a zbývá mu zhruba rok života. V příspěvku na Redditu popsal svůj stav, přiložil zprávy z nemocnice a požádal komunitu, aby mu pomohla s jeho přáním zahrát si nový díl Borderlands ještě než si pro něj přijde smrt. Oficiálního zářijového vydání se totiž téměř jistě nedožije.
 
 
Doplnil, že se snažil vidět dříve také Avengers: Endgame, protože si nebyl jistý, kolik času mu zbývá, ale nepodařilo se mu to. Tentokrát ale jeho přání bylo vyslyšeno. Jak informuje server Polygon, studio Gearbox, které jeho oblíbenou herní sérii vyvíjí, jej pozvalo do studia a nechalo jej, aby si třetí díl akční hry vyzkoušel. K tomu všemu mu umožnili pojmenovat jednu z herních zbraní a napsat k ní krátkou zprávu. 

Trevor si vybral brokovnici a pojmenoval ji The Compressing Trevanator a doplnil ji stručným vzkazem: „Trev is gonna get you!“ Jak studio potvrdilo, zbraň se ve hře skutečně objeví. „Tato komunita je úžasná, a kdyby nebylo laskavosti vás všech, nic z tohoto by se nestalo. Jsem navždy vděčný,“ napsal Eastman ve středu na Reddit.

Domů
Sdílet
Diskuse