
Nové fotky Slunce zachytily naši hvězdu tak detailně, jak jsi ji dosud nikdy nemohl vidět
Dechberoucí záběry.
V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
NASA se opět podařil husarský kousek a pomocí svého teleskopu Hi-C (High-Resolution Coronal Imager) vyfotila Slunce a složité procesy, které se neustále dějí v jeho vrchních sférách. Kdysi nedosažitelná přesnost fotek lépe ukazuje pohyb energie ve sluneční atmosféře, fotka zachytila výtrysky o průměru přibližně 500 kilometrů, informují ScienceNews.
Tento článek dočteš bezplatně, ale s předplatným REFRESHER+ získáš přístup k více než 1749 zamknutým článkům a dostaneš další benefity.
VÍCE O PŘEDPLATNÉMV takovém detailu jsme ještě Slunce vidět nemohli
Výtrysky či smyčky jsou proměnlivými tvary protuberance, tedy výronu poměrně chladné (ve srovnání se Sluncem) hmoty do sluneční atmosféry. Nové záběry zachytily smyčky v dosud nevídaném detailu, vědcům by to mohlo usnadnit studium Slunce.
Amazing: New images from a NASA sounding rocket provide the highest-resolution views ever captured of the Sun’s outer atmosphere, or corona, revealing fine strands of million-degree solar material.
— Universal-Sci (@universal_sci) April 19, 2020
Credit: NASA/University of Central Lancashire pic.twitter.com/1zP47NOIq0

Malé výtrysky na obrázku jsou ve skutečnosti docela velké s průměrem přibližně 513 kilometrů, přičemž nejmenší koronální smyčka je široká kolem 200 kilometrů. To je podle BGR neobvyklé a pokud se vědcům podaří určit strukturu takové smyčky, posune je to blíže k poznání atmosféry naší planoucí hvězdy. Stále jsou ale potřebné technologické inovace, bez kterých se jim detailnější či bližší záběry získat nepodaří.
NASA Reveals New Images of the Sun in Highest-ever Resolution ... https://t.co/oZyHQuA5uH pic.twitter.com/GA8Dlg0eJU
— Unearthly News (@UnearthlyNews) April 13, 2020
V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.


