Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
28. srpna 2020 18:33
Čas čtení 1:18
Vojtěch Vanda

Banksy financuje loď, která zachraňuje uprchlíky ze severní Afriky. Pojmenoval ji po francouzské anarchistce

ZAJÍMAVOSTI
Uložit Uložené

Záhadný umělec, jenž svou záchrannou loď pomaloval svými kresbami, nechal vypravit plavidlo, které zachraňuje životy pod německou vlajkou.

Jak jinak než potají, každopádně účinně. Britský umělec Banksy se rozhodl, že pomůže se záchranou uprchlíků ve Středozemním moři, a vypravil loď, která vyhledává osudu ponechané osoby na otevřené vodě. A už nyní slaví úspěch; ve čtvrtek se jim podařilo zachránit 89 lidí, z nichž 14 byly ženy a 4 děti. Informace přinesl web Metro.co.uk.

Doporučeno
Kdo je Alexandr Lukašenko? Kdo je Alexandr Lukašenko? 27. srpna 2020 10:07

Louise Michel, záchranné plavidlo pojmenované po francouzské anarchistce, vycestovalo ze španělského přístavu Burriana, kousek od Valencie, už 18. srpna. Od té doby aktivně vyhledává uprchlíky, kteří se chtějí dostat přes moře do Evropy. Jakmile někoho najde a zachrání, snaží se pro ně najít bezpečný přístav, kde by se mohli vylodit, nebo je předají evropským autoritám na moři.

Domů
Sdílet
Diskuse