Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
10. září 2020 17:10
Čas čtení 1:07
Daniel Kopejska

Kvůli batoleti bez roušky neodletělo v Kanadě letadlo

NEWS
Uložit Uložené

Na palubu vstoupila policie, rodina musela letadlo opustit a let byl následně přesunut. To vše, kvůli dvěma dětem bez roušky.

Úterní let číslo 652 z Calgary do Toronta byl zrušen a všichni cestující museli opustit letadlo. Na videu je zachycen útržek hádky s policisty. Došlo k tomu poté, co se většina cestujících zapojila do slovní rozepře. Šlo o vcelku prostý problém. 

Safwan Choudhry cestoval společně se svou rodinou. Na palubě byl on, jeho žena a jejich dvě děti. Jedno tříleté a druhé devatenáctiměsíční. Děti neměly nasazenou roušku, na to prvně reagovala palubní obsluha, následně policie. O kontroverzním chování posádky společnosti WestJet informuje BBC.

Safwan prohlásil, že on i jeho žena roušky měli. Ale jeho tříletá malá dcerka zrovna jedla svačinu a roušku měla tudíž dole. Obsluha je upozornila a varovala. Safwan i jeho žena chtěli dětem roušky nasadit, avšak nejmladší začala být hysterická, naštvaná, v extrémním stresu a dokonce se po chvíli pozvracela.

Tříletá dcera tedy po chvilce odporu roušku nasadila, avšak nejmladší neustála odmítala. Do hádky se zapojili ostatní cestující. Někteří byli na straně rodiny, někteří naopak. Vyjadřovali se také směrem k obsluze. Manželce Safwana bylo dokonce vyhrožováno zatčením a vězením.

Na palubu poté přišla policie, vysvětlila rodině, že bohužel kvůli palubním pravidlům musí letadlo opustit. Safwan souhlasil a rodina spořádaně odešla. Letadlo nakonec neodletělo. Podle letecké společnosti WestJet byla situace na palubě vyhrocená a posádka se necítila komfortně, proto se rozhodla let přesunout na druhý den. Policie nikoho nakonec neobvinila. Později se v pravidlech Safwan dočetl, že pouze děti od dvou let musí mít roušku. 

Doporučeno
Praha a koronavirus: Podívej se, jaká nařízení platí ode dneška Praha a koronavirus: Podívej se, jaká nařízení platí ode dneška 9. září 2020 9:04
Domů
Sdílet
Diskuse