Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
15. října 2020 10:14
Čas čtení 1:35
Ondřej Jarůšek

V Česku bude do 3 týdnů kolaps nemocnic, lidé budou umírat na chodbách, 15 000 obětí do konce roku. Petr Ludwig má novou prognózu

NEWS KORONAVIRUS
Uložit Uložené

Autor iniciativy Mask4All zveřejnil svoji prognózu na následující týdny.

Česká republika zažívá masivní přírůstky nově nakažených i hospitalizovaných pacientů s onemocněním covid-19, to nejhorší však stále ještě nemáme za sebou. Vyplývá to alespoň z nové prognózy datového vědce Petra Ludwiga, který na svém instagramovém profilu sdílel příspěvek, v němž lidem přibližuje, jak se podle něj bude situace v nadcházejících týdnech vyvíjet.

Petr Ludwig už v září předpověděl vývoj počtu hospitalizací, který nakonec takřka přesně odpovídal realitě. A pokud podobně přesné bude i jeho nová prognóza, čekají Česko poměrně krušné časy.

Doporučeno
Aplikaci eRouška si stáhlo skoro 900 tisíc uživatelů, pomohly úterní hromadné SMS Aplikaci eRouška si stáhlo skoro 900 tisíc uživatelů, pomohly úterní hromadné SMS 14. října 2020 14:44

Kolaps nemocnic, tisíce mrtvých 

Podle Petra Ludwiga, který je zároveň autorem iniciativy Masks4All, do tří týdnů dojde ke kolapsu nemocnic. Ty malé mají zkolabovat už v blízkých dnech, ty větší v řádu týdnů. Prý nastane také „významné omezení péče pro všechny pacienty“.

Přidej se do klubu REFRESHER+
Základní
125 Kč
Účtuje se jednou za 4 týdny
Přístup k prémiovým článkům
 • Přístup k benefitům
 • Méně reklam
 • 150 kreditů každé 4 týdny na nákup benefitů
 • Všechny možnosti předplatného Mám slevový kód
  Dokončením souhlasím s pravidly a podmínkami portálu Refresher.
  Domů
  Sdílet
  Diskuse