Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Středa 27. 1. 2021 svátek má Ingrid

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
News
5
Miriam Rumanková
17. prosinec 2020, 16:18
Čas čtení: 2:13

Muži na Slovensku operovali koleno bez anestezie. Podle šéfa nemocnice se o to měl starat lékař, který komplikace způsobil

„Díky řediteli jsem živě prožil, jak mi pod koleno do čerstvé rány cpali nůžky, kterými tu ránu roztáhli, aby se tam vešla hadička, následně tam dali takovou kovovou jehlici, aby se to celé zprůchodnilo,“ píše muž.

Miriam Rumanková
17. prosinec 2020, 16:18
Čas čtení: 2:13
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek

Ve středu prostřednictvím svého facebooková účtu sdílel mladík ze Slovenska svůj nepěkný zážitek z operace kolena. V příspěvku popisuje to, jak mu po neustupujících horečkách a pooperačním zánětu v koleni doktor, který ho operoval, domluvil další operaci u svého známého v piešťanské nemocnici. Standardně jsou totiž plánované operace během nouzového stavu zakázány.

 

Muž popisuje to, jak ho přijal doktor, který ho měl i operovat, se slovy, že pokud by se na to někdo ptal, jsou rodinní příbuzní: „Bylo to z toho důvodu, že se bál, že se o mě dozví ředitel nemocnice Štefan Kóňa.“

 

 

Podle informací muže v nemocnici operovali, ale prý ředitel nemocnice zajistil to, aby nedali pacientovi do kolena hadičky na propláchnutí zánětu. Muž v příspěvku popsal to, že po dvou dnech od operace za ním přišel doktor s tím, že mu do kolena hadičky zavést musí, ale tentokrát o tom neinformují ředitele nemocnice a zákrok provedou přímo na pokoji bez jakékoliv anestezie.

 

NAČÍST ČLÁNEK BEZPLATNĚ
Předplať si REFRESHER+ a získej další výhody

Tento článek dočteš bezplatně, ale s předplatným REFRESHER+ získáš přístup k více než 1645 zamknutým článkům a dostaneš další benefity.

VÍCE O PŘEDPLATNÉM
Kdykoli ho jednoduše zrušíš
Už od 79.00 Kč měsíčně
S REFRESHER+ můžeš získat tyto benefity
VÍCE

„Díky řediteli Štefanu Kóňovi jsem živě prožil, jak mi pod koleno do čerstvé rány cpali nůžky, kterými tu ránu roztáhli, aby se tam vešla hadička, následně tam dali takovou kovovou jehlici, aby se to celé zprůchodnilo a potom šla dovnitř hadička. Druhá hadička měla jít nad koleno do stehna. Takže doktor zaživa kůži nařezal skalpelem, ale opět toto místo potřeboval zvětšit, aby se tam vešla hadička,“ popisuje muž průběh operace na jeho pokoji.

 

 

Příběh dopadl podle slov 30letého mladíka tak, že po operaci na pokoji k němu přišli dva další doktoři s tím, že na nařízení ředitele mu budou muset hadičky vyjmout. Muž s vyjmutím hadiček nesouhlasil a přiznal se, že doktorům řekl, že nemá problém se fyzicky bránit.

 

„Po 10 minutách se doktor vrátil na můj pokoj a oznámil mi, že mi tedy hadice nechají a budu sanitkou převezen do Bojnické nemocnice, kam patřím. Takže za hodinku mě s čerstvou drenáží a v horečce převezli v sanitce z Piešťan do Bojnic, což je tak hodina a tři čtvrtě cesty a pacientovi to určitě jen prospěje,“ napsal a doplnil, že v Bojnické nemocnici je o něj aktuálně skvěle postaráno a jeho zdravotní stav se zlepšuje.

Reakce ředitele piešťanské nemocnice

Ve čtvrtek se k celé situaci vyjádřil i samotný ředitel piešťanské nemocnice prostřednictvím oficiální facebookové stránky. Nemocnice momentálně prochází krizovým obdobím, protože mají třetinu zdravotníků na neschopence „Na to, abychom zvládli tuto těžkou situaci a poskytovali akutní zdravotní péči, už 2 měsíce odkládáme všechny plánované operace.“

 

Ředitel nemocnice popisuje to, že mladík si pravděpodobně našel soukromou kliniku, kde ho operovali, ale když nastaly komplikace, poslali ho do jiné nemocnice a i v situací, v níž se Piešťanská nemocnice nachází, mu poskytli zdravotní péči. „Pokud si myslíte, že porod dítěte nemá přednost před Vaší operací a vidíte jen sebe, tak není důvod dále psát. Ale nedá mi to, protože chci chránit naši nemocnici a své zdravotníky, kteří podávají nadlidské úsilí, aby zvládli tuto situaci,“ reaguje ředitel na slova mladíka, že čekal na operaci čtyři hodiny.

 

„V průběhu operace jen okrajově zmíním, že když operatér usoudí, že je třeba dát hadičky, tak je třeba je dát, pokud se domnívá, že je není třeba dát, tak je nedá. Nikdy jsem nedával žádný příkaz, jak má daný operatér postupovat, protože za průběh operace je zodpovědný on,“ okomentoval postup operace ředitel nemocnice.

 

Na závěr dodal, že bude rád, pokud budou v této době dále poskytovat urgentní zdravotní péči a nebudou muset odkládat urgentní operace.

 

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Zdroj: facebook.comNáhledový obrázek: Facebook/FilipTrosko Tagy: facebook, Slovensko, operacia, Bojnice, nemocnica piešťany
Přidej se k těm, kteří nás podpořili. Předplať si R+ VÍCE
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
News
NAHORU
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.