Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
1. května 2021 23:39
Čas čtení 4:02
Ondřej Jarůšek

Oktagon 23: Česká MMA legenda se vrátila ve velkém stylu. Akce přinesla několik tvrdých ukončení v 1. kole

Oktagon 23: Česká MMA legenda se vrátila ve velkém stylu. Akce přinesla několik tvrdých ukončení v 1. kole
Zdroj: Oktagon MMA
SPORT OKTAGON MMA
Uložit Uložené

13 vítězů a 13 poražených. Přinášíme ti shrnutí turnaje Oktagon 23.

První MMÁj, války čas. Domácí organizace Oktagon MMA opět zamířila do brněnské Zoner Boby Hall, kde se uskutečnil již pátý turnaj tohoto roku. Oktagon 23 nabídl celkem 13 zápasů, ve kterých se milovníkům smíšených bojových umění představili zástupci nejen tuzemské, ale i zahraniční scény. Těch bylo na sobotní akci dokonce více než bojovníků z Česka nebo Slovenska. A jak už bývá zvykem, stali jsme se znovu svědky atraktivních přestřelek a tvrdých ukončení.

Doporučeno
Drastické hubnutí v MMA: Někteří bojovníci už zemřeli, řešení ale není jednoduché Drastické hubnutí v MMA: Někteří bojovníci už zemřeli, řešení ale není jednoduché 3. dubna 2021 18:30
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Celý galavečer začal poněkud netradičně. Zápasovou kartu totiž otevřel zápas Romana Pauluse s Michalem Konrádem v rámci tzv. Free Prelims, který si diváci mohli užít zdarma na Facebooku a YouTube. 

Kurzy na oba bojovníky byly před zápasem poměrně vyrovnané, boj však přinesl naprosto jasného vítěze. Tím se stal 3:0 na body Michal Konrád, který těžil z větších zkušeností i silové výbavy a po drtivou většinu zápasu díky doručeným takedownům dominoval. Navázal tak na předchozí výhru, zatímco Roman Paulus vůbec poprvé okusil trpkou chuť porážky.

Na sobotním turnaji Oktagon 23 představila organizace novou klec. Ta již nemá tvar osmihranu, ale kruhu

O druhý zápas večera v čistě zahraničním složení se postarali Brazilec Rafael Xavier a maďarský bojovník Csaba Hocz. V tomto případě jsme se však dočkali velmi rychlého ukončení, kdy Xavier trefil soupeře tvrdou levačkou na bradu a následně Hocze na zemi několika dalšími údery ukončil. Na časomíře uběhlo jen 72 sekund.

Pro Xaviera se jedná už o druhou tvrdou výhru via TKO na půdě Oktagonu. Tu dnešní věnoval svému otci, který před třemi dny zemřel.

Doporučeno
Nejbrutálnější sport na světě: Barmský box je jen pro silné povahy Nejbrutálnější sport na světě: Barmský box je jen pro silné povahy 11. dubna 2021 9:35

Velice napínavou a vysilující bitvu nabídl střet Jana Širokého a Matouše Kohouta. V prvních dvou kolech, byť vyrovnaných, trávil Matouš Kohout podstatný čas na zádech, v tom třetím však už tahal za delší konec on a zápas málem rozhodl tvrdými koleny na žebra, po kterých šel Široký k zemi. Ukončit se ale nenechal. Oba si šáhli na dno, vítěz ale může být jen jeden, a tím se po těsné výhře 2:1 na body stal „Mighty Rooster“ Kohout.

Protagonistkami prvního ženského zápasu se staly jen 153centimetrová venezuelská bojovnice Elisabeth Rodrigues a Polka Ewelina Wozniak. A jednalo se o velmi rychlý proces. Už po pouhých 49 sekundách nasadila Wozniak své soupeřce škrcení (leg-triangle) a bylo vymalováno. 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Týmový kolega Jiřího Procházky a zástupce brněnského Jetsaam Gymu Andrej Kalašnik v sobotu poměřil síly s Tomášem Bolem a v očekávaném zápase potvrdil pozici favorita. V každém kole dokázal dostat slovenského borce k zemi, kde jej zvládl zkušeně držet a zajistil si nezpochybnitelnou výhru 3:0 na body.

Domů
Sdílet
Diskuse