Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Pondělí 27. 9. 2021 svátek má Jonáš

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Dnes populární články
Elon Musk a Grimes se rozešli. O potomka se prý budou starat společně Elon Musk a Grimes se rozešli. O potomka se prý budou starat…
Měl jsem pacienta, který roky jedl jen dvě potraviny, říká uznávaný gastroenterolog Ladislav Kužela Měl jsem pacienta, který roky jedl jen dvě potraviny, říká…
Netflix ruší jeden seriál za druhým. Toto je 10 z nich, jejichž předčasné ukončení bolí nejvíce Netflix ruší jeden seriál za druhým. Toto je 10 z nich, jejichž…
Vraždící sestry nutily dívky k prostituci. Zakazovaly jim ale orální sex, který považovaly za hříšný Vraždící sestry nutily dívky k prostituci. Zakazovaly jim ale…
Shia LaBeouf: několikrát zatčený, znásilněný a špičkový herec, jehož kariéra asi skončila Shia LaBeouf: několikrát zatčený, znásilněný a špičkový herec,…
Pyramida z nahých těl, jídlo v záchodě a nucená masturbace. 10 nejodpudivějších fotografií historie Pyramida z nahých těl, jídlo v záchodě a nucená masturbace. 10…
Sport - Slovensko

Oktagon 23: Česká MMA legenda se vrátila ve velkém stylu. Akce přinesla několik tvrdých ukončení v 1. kole

13 vítězů a 13 poražených. Přinášíme ti shrnutí turnaje Oktagon 23.

Ondřej Jarůšek
1. květen 2021, 23:39 Čas čtení: 4:02
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Oktagon 23: Česká MMA legenda se vrátila ve velkém stylu. Akce přinesla několik tvrdých ukončení v 1. kole
Zdroj: Oktagon MMA
Sport - Slovensko
0
Ondřej Jarůšek
1. květen 2021, 23:39
Čas čtení: 4:02

Oktagon 23: Česká MMA legenda se vrátila ve velkém stylu. Akce přinesla několik tvrdých ukončení v 1. kole

13 vítězů a 13 poražených. Přinášíme ti shrnutí turnaje Oktagon 23.

Ondřej Jarůšek
1. květen 2021, 23:39
Čas čtení: 4:02
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Oktagon 23: Česká MMA legenda se vrátila ve velkém stylu. Akce přinesla několik tvrdých ukončení v 1. kole
Zdroj: Oktagon MMA

První MMÁj, války čas. Domácí organizace Oktagon MMA opět zamířila do brněnské Zoner Boby Hall, kde se uskutečnil již pátý turnaj tohoto roku. Oktagon 23 nabídl celkem 13 zápasů, ve kterých se milovníkům smíšených bojových umění představili zástupci nejen tuzemské, ale i zahraniční scény. Těch bylo na sobotní akci dokonce více než bojovníků z Česka nebo Slovenska. A jak už bývá zvykem, stali jsme se znovu svědky atraktivních přestřelek a tvrdých ukončení.

 

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený OKTAGON MMA (@oktagonmma)

 

Celý galavečer začal poněkud netradičně. Zápasovou kartu totiž otevřel zápas Romana Pauluse s Michalem Konrádem v rámci tzv. Free Prelims, který si diváci mohli užít zdarma na Facebooku a YouTube. 

 

Kurzy na oba bojovníky byly před zápasem poměrně vyrovnané, boj však přinesl naprosto jasného vítěze. Tím se stal 3:0 na body Michal Konrád, který těžil z větších zkušeností i silové výbavy a po drtivou většinu zápasu díky doručeným takedownům dominoval. Navázal tak na předchozí výhru, zatímco Roman Paulus vůbec poprvé okusil trpkou chuť porážky.

 

Na sobotním turnaji Oktagon 23 představila organizace novou klec. Ta již nemá tvar osmihranu, ale kruhu

 

O druhý zápas večera v čistě zahraničním složení se postarali Brazilec Rafael Xavier a maďarský bojovník Csaba Hocz. V tomto případě jsme se však dočkali velmi rychlého ukončení, kdy Xavier trefil soupeře tvrdou levačkou na bradu a následně Hocze na zemi několika dalšími údery ukončil. Na časomíře uběhlo jen 72 sekund.

 

Pro Xaviera se jedná už o druhou tvrdou výhru via TKO na půdě Oktagonu. Tu dnešní věnoval svému otci, který před třemi dny zemřel.

 

 

Velice napínavou a vysilující bitvu nabídl střet Jana Širokého a Matouše Kohouta. V prvních dvou kolech, byť vyrovnaných, trávil Matouš Kohout podstatný čas na zádech, v tom třetím však už tahal za delší konec on a zápas málem rozhodl tvrdými koleny na žebra, po kterých šel Široký k zemi. Ukončit se ale nenechal. Oba si šáhli na dno, vítěz ale může být jen jeden, a tím se po těsné výhře 2:1 na body stal „Mighty Rooster“ Kohout.

 

Protagonistkami prvního ženského zápasu se staly jen 153centimetrová venezuelská bojovnice Elisabeth Rodrigues a Polka Ewelina Wozniak. A jednalo se o velmi rychlý proces. Už po pouhých 49 sekundách nasadila Wozniak své soupeřce škrcení (leg-triangle) a bylo vymalováno. 

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený OKTAGON MMA (@oktagonmma)

 

Týmový kolega Jiřího Procházky a zástupce brněnského Jetsaam Gymu Andrej Kalašnik v sobotu poměřil síly s Tomášem Bolem a v očekávaném zápase potvrdil pozici favorita. V každém kole dokázal dostat slovenského borce k zemi, kde jej zvládl zkušeně držet a zajistil si nezpochybnitelnou výhru 3:0 na body.

 

NAČÍST ČLÁNEK BEZPLATNĚ
Předplať si REFRESHER+ a získej další výhody

Tento článek dočteš bezplatně, ale s předplatným REFRESHER+ získáš přístup k více než 2443 zamknutým článkům a dostaneš další benefity.

VÍCE O PŘEDPLATNÉM
Kdykoli ho jednoduše zrušíš
Už od 79.00 Kč měsíčně
S REFRESHER+ můžeš číst i tyto články
Hrobové ticho při večeři, budíček o páté ráno, srdeční mniši. I takový byl můj pobyt v klášteře (Reportáž)Hrobové ticho při večeři, budíček o páté ráno, srdeční mniši. I takový byl můj pobyt v klášteře (Reportáž)
Nemohu si pomoci, miluju tu druhou. Jak přežít rozchod, když ani nevíš, co se pokazilo?Nemohu si pomoci, miluju tu druhou. Jak přežít rozchod, když ani nevíš, co se pokazilo?
10 nejlepších filmů Clinta Eastwooda10 nejlepších filmů Clinta Eastwooda
VÍCE

V další čistě zahraniční bitvě se proti sobě postavili již dobře známá tvář Oktagonu Máté Kertész a portugalský bojovník Bruno Carvalho. A i v tomto případě jsme viděli tah na jednu branku, kdy se každé kolo odvíjelo prakticky totožně – Kertész vzal Portugalce k zemi, tam boj s přehledem kontroloval a soupeře prakticky k ničemu nepustil. Máté se tak mohl radovat z výhry 3:0 na body a druhého vítězství v řadě.

 

 

Předzápasovou kartu uzavřel boj lehkých vah Matěje Kuzníka a Karola Ryšavého. Svěřenec Attily Végha nastupoval do boje se dvěma prohrami za sebou, a tak pro něj byl sobotní zápas velmi důležitý. A v těžké zkoušce obstál na jedničku. Matěje Kuzníka hned v prvním kole chytil gilotinou, z níž se zkušený český zápasník nezvládl dostat a zápas odklepal.

 

Před začátkem hlavní karty organizace poodhalila tři další turnaje. Nejbližší Oktagon 24 proběhne 29.5. a jeho hlavní bitvou se stane titulová obhajoba welterového šampiona Davida Kozmy s Leandrem Silvou.

O pár týdnů později 19.6. se můžeme těšit na turnaj Oktagon 25, kde se možná dočkáme korunovace nového krále těžké váhy.

Na 24.7. se pak naplánován nejkrásnější turnaj roku Oktagon 26 na pražské Štvanici. Organizace očekává, že zde se tribuny zaplní diváky a prostřednictvím své mobilní aplikace byl spuštěn prodej vstupenek. 

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený OKTAGON MMA (@oktagonmma)

 

Hlavní kartu otevřela válka těžkotonážníků Minda vs. Kerrison. Od té zřejmě jen málokdo čekal, že potrvá celých 15 minut, ale stalo se tak. Po akčním nástupu Mindy se zdálo, že ukončení přijde každou chvíli, všechen tlak ale Kerrison ustál a v dalších kolech sám Poláka několikrát ohrozil. Na výhru to ale nestačilo. Jeden z rozhodčích viděl zápas jako remízu, zatímco zbylí dva se přiklonili na stranu Mindy.

 

Jedním z hlavník taháků Oktagonu 23 byl souboj Vaška Mikuláška s Thomasem Robertsenem. Norský policista už před zápasem oznámil, že tento zápas bude jeho zcela posledním, a v sobotu za svou kariérou udělal vítěznou tečku. Na samotném konci druhého kola si totiž Vašek Mikulášek poranil kotník, kvůli čemuž nebyl schopen nastoupit do kola třetího. Doufejme, že zranění nebude vážné a brzy jej v kleci uvidíme znovu.

 

O druhý ženský zápas večera se postaraly Tereza Bledá se svojí dosud papírově nejkvalitnější soupeřkou Karoline Martins z Brazílie, nicméně královna Oktagonu Underground nezaváhala ani tentokrát. Brazilka se sice dvakrát pokusila o gilotinu, ničím jiným však českou bojovnici nezvládla ohrozit a Bledá si tím pádem připsala další jasnou výhru 3:0 na body. V posledních sekundách si poranila koleno, pokud ale zranění nebude vážné, řekla, že by znovu ráda nastoupila v létě na pražské Štvanici.

 

Oblíbenec diváků a sběratel bonusů za výkon večera Leo Brichta v sobotu večer opět prokázal senzační formu a se svým izraelským soupeřem Kirillem Medvedovskym, bývalým bojovníkem Bellatoru, si poradil hned v prvním kole. Po tvrdých kopech a úderech padl Medvedovski několikrát k zemi, ale Brichta jej nechal znovu postavit. Brzy však své dílo sebevědomě dokonal a po boji prohlásil, že by příště rád dostal titulovou šanci. Medvedovski nezasadil ani jeden signifikantní úder.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený OKTAGON MMA (@oktagonmma)

 

O vítězi hlavního předzápasu Kaik Brito vs. Robert Bryczek bylo rozhodnuto po necelých 90 sekundách. Po vzájemné přední šel Bryczek k zemi, kde Brito polského bojovníka zasypal sprškou úderů, po kterých rozhodčí zápas ukončil. Brito se tak přiblížil k titulové bitvě a je docela možné, že v budoucnu se utká právě s vítězem zápasu Kozma vs. Apollo.

 

Pak už ale přišel čas na zlatý hřeb večera. Řeč není samozřejmě o ničem jiném než o návratu české MMA legendy Petra Knížete, který stanul proti Andreovi Fusimu. Ten ale vůbec dlouho nevydržel. Hned v prvním kole vzal Kníže italského soupeře k zemi, kde mu po chvíli nasadil škrcení (arm-triangle) a Fusi zápas odklepal.

 

Po zápase vyzval Petra Knížete slovenský bojovník Samuel Krištofič. Uvidíme tedy, zda se této bitvy skutečně dočkáme. 

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Náhledový obrázek: Oktagon MMA
NAHORU
Přidej se k těm, kteří nás podpořili. Předplať si R+ VÍCE
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
Více z tématu sport
více článků
Sponzorované články
více článků
Další news více news
Mohlo by tě zajímat
Přejít na úvodní stránku
Dnes populární články
Elon Musk a Grimes se rozešli. O potomka se prý budou starat společně Elon Musk a Grimes se rozešli. O potomka se prý budou starat společně
Měl jsem pacienta, který roky jedl jen dvě potraviny, říká uznávaný gastroenterolog Ladislav Kužela Měl jsem pacienta, který roky jedl jen dvě potraviny, říká uznávaný…
Netflix ruší jeden seriál za druhým. Toto je 10 z nich, jejichž předčasné ukončení bolí nejvíce Netflix ruší jeden seriál za druhým. Toto je 10 z nich, jejichž…
Vraždící sestry nutily dívky k prostituci. Zakazovaly jim ale orální sex, který považovaly za hříšný Vraždící sestry nutily dívky k prostituci. Zakazovaly jim ale orální…
Shia LaBeouf: několikrát zatčený, znásilněný a špičkový herec, jehož kariéra asi skončila Shia LaBeouf: několikrát zatčený, znásilněný a špičkový herec, jehož…
Pyramida z nahých těl, jídlo v záchodě a nucená masturbace. 10 nejodpudivějších fotografií historie Pyramida z nahých těl, jídlo v záchodě a nucená masturbace. 10…
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.
Zavřít