Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Pondělí 5. 12. 2022 svátek má Jitka

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Máme pro tebe nový zpravodajský portál!prohlédnout
Sport - Slovensko

Po překonání rakoviny nemám strach z ničeho, říká Separ na margo svého boxerského zápasu. Rytmus trénuje tvrdě už tři roky

Dva pravděpodobně nejpopulárnější domácí rapeři přijali nabídky na zápasy. V boxerském ringu se setkají s jinými známými osobnostmi. Refresher se obou zeptal na podrobnosti.

Viktor Kniš
29. 6. 2021 9:30 Čas čtení: 5:00
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Po překonání rakoviny nemám strach z ničeho, říká Separ na margo svého boxerského zápasu. Rytmus trénuje tvrdě už tři roky
Zdroj: se svolením Separa
Sport - Slovensko
0
Viktor Kniš
29. 6. 2021 9:30
Čas čtení: 5:00

Po překonání rakoviny nemám strach z ničeho, říká Separ na margo svého boxerského zápasu. Rytmus trénuje tvrdě už tři roky

Dva pravděpodobně nejpopulárnější domácí rapeři přijali nabídky na zápasy. V boxerském ringu se setkají s jinými známými osobnostmi. Refresher se obou zeptal na podrobnosti.

Viktor Kniš
29. červen 2021, 9:30
Čas čtení: 5:00
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Po překonání rakoviny nemám strach z ničeho, říká Separ na margo svého boxerského zápasu. Rytmus trénuje tvrdě už tři roky
Zdroj: se svolením Separa
Odebírat newsletter REFRESHERu
10 nejlepších článků Refresheru, jednou za týden. Pokud tě emaily přestanou bavit, tak je kdykoli zrušíš. Zadáním emailu souhlasíš s podmínkami portálu.

„Jedna věc je, že po překonání rakoviny jsem se rozhodl, že opravdu zkusím věci, co bych jinak asi nehrotil, a zadruhé, nebudu se tvářit, že za to nemám slušně zaplaceno,“ odpovídá Separ na otázku Refresheru, proč přijal nabídku na zápas v boxu.

 

Kromě něj se do ringu postaví v rámci Fight Night Challenge i Rytmus a pravděpodobně i Majk Spirit. Organizátoři jim našli známé soupeře ze Slovenska i ze zahraničí. Fenomén zápasení populárních osobností není ničím novým nejen ve světě, ale už ani na Slovensku.

 

Kromě zájmu veřejnosti a komerčních firem je přidanou hodnotou i pěstování kladného vztahu ke sportu u mladých lidí.

 

 

Byl to právě člen Kontrafaktu Rytmus, kdo v roce 2018 přijal nabídku profesionální organizace XFN a popral se s rapperem Marpem, který už měl tehdy spoustu profi zkušeností. Dohodnutý byl i zápas mezi youtuberem Explem a Vláďou, který stopla pandemie.

 

Organizátor Marko Šebesta: „Půjde o zábavnou formu bojové akce, ve které nebudou žádné limity, žádná omezení a pravidla budou flexibilní...“

 

Fight Night Challenge je inovátorský projekt, jehož součástí bude i Attila Végh. „Vnímám, že lidé nás neberou už jen jako nějaké adrenalinové šílence, ale naše zápasy jsou stále zajímavější i mezi mainstreamovými diváky,“ konstatoval zápasník.

 

Refresher oslovil Rytmuse, Separa i samotné organizátory, aby se zeptal na podrobnosti. Sérii událostí pod zkratkou FNC odpálí na konci roku 2021, jelikož však jde o několik akcí, například Separův zápas přijde na řadu až v roce 2022. Důraz bude na online přenos, pokud to však situace dovolí, fanoušci budou moci své oblíbené interprety povzbuzovat i osobně na stadionu.

 

V tomto článku si přečteš:
  • Jaké zkušenosti má Separ s bojovým uměním a kdy se naposledy popral na ulici.
  • Jaká byla motivace Separa a Rytmuse, aby přijali nabídky na zápasy proti známým osobnostem.
  • Jak bude vypadat příprava na zápasy raperů a kdo bude trénovat Separa.
  • Jak dokáží oba rapeři najít balanc mezi tréninky a hudbou.
  • Zda Separ nemá problém poprat se v ringu s člověkem, kterého zná.
  • Zda Rytmus přijal nabídku na zápas i pro peníze.

Separ chce vyzkoušet vše, pro Rytmuse jde o touhu po progresu a vystoupení z komfortní zóny

Rytmus trénuje pravidelně a věnuje se více druhům sportů. Právě tréninky v boxu však nejčastěji zachycuje na svůj Instagram. „Od zápasu v roce 2018 pravidelně trénuji s profíky, reprezentanty nebo aktivními boxery. Fight Night Challenge beru jako další výzvu, vystoupení z komfortní zóny, i když už nemusím, touhu po progresu a přilákání pozornosti, vášně a emocí k tomuto sportu,“ odpověděl člen Kontrafaktu na otázku o motivaci přijmout tuto nabídku.

V roce 2018 se mu s Marpem podařilo vyprodat pražskou O2 Arenu a v té době byl společně s některými bojovníky na Instagramu největším propagátorem bojových sportů na Slovensku. Dnes již mnozí zápasníci mají desetitisíce sledujících na sociálních sítích, v té době to však realitou nebylo.

 

Separ si v roce 2020 prošel nejtěžší životní zkouškou. Po sérii chemoterapií je však vyléčeným onkologickým pacientem, a tak je pro něj každá další výzva v životě už na první pohled mnohem snadněji zdolatelná.

 

Separ: „Jako většina kluků vyrůstajících v 90. letech v Bratislavě mám s pouličními bitkami bohaté zkušenosti, hahaha. Ale žádný jiný zápas jsem nikdy neměl. Chodil jsem 7 let na karate, to je tak všechno...“

Zápasit budou v boxu, soupeře znají

 

Organizátoři tvrdí, že fanoušci uvidí mix bojových umění bez limitů. „Půjde o zábavnou formu bojové akce, ve které nebudou žádné limity, žádná omezení a pravidla budou flexibilní. Ve zkratce, necháme uletět naši fantazii v rámci bojových sportů a namixujeme z toho exkluzivní koktejl bojového umění, který, věřím, zaujme a pobaví i lidi, kteří bojové sporty moc nemusí,“ říká Marko Šebesta z Evency.

 

Separ se připravuje na zápas v boxu. „Bude to různorodé a lidé uvidí opravdu mix čehokoliv, ale mě nalákali na box. Jelikož mám výborného trenéra, neváhal jsem,“ tvrdí Separ. Jméno svého soupeře zatím prozradit nechtěl. V případě profesionálních bojovníků je běžné, že preferují, když se v kleci setkají s člověkem, kterého neznají, protože jim nic nebrání v tom, aby mu ublížili.

 

Separ: „Absolutně nic neomezím, trénuji 5 dní v týdnu a koncerty jsou víkendový relax...“

 

„Znám se se soupeřem, ale zatím neprozradím víc. Na těch pár minut se oprostím. Pak si podáme ruce a budeme dále kámoši bez ohledu na to, zda prohraju nebo vyhraju,“ odpovídá Separ na otázku, jak se dívá na to, že má jít někomu do ringu „naložit“. Jméno jeho soupeře by se veřejnost mohla dozvědět v následujících týdnech.

I Rytmuse čeká boxerský fight, v ringu se postaví soupeři z Maďarska. „Bude to boj, stejný jako s Marpem. S ním byla příprava ještě větší, protože jsem byl začátečník. Dovolím si tvrdit, že dnes jsem silnější a techničtější, takže příprava bude jiná, ale samozřejmě tvrdá,“ řekl Refresheru Rytmus, který ustál 6 kol v boxerském zápase s profesionálním thajským boxerem Marpem.

Separ má zkušenosti s pouličními bitkami a 7 let chodil na karate

Ačkoliv Separ zatím nestál v ringu, nebude to poprvé, co si odbude sérii náročných tréninků v bojovém umění. V minulosti chodil na karate. Zároveň jako kluk ze sídliště zažil bitky na ulici, takže ví, co znamená dostat úder. I když se může zdát, že jde o maličkost, i taková zkušenost může v ringu hrát roli.

 

Má už Separ jakékoliv zkušenosti se sportovním zápasením nebo alespoň tím pouličním a v čem by mohla být jeho deviza? „Jako většina kluků vyrůstajících v 90. letech v Bratislavě mám s pouličními bitkami bohaté zkušenosti, hahaha. Ale žádný jiný zápas jsem nikdy neměl. Chodil jsem 7 let na karate, to je tak všechno. Moje deviza je, že po té rakovině tak nějak absolutně nemám strach z ničeho. Tedy kromě sršňů, to mám celoživotní fobii, hahaha,“ dodává Separ s úsměvem.

 

Separ se těší i z toho, že se v rámci přípravy na zápas dostane do formy a bere to jako obrovskou přidanou hodnotu celého projektu. „Kondička po koroně a rakovině je velké dno, musím na ní máknout. Trénovat mě bude Patrik Rajcsanyi. Borec od Tomiho Kida, který je 7 násobný juniorský mistr. A je zároveň prvním Slovákem, který v kategorii mužů porazil ruského zápasníka. Dnes se věnuje už jen trenérství, ale má více než bohaté zkušenosti,“ vysvětlil Separ Refresheru.

Hudbu neomezí

Když Rytmus v roce 2018 přijal nabídku na zápas s Marpem, měl za sebou vydání sólového alba a na Kontrafaktu se ještě pracovat nezačalo, proto jej nelimitovalo, když na chvíli soustředil 100 procent své energie do tréninků. Dnes už tvrdí, že si dokáže najít balanc mezi sportem a hudbou, protože jde o dvě aktivity, které má velmi rád, má k nim přirozený vztah a nedělá je násilím.

 

Rytmus má dnes před sebou vydání sólového projektu i album Kontrafaktu a přesto tvrdí, že vše bez problémů stíhá. „Kdysi jsem netrénoval jako teď, dnes mám z toho životní styl, bez něhož si neumím představit den. Takže celé toto mi vyhovuje a drží mě to v neustálém progresu, který se odráží v mých životních principech,“ odkazuje Rytmus.

 

Ani Separ nebude muset hudbu omezit. Jelikož na albu DMS pracují s Damem a Smartem už déle, v jeho případě jde zejména o koncertní turné, kam si přijde odpočinout. „Absolutně nic neomezuji, trénuji 5 dní v týdnu a koncerty jsou víkendový relax,“ vysvětlil Separ.


Rytmus a Separ už měli i krátké debaty o zápasech, což je přirozené, protože jsou kolegové, ale zároveň dlouholetí kamarádi. „O něčem jsme se bavili, ale každý je jiný a věci prožívá různě. Uvidím, co bude, když se bude blížit den D,“ odpověděl Separ na otázku, zda má momentálně reálnou představu, do čeho přesně jde, protože to bude asi trochu více stresující situace jako vyprodaný festival.

 

První ze série show se bude konat na konci roku 2021. Lístky budou již brzy v předprodeji.

Upozornit na chybu. Pokud spatruješ v článku nedostatek nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Náhledový obrázek: Instagram/Separ, Rytmus
NAHORU
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
Více z tématu sport
více článků
Sponzorované články
více článků
Další news více news
Mohlo by tě zajímat
Přejít na úvodní stránku
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.