Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
20. června 2021 0:32
Čas čtení 3:54
Ondřej Jarůšek

OKTAGON má nového šampiona těžké váhy: Jedním tvrdým úderem soupeři zlomil nos

OKTAGON má nového šampiona těžké váhy: Jedním tvrdým úderem soupeři zlomil nos
Zdroj: OKTAGON MMA
SPORT OKTAGON MMA
Uložit Uložené

Organizace OKTAGON MMA se rozloučila s Brnem našlapaným turnajem s pořadovým číslem 25.

Pevnost Brno po celou dobu pandemie poskytovala organizaci OKTAGON MMA útočiště, kde se během posledního roku a půl pořádaly všechny turnaje. Za tímto obdobím udělala organizace tečku sobotním turnajem OKTAGON 25, po kterém už přijde návrat do největších hal v Česku a na Slovensku. A jaké lepší rozloučení si přát, než jedenácti senzačními zápasy v čele s korunovací nového vládce těžké váhy

Doporučeno
Hvězda UFC Jiří Procházka: Jdeme si pro světové prvenství, odmítnout titulový boj kvůli jiné výzvě by bylo troufalé (Rozhovor) Hvězda UFC Jiří Procházka: Jdeme si pro světové prvenství, odmítnout titulový boj kvůli jiné výzvě by bylo troufalé (Rozhovor) 31. května 2021 9:30
OKTAGON25
Zdroj: OKTAGON MMA

Stejně jako v případě předešlých turnajů i tentokrát galavečer započal zápasem v rámci Free Prelims (tedy bojem zdarma na YouTube či Facebooku), o který se tentokrát postarali střelci Bahník vs. Becker. A o vítězi bylo rozhodnuto už v první minutě.

Bahník nejprve svého ponořeného soupeře trefil zvedákem, po němž přišla smršť několika dalších rychlých úderů a otřeseného Beckera na zemi pak domácí bojovník ukončil via TKO. Zápas trval jen přibližně 48 sekund.

NOVINKA V PRAVIDLECH: OKTAGON ZAPOJUJE VIDEOROZHODČÍHO

Na turnaji OKTAGON 25 představila novinku v podobě videorozhodčího. Ringovému rozhodčímu tak nyní dostává možnost přezkoumat své rozhodnutí za pomoci kolegy u videa.

„Dít se tak může ale pouze v případě finálního verdiktu. Pokud například
rozhodčí ukončí zápas na TKO, může se u videa přesvědčit, zda
ukončovacího úderu nebylo dosaženo nedovoleným způsobem,“ vysvětlil šéf
rozhodčích Pavel Touš.

„V takovém případě může rozhodčí zvrátit výsledek zápasu v neprospěch
bojovníka, který duel tímto nedovoleným způsobem ukončil, naopak ve
prospěch ukončeného. Podobně se to může dít i v případě submisí,“
dodal.
Doporučeno
Miluje luxus, ale taky zaplatil za pohřeb zavražděného černocha George Floyda. 10 zajímavostí o životě Floyda Mayweathera Miluje luxus, ale taky zaplatil za pohřeb zavražděného černocha George Floyda. 10 zajímavostí o životě Floyda Mayweathera 5. června 2021 14:30

Aktéry druhé bitvy večera se stali Daniel Hromek a Václav Holota. Přestože v prvním kole podle rozhodčích tahal za delší konec slovenský bojovník, v druhém a třetím kole už začal otěže přebírat Holota, který nakonec odešel s výhrou 3:0 na body. Holota se během zápasu pokusil i o několik pák na nohu, a jak po zápase uvedl, při jedné z nich Hromkovi hlasitě křuplo v koleni. Zbývá jen doufat, že při tom nedošlo k žádnému vážnému zranění.

OKTAGON25
Zdroj: OKTAGON MMA
Doporučeno
Drastické hubnutí v MMA: Někteří bojovníci už zemřeli, řešení ale není jednoduché Drastické hubnutí v MMA: Někteří bojovníci už zemřeli, řešení ale není jednoduché 3. dubna 2021 18:30

Své poslední klopýtnutí se v sobotu pokusil napravit Tomáš Fiala v souboji s Františkem Fodorem, slovenský zástupce však prokázal perfektní připravenost a po suverénním výkonu v postoji „Fidžiho“ knockoutoval hned v prvním kole. Pro Fodora se navíc jedná už o třetí KO v řadě, znovu tedy potvrdil výbornou formu.

Prvním ze dvou ženských zápasů si vzaly na starost Marta Waliczek a Rizlen Zouak. V posledních sekundách boje chybělo málo a Zouak, která se pokoušela o páku na ruku, mohla slavit výhru, dotáhnout submisi se jí ale nepodařilo.

Všichni tři bodový rozhodčí za vítězku nakonec po třech napínavých kolech označili Polku Waliczek, která celkově na údery svou soupeřku významně přestřílela. Zouak však dala najevo, že s výsledkem nesouhlasí a rozhněvaně odešla z klece.

OKTAGON25
Zdroj: OKTAGON MMA
Doporučeno
Nejbrutálnější sport na světě: Barmský box je jen pro silné povahy Nejbrutálnější sport na světě: Barmský box je jen pro silné povahy 11. dubna 2021 9:35

S arm-barem vyrukoval také Abdel Driai, a tato technika se pro něj stala vítěznou. Zdeněk Polívka sice zaznamenal aktivní nástup do boje a snažil se udávat tempo, po přenesení boje na zem však Driai okamžitě sáhl po ruce svého soupeře, nasadil páku a Polívka byl nucen zápas odklepat. Další velmi rychlé ukončení, po kterém budou muset zbystřit i další bojovníci střední divize OKTAGONu.

Rony Paradeiser ve svém posledním zápase neuspěl v boji se slovenskou ikonou Ivanem Buchingerem a pro svůj sobotní návrat do klece si rozhodně nevybral rozhodně lehkého soupeře. V kleci se mu totiž postavil nebezpečný turecký bojovník žijící v Německu Arda Adas.

Bývalý slovenský vyzývatel však tuto těžkou zkoušku zvládl na jedničku a soupeři po celých 15 minut prakticky nedovolil rozjet prakticky žádnou významnou kombinaci, kterou by jej ohrozil. Po zkušeném a sebejistém výkonu si tak Rony připsal zaslouženou výhru na body, kterou začal novou vítěznou vlnu.

OKTAGON25
Zdroj: OKTAGON MMA

Hlavní kartu turnaje otevřela mistryně thaiboxu Monika Chochlíková, kterou při její premiéře v domácí organizaci prověřila Italka Giulia Chinello. A i navzdory větším zkušenostem italské bojovnice nemohlo být po třech kolech pochyb o vítězství talentované Slovenky, která podle statistik vystřílela přes 200 úderů a navázala tak na svou výhru v americkém Bellatoru.

Ještě před pár měsíci byl o berlích, ale v sobotu už stál v kleci. Samuel „Pirát“ Krištofič ve svém dalším zápase stanul proti Alu Matavaovi, který do boje dle kurzů nastupoval v pozici outsidera.

Akční první kolo naznačilo, že zápas bude daleko vyrovnanější, než se předpokládalo, ve druhém kole ale Krištofič objevil velkou slabinu svého soupeře, a sice boj na zemi. Většinu druhého i třetího kola totiž Matavao strávil na zádech a z této pozice se nebyl schopen vymanit, Pirát si tak díky tomu pojistil výhru na body, kterou následně věnoval své malé dceři.

OKTAGON25
Zdroj: OKTAGON MMA

Pravděpodobně žádná divize OKTAGONu není tak nabitá jako welterová váha, o čemž diváky na sobotním turnaji přesvědčilo mezinárodní duo Emmanuel Dawa a Bojan Veličkovič.

Srbský bojovník už v samotném úvodu prvního kola dal Dawovi pocítit tvrdost svých low kicků a celou pětiminutovku držel ve své režii. Koncem prvního kola však Dawa právě po jednom z kopů svého soupeře utrpěl zranění kolene, kvůli kterému nebyl schopen nastoupit do druhého kola. Veličkovič tak skvěle vstoupil do svého nového domova a brzy bychom jej měli vidět zpět v akci.

Hlavní předzápas večera se nesl ve znamení emocí a houževnatých výkonů jeho protagonistů. Mezi Karolem Ryšavým a Markem Bartlem to na sociálních sítích před bojem pořádně vřelo a vzájemná nevraživost se přenesla do klece.

Vyhrocená válka nabídla celou řadu momentů, kdy nechybělo mnoho a nastat mohlo ukončení před limitem, z očekávaného střetu se však vyklubal boj na celá tři kola, během kterých si oba bojovníci sáhli na dno sil. Vítěz ale může být jen jeden a díky dominanci především ve druhém a posledním kole získal bodové rozhodčí na svou stranu Karol Ryšavý, který svému soupeři po zápase popřál štěstí do další bojů a hlavně do toho nejtěžšího, a sice s vlastním egem.

OKTAGON25
Zdroj: OKTAGON MMA

Tečku za finálním brněnským turnajem udělala titulová bitva polského ranaře Kamila Mindy se slovenským obrem Martinem Budayem o pás šampiona těžké váhy.

Během prvního a větší části druhého kola prokazoval větší přesnost a tvrdost polský rodák, zničehonic se však Buday blýskl ostrou pravačkou, kterou Mindovi dle jeho pozápasového vyjádření zlomil nos. Hned nato pak inkasoval další tvrdý úder a po něm se Polák skácel k zemi, kde Buday už svou práci snadno dokonal a stal se tak novým šampionem těžké váhy. Učebnicová ukázka toho, jak jediný úder obzvlášť u takto těžkých borců dokáže zvrátit celý průběh zápasu.

OKTAGON25
Zdroj: OKTAGON MMA
Domů
Sdílet
Diskuse