Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
1. října 2021 15:33
Čas čtení 3:47
Dominik Vetrák

RECENZE: Squid Game

RECENZE: Squid Game
Zdroj: Netflix
FILMY A SERIÁLY
Uložit Uložené

Nový korejský hit má něco do sebe, ale nejde o žádné dokonalé dílo.

Squid Game je na Netflixu přes 2 týdny a od té doby si postupně získává miliony nových diváků. Jihokorejský seriál, na kterém Hwang Dong-Hyuk pracoval 13 let, je totiž pořádně zábavný. Všechny epizody napsal a zrežíroval sám a tvrdí, že pokud se pustí do 2. série, potrvá to opravdu dlouho. Ta první je ale již na světě a je pravděpodobné, že ovlivní i jiné tvůrce, kteří se Squad Game pokusí napodobit. Koncept tohoto projektu je totiž vynikající. 

Představ si zkřížení Hunger Games a herního stylu Battle Royale společně s Fall Guys. Neznámá organizace dá dohromady 456 hráčů, kterým dá možnost vyhrát 46 miliard wonů (asi 850 milionů korun). Z těchto 456 hráčů ovšem na konci zůstane jen několik. Od výhry je totiž dělí celkem 6 her, které musí přežít. O tom, že v těchto hrách riskují život, však nevědí.

Doporučeno
8 nejočekávanějších říjnových kino filmů: Duna pro nadšence kvalitních filmů, Venom pro fanoušky komiksové zábavy 8 nejočekávanějších říjnových kino filmů: Duna pro nadšence kvalitních filmů, Venom pro fanoušky komiksové zábavy 29. září 2021 9:30

Hned po první hře s názvem Zelená, červená, v níž zemře přes 200 hráčů, hlasují o tom, zda chtějí pokračovat, nebo skončit a vrátit se domů. Jenže jejich životy jsou „doma“ i tak hodné zatracení. Jsou zadlužení, mají velké finanční problémy nebo po nich jde jakuza. Většina se tedy vrátí do hry a začíná krutý boj o život. Tvůrci hry tvrdí, že nikoho do hry nenutili a že jsou féroví, ale to je hloupost.

Někteří hráči mají ve vybraných hrách oproti ostatním účastníkům velkou nevýhodu a o tom, že zemřou, je prakticky rozhodnuto ještě před začátkem hry. Nemluvě o tom, že je ze začátku hned neupozornili na to, co bude znamenat selhání ve hře či porušení pravidel. Chápeme, že to má skvělý kinematografický efekt a seriál tak nabízí výborný moment překvapení, ale samotná idea celých her je pak falešná. 

Celkově se v seriálu budeš muset přenést přes nějaké ty logické nesrovnalosti a nesmysly, ale vzhledem k celkové osnově seriálu je to zcela normální a až tak moc nám to nevadilo. Problém jsme ale měli s vedlejší dějovou linií. Ta sleduje policistu odhodlaného zjistit, kam zmizel jeho bratr, který se těchto her rovněž zúčastnil. Dostane se tedy na ostrov, kde postupně hledá důkazy.

Squid Game
Zdroj: Netflix

Jeho příběh však nemá žádné vyvrcholení. Zakončení tohoto drobného příběhu má být emotivní a šokující, ale je předvídatelné a chladné, takže je ti jedno, co se s postavou stane. Navíc téměř vůbec příběh neovlivní a v konečném důsledku jen natahuje čas. Nedozvěděli jsme se díky němu o hrách a jejich původu nic nového, takže je celá tato dějová linie nakonec zbytečná.

Přidej se do klubu REFRESHER+
Základní
125 Kč
Účtuje se jednou za 4 týdny
Přístup k prémiovým článkům
 • Přístup k benefitům
 • Méně reklam
 • 150 kreditů každé 4 týdny na nákup benefitů
 • Všechny možnosti předplatnéhoMám slevový kód
  Měj aktivní roční předplatné REFRESHER+ a získej lístek na festival dle vlastního výběru.Zapoj se do slosování
  Dokončením souhlasím s pravidly a podmínkami portálu Refresher.
  Průměrné hodnocení čtenářů
  Tvé hodnocení
  Jaké hodnocení bys dal ty?
  Zobrazit výsledky
  Skrýt výsledky
  0/10
  Domů
  Sdílet
  Diskuse