Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
PR zpráva

Tento článek je PR zpráva společnosti Futurino.

Co je PR zpráva?

Článek je dodán kompletně od inzerenta a REFRESHER nezasahoval vůbec, nebo jen minimálně.

Zajímavosti

Jarní úklid bytu snadno a rychle

Jak na něj?

Sponzorovaný obsah
14. duben 2022, 17:40 Čas čtení: 2:21
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Zajímavosti
1
Sponzorovaný obsah
14. duben 2022, 17:40
Čas čtení: 2:21

Jarní úklid bytu snadno a rychle

Jak na něj?

Sponzorovaný obsah
14. duben 2022, 17:40
Čas čtení: 2:21
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Odebírat newsletter REFRESHERu
10 nejlepších článků Refresheru, jednou za týden. Pokud tě emaily přestanou bavit, tak je kdykoli zrušíš. Zadáním emailu souhlasíš s podmínkami portálu.

Jaro je obdobím, kdy se po šedé a nepříjemné zimě příroda opět zazelená a začne kypět životem. Podobné pocity máme i my sami. Ty se nezřídka projeví v podobě touhy či vnitřní potřeby dát opět do formy jak své tělo, tak svůj domov. A právě proto je pojem „jarní úklid“ tak ustáleným a rozšířeným. 

Úklid nemusí být strašákem

Úklid vždy patří k těm méně oblíbeným činnostem, naneštěstí je ale nutné jej pravidelně provádět v každé domácnosti. S úklidem je neodmyslitelně spjata řada povinností a činností, díky kterým je možné udržet věci na správném místě a dosáhnout toho, aby ani v nejmenším nebudily dojem neorganizovanosti. To samé potom platí pro celkový dojem z interiéru a jeho viditelnou i skrytou čistotu.

Konferenční stolek pod kontrolou

Typickým příkladem je konferenční stolek v obývacím pokoji. Ten je doslova niterně spjatý s pohovkou a vytváří kompozici, které si všimne každý, kdo do místnosti vejde. Pozor, snadno se z něj může stát skladiště věcí. I taková maličkost, jako několik zbytečností, které zrovna nepoužíváte a povalují se na něm „bez ladu a skladu”, dokáže pokazit dojem.

Na konferenčním stole proto ideálně ponechejte jen dekorace, které na něj patří, případně do jeho spodního patra dejte dálkové ovladače, ze kterých však nezapomeňte otřít prach. Vždy dbejte na uklízení zbytečně odložených papírů, faktur, novin a pod. I ony dokáží vytvářet dojem nepořádku.

 

Zdroj: Shutterstock / Kzenon

Redukcí k pořádku ve skříni a komodě 

Skládání oblečení do vaší oblíbené, stylové komody vás při jarním úklidu nemine. Každá přihrádka má mít svůj obsah a oblečení v ní by mělo být dokonale srovnané. V rámci jarního úklidu ale nejde jen o to věci přerovnat. Má-li mít jarní úklid smysl, při rovnání oblečení se nerozpakujte odseparovat to, co již nosit nebudete. 

 

Obrňte se proti nostalgii a nedejte jí šanci. Bez emocí zhodnoťte, co má ve vašem šatníku, skříni či komodě ještě šanci a co už je zkrátka pasé. To druhé musí pryč. Uvidíte, že skříň bude najednou vzdušnější a také bude působit uklizeněji.

 

Výše uvedené se zdaleka netýká jen oblečení. Stejně je třeba přistupovat ke každé komodě. Projděte příborníky a skříně s nádobím. Není v nich něco rozbitého? Možná jste si nedávno koupili nový mixér, ale ve skříni máte pořád i nástavce od toho původního… A co třeba otlučené talíře nebo nekompletní sady skleniček? I zde je čas na redukci obsahu. 

 

Zdroj: Shutterstock/Prostock-studio

Povrchy vás neminou

Když máte ve skříních i šuplících v komodě pořádek a za sebou několik cest ke kontejneru nebo do sběrného dvora, čekají vás ještě povrchy, resp. jejich mytí. Nevyhnete se jistě pečlivému mytí oken. Dokonale čistá okna propustí do vašeho domova maximum krásných, jarních slunečních paprsků a vnesou k vám trochu života navíc. 

 
Ještě předtím ale utřete prach na všech vyvýšených místech. Očista povrchů by měla probíhat ve vertikálním směru, tj. shora dolů. V opačném případě si koledujete o to, že si již čisté povrchy znovu ušpiníte. 


Po vymetení pavučin na stropě, otření prachu na skříních, komodách i poličkách a po umytí oken, otřete pečlivě také všechna zrcadla. Čistotou zářící skleněná plocha opticky rozšíří prostor vašeho bytu a učiní jej vzdušnějším. 

Obecná pravidla

Do jarního úklidu se pouštějte vždy s optimismem a dobrou náladou. Berte to tak, že se i díky úklidu udržujete ve skvělé fyzické i psychické kondici. A kromě toho, jste to vy, kdo se bude vracet domů do uklizeného prostředí.

 
A protože jarní úklid by měl především oslavovat opětovné probouzení přírody, volte čistící přípravky s jarními a svěžími vůněmi. I v průběhu úklidu vás bude svěží aroma motivovat a dodávat vám optimismus. Jaro je období, kvůli kterému stojí za to si doma uklidit!

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Náhledový obrázek: Shutterstock / Prostock-studio
NAHORU
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
Více z tématu zajímavosti
více článků
Sponzorované články
více článků
Další news více news
Mohlo by tě zajímat
Přejít na úvodní stránku
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.