Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
28. dubna 2022 15:08
Čas čtení 0:51
Radim Šlechta

Turisté v Itálii stále častěji narážejí svými drony do slavných památek v Římě a Pise

Turisté v Itálii stále častěji narážejí svými drony do slavných památek v Římě a Pise
Zdroj: Carabinieri/volně k užití
NEWS ITÁLIE ZPRÁVY ZE SVĚTA
Uložit Uložené

Nařízení pro létání dronem v Itálii jsou poměrně přísná. Turisté o nich však většinou neví a za nejlepšími záběry jdou

Snaha o co nejhezčí, a pokud možno také nejoriginálnější fotky může vést k nehodám. O tom se opakovaně přesvědčují turisté v italské Pise a Římě. Při pokusech o krásné fotky jejich drony často naráží do známých pamětihdoností. Poslední případ je z 23. dubna, kdy turista naboural svým dronem do Palazzo Venezia. Tento měsíc je to však již třetí podobný případ. Informuje o tom server CNN.

Kontrolu nad řízením dronu ztratil devětatřicetiletý muž, který se zařízením naboural do Palazzo Venezia, památky z 15. století, která je známá například pro emotivní projevy diktátora Benita Mussoliniho. Přelétání dronů je přitom na podobných místech v Itálii zakázáno. „Muž pravděpodobně o zákazu vůbec nevěděl,“ uvedl pro CNN karabiniér Matteo Alborghetti. 

Dle jeho slov nebyl při incidentu nikdo zraněn a nedošlo ani k žádným zásadním škodám. Turistovi ale policie dron zabavila a hrozí mu i trestní stíhání. K podobným incidentům přitom v Itálii dochází pravidelně.

Policie v Pise blízko šikmé věže zadržela muže, který s dronem přelétal Náměstí zázraků, nedaleko slavné šikmé věže. Do středověké věže narazili v dubnu dva mladíci, kteří se snažili o co nejlepší fotografie. Naštěstí beze škod. V Itálii přitom pro létání drony platí poměrně přísná pravidla. Pro létání ve městech nebo hojně osídlených místech je nutné povolení od Italského úřadu pro civilní letectví a od policie.

Domů
Sdílet
Diskuse