Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Tereza Šnajdrová
16. července 2022 v 12:47
Čas čtení 0:50

V Mexiku zatkli jednoho z nejhledanějších narkobaronů světa. Drogový boss je obviněn z mučení i vraždy

Kategorie:
News
Uložit Uložené
V Mexiku zatkli jednoho z nejhledanějších narkobaronů světa. Drogový boss je obviněn z mučení i vraždy
Zdroj: Unsplash/Eddi Aguirre/volně k použití

Rafael Caro Quintero, tak se jmenuje jeden z nejhledanějších narkobaronů světa, který byl zadržen v Mexiku. Za informace sloužící k dopadení spoluzakladatele drogového kartelu Guadalajara byla vypsána odměna téměř půl miliardy korun.

V Mexiku zadrželi drogového bosse Rafaela Cara Quintera, jehož jméno figuruje na seznamu nehledanějších osob ve Spojených státech. Narkobaron byl podle BBC a CNN zadržen ve státě Sinaloa, a to díky policejnímu psovi, který hledaného objevil v křoví. Quintero je obviněn z únosu, mučení a vraždy amerického protidrogového agenta.

1. června 2022 v 17:14 Čas čtení 1:06 Kanada zkouší dekriminalizaci tvrdých drog. Lidé budou moci držet malé množství kokainu, MDMA a dalších látek Kanada zkouší dekriminalizaci tvrdých drog. Lidé budou moci držet malé množství kokainu, MDMA a dalších látek
Rafael Caro Quintero
Zdroj: FBI/volně k užití

Quintero čelí ve Spojených státech od roku 1985 obvinění z únosu, mučení a vraždy amerického protidrogového agenta. Spojené státy proto prý budou usilovat o jeho okamžité vydání. „Pro nikoho, kdo unáší, mučí a vraždí americké strážce zákona, není úkrytu. Jsme hluboce vděčni mexickým úřadům, které dopadly a zatkly Rafaela Cara Quintera,“ komentoval zatčení narkobarona generální prokurátor Merrick Garland.

8. srpna 2021 v 9:30 Čas čtení 10:04 Auta slavných gangsterů a narkobaronů. V jakých klenotech jezdili Al Capone či Pablo Escobar? Auta slavných gangsterů a narkobaronů. V jakých klenotech jezdili Al Capone či Pablo Escobar?

Jeden ze tří zakládajících členů kartelu Guadalajara strávil ve vězení 28 let kvůli vraždě bývalého agenta protidrogové agentury Enriqueho Camareny. V roce 2013 však mexický soud narkobarona osvobodil, s čímž nesouhlasily Spojené státy a jejich vztahy s Mexikem začaly být napjaté. 

Rozhodnutí o propuštění Quintera následně zrušil Nejvyšší soud v Mexiku. Drogový boss se mezitím vrátil k obchodování s drogami a Washington za jakoukoli informaci vedoucí k jeho dopadení nabídl až půl miliardy korun. Nyní se však hledaného podařilo dopadnout.

„Z hlediska důležitosti pro DEA je to pravděpodobně jedno z nejvýznamnějších zadržení za poslední desetiletí,“ uvedl bývalý šéf mezinárodních operací DEA Mike Vigil.

Domů
Sdílet
Diskuse