Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
1. srpna 2022 v 6:00
Čas čtení 5:42
Ilona Hobzová

Filmy v srpnu: Přichází prequel hororu Sirotek, Planeta Praha nebo dokument o fotbalistovi Janu Kollerovi

Filmy v srpnu: Přichází prequel hororu Sirotek, Planeta Praha nebo dokument o fotbalistovi Janu Kollerovi
Zdroj: Paramount Pictures/Steve Ackerman
FILMY A SERIÁLY FILMY 2022
Uložit Uložené

Podívej se, na které filmy se můžeš těšit v druhé polovině léta.

Jako každý měsíc, i nyní pro tebe máme přehled novinek, které vstupují do kin. Nových snímků pro měsíc srpen je plno. Zaujme například prequel k oceňovanému a děsivému hororu Sirotek, dva snímky z fotbalového prostředí nebo dokumentární film o fascinující fauně, kterou skrývá hlavní město.

Bullet Train

  • Česká premiéra: 4. srpna 2022
  • USA, 2022, 152 min
  • Režie: David Leitch
  • Hrají: Brad Pitt, Joey King, Andrew Koji, Aaron Taylor-Johnson, Brian Tyree Henry, Zazie Beetz, Masi Oka, Michael Shannon, Logan Lerman, Karen Fukuhara, Sandra Bullock a další

Nájemný zabiják Beruška je odhodlán vykonávat svou práci mírumilovně, jelikož se mu spousta předchozích kšeftů vymkla z rukou a smůla se mu lepí na paty. Osud má nicméně jiné plány a Beruška se při své nejnovější misi v nejrychlejším vlaku světa dostane do křížku se smrtícími protivníky. Jejich cíle jsou vzájemně propojené a zároveň protichůdné. Konec trati je pouze začátkem nepřetržité divoké a vzrušující jízdy napříč moderním Japonskem. (Falcon)

Premiéra akčního filmu s Bradem Pittem v hlavní roli se už několikrát přesouvala. Nakonec se do kin dostává 4. srpna. Kromě Pitta v roli zabijáka, kterému se smůla lepí na paty, láká snímek například na neméně hvězdnou Sandru Bullock. Trailer slibuje pořádnou akční jízdu, během které nebude nouze o napětí, ale ani vtipné momenty.

Planeta Praha

  • Česká premiéra: 4. srpna 2022
  • Česko, 2022, 83 min
  • Režie: Jan Hošek
  • Hrají: Jiří Macháček (vypravěč)

Kolik „obyvatel" má Praha? Tvůrci oceňovaného filmu Planeta Česko se tentokrát vydali na výpravu do betonové džungle hlavního města. Vedle nás lidí tu žijí nečekaní zvířecí sousedé, jejichž každodenní dobrodružství zaznamenali filmaři díky nejmodernějším technologiím z výjimečné blízkosti.

Doporučeno
Aftersun: Nejvýraznější loňský debut ti odpoví na všechno, co tě zajímalo o tvých rodičích, ale bál*a ses zeptat Aftersun: Nejvýraznější loňský debut ti odpoví na všechno, co tě zajímalo o tvých rodičích, ale bál*a ses zeptat 18. května 2023 v 11:00

Kde se v Praze vzali majestátní mufloni? Co si počne slípka zelenonohá, které nutrie bere možnost ke hnízdění? Do jaké zimní skrýše se na Petříně schová roztomilý plch? A co roháč, najde svou partnerku v nočním reji zahradní restaurace? Vydejte se na vzrušující výpravu pro celou rodinu za desítkami dalších zvířecích hrdinů, kteří tajně žijí v naší metropoli. (Aerofilms)

Po úspěchu dokumentu Planeta Česko, nominovaného na Českého lva, nyní tvůrci přichází s novým filmem. Českým divákům chtějí ukázat, že aby člověk viděl fascinující přírodu, nemusí vůbec opouštět hlavní město. „V podstatě stačí koukat z okna, vyrazit do ulic nebo do parku. Nebo do čističky, k teplárně, na opuštěný stadion, na skládku. Příroda je všude kolem nás, plná tajemství, dobrodružství, překvapení a nekonečné roztomilosti,“ láká na snímek Jan Noháč z Aerofilms. Komentář k dokumentu namluvil herec a zpěvák Jiří Macháček.

Přidej se do klubu REFRESHER+
Základní
125 Kč
Účtuje se jednou za 4 týdny
Přístup k prémiovým článkům
Přístup k benefitům
Méně reklam
150 kreditů každé 4 týdny na nákup benefitů
Roční
1 250 Kč
Účtuje se jednou za rok
Přístup k prémiovým článkům
Přístup k benefitům
Úplně bez reklam
2 000 kreditů ihned na nákup benefitů
Sdílení článků kámošům a kámoškám
Všechny možnosti předplatnéhoMám slevový kód
Dokončením souhlasím s pravidly a podmínkami portálu Refresher.
Domů
Sdílet
Diskuse