Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Čtvrtek 8. 12. 2022 svátek má Květoslava

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Máme pro tebe nový zpravodajský portál!prohlédnout
Filmy a Seriály - Filmy

Filmy v srpnu: Přichází prequel hororu Sirotek, Planeta Praha nebo dokument o fotbalistovi Janu Kollerovi

Podívej se, na které filmy se můžeš těšit v druhé polovině léta.

Ilona Hobzová
1. 8. 2022 6:00 Čas čtení: 5:42
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Filmy v srpnu: Přichází prequel hororu Sirotek, Planeta Praha nebo dokument o fotbalistovi Janu Kollerovi
Zdroj: Paramount Pictures/Steve Ackerman
Filmy a Seriály - Filmy
0
Ilona Hobzová
1. 8. 2022 6:00
Čas čtení: 5:42

Filmy v srpnu: Přichází prequel hororu Sirotek, Planeta Praha nebo dokument o fotbalistovi Janu Kollerovi

Podívej se, na které filmy se můžeš těšit v druhé polovině léta.

Ilona Hobzová
1. srpen 2022, 6:00
Čas čtení: 5:42
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Filmy v srpnu: Přichází prequel hororu Sirotek, Planeta Praha nebo dokument o fotbalistovi Janu Kollerovi
Zdroj: Paramount Pictures/Steve Ackerman
Odebírat newsletter REFRESHERu
10 nejlepších článků Refresheru, jednou za týden. Pokud tě emaily přestanou bavit, tak je kdykoli zrušíš. Zadáním emailu souhlasíš s podmínkami portálu.

Jako každý měsíc, i nyní pro tebe máme přehled novinek, které vstupují do kin. Nových snímků pro měsíc srpen je plno. Zaujme například prequel k oceňovanému a děsivému hororu Sirotek, dva snímky z fotbalového prostředí nebo dokumentární film o fascinující fauně, kterou skrývá hlavní město.

Bullet Train

 • Česká premiéra: 4. srpna 2022
 • USA, 2022, 152 min
 • Režie: David Leitch
 • Hrají: Brad Pitt, Joey King, Andrew Koji, Aaron Taylor-Johnson, Brian Tyree Henry, Zazie Beetz, Masi Oka, Michael Shannon, Logan Lerman, Karen Fukuhara, Sandra Bullock a další

Nájemný zabiják Beruška je odhodlán vykonávat svou práci mírumilovně, jelikož se mu spousta předchozích kšeftů vymkla z rukou a smůla se mu lepí na paty. Osud má nicméně jiné plány a Beruška se při své nejnovější misi v nejrychlejším vlaku světa dostane do křížku se smrtícími protivníky. Jejich cíle jsou vzájemně propojené a zároveň protichůdné. Konec trati je pouze začátkem nepřetržité divoké a vzrušující jízdy napříč moderním Japonskem. (Falcon)

 

 

Premiéra akčního filmu s Bradem Pittem v hlavní roli se už několikrát přesouvala. Nakonec se do kin dostává 4. srpna. Kromě Pitta v roli zabijáka, kterému se smůla lepí na paty, láká snímek například na neméně hvězdnou Sandru Bullock. Trailer slibuje pořádnou akční jízdu, během které nebude nouze o napětí, ale ani vtipné momenty.

Planeta Praha

 • Česká premiéra: 4. srpna 2022
 • Česko, 2022, 83 min
 • Režie: Jan Hošek
 • Hrají: Jiří Macháček (vypravěč)

Kolik „obyvatel" má Praha? Tvůrci oceňovaného filmu Planeta Česko se tentokrát vydali na výpravu do betonové džungle hlavního města. Vedle nás lidí tu žijí nečekaní zvířecí sousedé, jejichž každodenní dobrodružství zaznamenali filmaři díky nejmodernějším technologiím z výjimečné blízkosti.

 

Kde se v Praze vzali majestátní mufloni? Co si počne slípka zelenonohá, které nutrie bere možnost ke hnízdění? Do jaké zimní skrýše se na Petříně schová roztomilý plch? A co roháč, najde svou partnerku v nočním reji zahradní restaurace? Vydejte se na vzrušující výpravu pro celou rodinu za desítkami dalších zvířecích hrdinů, kteří tajně žijí v naší metropoli. (Aerofilms)

 

 

Po úspěchu dokumentu Planeta Česko, nominovaného na Českého lva, nyní tvůrci přichází s novým filmem. Českým divákům chtějí ukázat, že aby člověk viděl fascinující přírodu, nemusí vůbec opouštět hlavní město. „V podstatě stačí koukat z okna, vyrazit do ulic nebo do parku. Nebo do čističky, k teplárně, na opuštěný stadion, na skládku. Příroda je všude kolem nás, plná tajemství, dobrodružství, překvapení a nekonečné roztomilosti,“ láká na snímek Jan Noháč z Aerofilms. Komentář k dokumentu namluvil herec a zpěvák Jiří Macháček.

Střídavka

 • Česká premiéra: 4. srpna 2022
 • Česko, 2022, 90 min
 • Režie: Petr Nikolaev
 • Hrají: Jitka Čvančarová, Martin Hofmann, Anna Polívková, Eva Holubová, Kristína Svarinská, Jiří Vyorálek, Halka Třešňáková

Komedie plná rodinných a partnerských zmatků. Její hrdinové si uvědomí, že když se ze tří rodin stane jedna velká, budou potřebovat pořádný plán. Plán, jak přežít současné i minulé partnery, všechny děti v rodině, ať už jsou jejich, nebo ne, plán, jak se v tom všem neztratit a udržet si zdravý rozum. Život si ale většinou dělá, co chce... a co nečekáte. (Bontonfilm)

 

 

Petr Nikolaev, podepsaný za úspěšnými filmy Báječná léta pod psa nebo Lidice, nepatří k režisérům, kteří by do kin posílali snímky jako na běžícím páse. Naposledy se s celovečerním snímkem představil před sedmi lety. Komedie s řadou současných hereckých hvězd v čele s Martinem Hoffmannem humorně a s nadhledem ukazuje, jak může vypadat střídavá péče o děti. 

Tygři

 • Česká premiéra: 4. srpna 2022
 • Švédsko / Itálie / Dánsko, 2020, 116 min
 • Režie: Ronnie Sandahl
 • Hrají: Erik Enge, Alfred Enoch, Liv Mjönes, Frida Gustavsson, Johannes Bah Kuhnke a další 

Martin je jedním z nejslibnějších fotbalových talentů, jaké kdy Švédsko vidělo. V šestnácti se mu splní jeho celoživotní sen, když ho koupí jeden z nejprestižnějších italských klubů. Tento sen však přichází za velmi vysokou cenu, co se týče obětí, oddanosti, tlaku a – především – osamělosti. Martin se začíná ptát, zda je to vlastně život, po kterém toužil. Tygři jsou jízda na horské dráze na život a na smrt moderním fotbalovým průmyslem. (Film Europe)

 

 

Po životopisném snímku Borg/McEnroe je tady další sportovní drama ve švédské koprodukci, tentokrát z prostředí fotbalu. Scénář k oběma snímkům napsal Ronnie Sandahl, který tentokrát usedl i na režisérskou židli. Ve Švédsku měl film premiéru už loni, do českých kin vstupuje až letos. 

Sirotek: První oběť

 • Česká premiéra: 11. srpna 2022
 • USA, 2022, 99 min
 • Režie: William Brent Bell
 • Hrají: Isabelle Fuhrman, Julia Stiles, Rossif Sutherland, Hiro Kanagawa, Jade Michael, a další 

Vyšinutá Leena Klammer je pro dobro světa zavřená v ústavu pro duševně choré kdesi v Estonsku. Vysoce inteligentní, promiskuitní Leena je zlo v lidské podobě, trpí řadou psychických poruch a ve svých třiceti letech vypadá jako dítě. Jednoho dne se jí brilantním způsobem povede z blázince utéct a rozhodne se naplnit svůj neméně perfektní plán.

 

Vyrazí do Ameriky, kde se vydává za ztracené dítě Esther ze zámožné rodiny. To se jí podaří, ale její zmanipulovaný a vysoce spokojený život obyčejného děvčete se nečekaně zvrtne. Esther je následně vhozena do nervy drásajícího souboje se svou novou matkou, která je připravená udělat cokoliv a svou rodinu před vražedným dítětem ochránit. (Bontonfilm)

 

 

Horor Sirotek z roku 2009 o osiřelé Esther, ze které se vyklube čiré zlo, zaujal ve svém žánru spousty fanoušků. Příběh nyní dostává novou kapitolu, a to ve formě prequelu, v němž se dozvíme něco z minulosti Esther. Hlavní roli si stejně jako před třinácti lety střihla Isabelle Fuhrman.

Jan Koller: Příběh obyčejného kluka

 • Česká premiéra: 11. srpna 2022
 • Česko, 2022, 111 min
 • Režie: Petr Větrovský
 • Vystupují: Jan Koller, Zuzana Sophia Petzold, Petr Koller st., Petr Koller, Kateřina Kollerová, Hedvika Kollerová, Pavel Nedvěd, Tomáš Rosický a další 

Příběh Jana Kollera se řadí mezi světový unikát. Spousty prestižních zahraničních serverů se mu v minulosti věnovalo a shodli se na tom, že story „Českého Honzy“ je skutečnou pohádkou, která je asi už navždy nenapodobitelná. Sympatický obr totiž celé dětství, mládí a začátek plnoletosti nastupoval za amatérské kluby na vesnické úrovni. Nejčastěji pak za Smetanovu Lhotu v jižních Čechách. Nikdo by si tenkrát ani v tom nejodvážnějším snu nedovedl asi představit, že z kluka, který dává góly ve vísce o 300 obyvatelích, bude jednou postrach všech fotbalových obran a brankářů. (Bohemia MP)

 

 

Na plátna kin vstupuje dokument o jednom z nejúspěšnějších českých fotbalistů. O životní cestě Jana Kollera na fotbalový vrchol promluví nejen jeho nejbližší příbuzní, ale další fotbalové legendy jako Pavel Nedvěd nebo Tomáš Rosický. Scénáře i režie se ujal Petr Větrovský, který stojí za dokumentem Attila o životě MMA zápasníka Attily Végha.

Bestie 

 • Česká premiéra: 11. srpna 2022
 • USA, 2022, 93 min
 • Režie: Baltasar Kormákur
 • Hrají: Idris Elba, Sharlto Copley, Iyana Halley, Leah Jeffries, Mel Jarnson, Amara Miller

Doktor Nate Daniels vezme své dvě dospívající dcery na výlet do Jižní Afriky, do míst, kde se seznámil s jejich mámou, která před nedávnem zemřela. Doufá, že výlet do divočiny jim pomůže tuto čerstvou ránu částečně zahojit. Na cestu do buše si vyberou toho nejlepšího průvodce, rodinného přítele a zoologa, který zná v okolí každý kámen. Zpočátku cesta připomíná sen každého milovníka divokých zvířat.

 

Nálada se změní v okamžiku, kdy v jedné domorodé vesnici uvidí čerstvé následky řádění predátora s hřívou. Mohutný lev si po bolestivém střetu s pytláky vzal do hlavy, že člověk je jeho největší nepřítel, a Nate a jeho dcery to brzy poznají na vlastní kůži. Ve snaze ochránit své teritorium a udržet si pozici pána tvorstva udělá tato bestie cokoliv, aby vetřelce sprovodila ze světa. Civilizovaný lékař se dvěma puberťačkami proti ní nemůže mít sebemenší šanci. (CinemArt)

 

 

Islandský režisér Baltasar Kormákur, který se dokázal prosadit v hollywoodské konkurenci, nyní přichází s dobrodružným snímkem Bestie z prostřední Jižní Afriky, kde se atraktivní prostřední safari brzy změní v boj o holý život. Proti králi zvířat se v roli lékaře postaví Idris Elba.

Arvéd

 • Česká premiéra: 25. srpna 2022
 • Česko, 2022, 120 min
 • Režie: Vojtěch Mašek
 • Hrají: Michal Kern, Saša Rašilov nejml., Martin Pechlát, Jaroslav Plesl, Emanuel Fellmer

Život a smrt Jiřího Arvéda Smíchovského jsou dodnes obestřeny mnoha tajemstvími. Za války jako nacistický konfident zachránil před koncentračním táborem Štěpána Plačka. Po válce se jejich role otáčí, Plaček splácí dluh a zařídí, že soud za spolupráci s nacisty nepožaduje pro Arvéda smrt, ale odsuzuje jej pouze na doživotí. Tím však vzájemné služby nekončí.

 

Plaček jako vyšetřovatel státní bezpečnosti využívá Arvéda ke svým cílům, k usvědčování nepohodlných osob. Za jeho služby mu oplácí výhodami prominentního vězně a především Arvédovou největší drogou – vzácnými okultistickými knihami ze zkonfiskovaných knihoven. Arvéd a Plaček rozehrávají šachovou partii. Hra o duši vstupuje do finále. (CinemArt)

 

 

Náš srpnový přehled uzavíráme českým dramatem o tom, kam až jsme schopni zajít, abychom dosáhli svého cíle. Režisér Vojtěch Mašek převedl na plátno příběh rozporuplné postavy českých moderních dějin. 

Anketa:Zobrazit výsledky >Skrýt výsledky >
Který film si v srpnu nenecháš ujít? 
Bullet TrainPlaneta PrahaStřídavkaTygřiSirotek: První oběťJan Koller: příběh obyčejného klukaBestieArvédHlasovat
Bullet Train40%
Planeta Praha20%
Střídavka0%
Tygři0%
Sirotek: První oběť20%
Jan Koller: příběh obyčejného kluka0%
Bestie0%
Arvéd20%
Upozornit na chybu. Pokud spatruješ v článku nedostatek nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Náhledový obrázek: Paramount Pictures/Steve Ackerman
NAHORU
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
Více z tématu filmy a seriály
více článků
Sponzorované články
více článků
Další news více news
Mohlo by tě zajímat
Přejít na úvodní stránku
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.