Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
Refresher Česko
Otevřít v aplikaci Refresher
Stáhnout
X
Tento článek je sponzorovaný obsah společnosti Česká spořitelna.
27. září 2022 v 10:30
Čas čtení 2:47
Sponzorovaný obsah

5 aplikací, které by sis měl stáhnout do mobilu, než vyrazíš do zahraničí

5 aplikací, které by sis měl stáhnout do mobilu, než vyrazíš do zahraničí
Zdroj: Unsplash/Andrey Zaychuk
TECH CESTOVÁNÍ
Uložit Uložené

Tyto aplikace tě na dovolené nenechají ve štychu. Přeloží, co říkáš, a pomohou ti najít nejlepší restauraci i veřejné toalety.

Kdo z nás někdy zoufale nehledal v cizím městě veřejné toalety? Nebo třeba bankomat. Nebo se snažil zoufale dorozumět s někým, kdo nemluví anglicky. Na dovolené často zažíváme situace, na které se nejde připravit. Následujících 5 aplikací ti však problémy, na které můžeš na cestách narazit, pomůže vyřešit. 

Ubytování a letenky si většina mladých lidí už dnes zařizuje pomocí služeb jako Booking nebo Skyscanner. Podobné aplikace pomáhají především ve fázi plánování dovolené, kdy si chceme co nejlevněji zajistit základní potřeby. Pokud však řešíš momentální situaci v cizí zemi, většinou ti moc k užitku nebudou. Oproti tomu takový převodník měn nebo správu financí v mobilu určitě oceníš.

1. Around Me

Aplikace Around Me ti pomůže kdekoliv na světě najít přesně to, co potřebuješ. Ať už se jedná o nemocnici, hotel, parkování, restauraci, bankomat, nebo třeba čerpací stanici. Na rozdíl od map od Googlu je hledání atraktivit poblíž mnohem rychlejší. Stačí vybrat příslušnou kategorii a aplikace ti ihned ukáže seznam služeb. Poté, co si jednu z nich zvolíš, se ti zobrazí kontaktní údaje a poloha. Around Me je propojená s navigacemi, jako jsou Google Maps, Waze nebo Maps od Applu, takže pokud potřebuješ podrobnou trasu na místo, jedním klikem tě do nich přesměruje. Dokonce ukazuje i počasí.

around me
Zdroj: Refresher

2. Bankovní aplikace George

Jestli něco řešíme na cestách často, jsou to peníze. Také už se ti podařilo na dovolené rozšoupnout a konečnou útratu zjišťovat až doma? Finální částka pak může být poměrně velké překvapení. Proto je dobré mít po ruce pomocníka, díky kterému máš nad výdaji pořád přehled. V aplikaci George od České spořitelny si můžeš jednotlivé položky rozdělit do kategorií, takže přesně víš, kolik utratíš za kávičky a kolik za vstupy na památky.

Jaké další výhody aplikace George oceníš nejen na cestách?

  • Při nákupech dovolenkového vybavení si vlastně šetříš na samotnou dovolenou. Součástí aplikace je totiž slevový program Moneyback, díky kterému budeš dostávat vždy na začátku příštího měsíce část peněz utracených ve vybraných obchodech zpět. Navíc tam najdeš zajímavé slevy.
  • Potřebuješ ze zahraničí komunikovat s úřadem nebo si něco vyřídit? S bankovní IDentitou to zvládneš i z aplikace George.
  • Přímo v aplikaci si také můžeš sjednat například cestovní pojištění. To si ale zajisti ještě před cestou.
  • K výběru z bankomatů v České republice nepotřebuješ kartu. Takže až budeš potřebovat hotovost, stačí ti mobil a jednoduše si opatříš bankovky. Nemusíš se také bát, že kartu ztratíš nebo ti ji někdo ukradne.
vyzkoušet aplikaci george
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Česká spořitelna (@ceskasporitelna) 

3. XE Currency

Co se týká financí při cestování, často se setkáváme ještě s jednou potíží, a tou je přepočet měn. Ačkoliv někde hluboko v mysli víme, že 100 euro se opravdu nerovná sto korunám, v těchto měnách zkrátka všechno vypadá levněji. Pokud se potřebuješ vyhnout impulzivním nákupům a nechce se ti každou položku přepočítávat na naši měnu, stáhni si XE Currency. Apka zvládne přepočty desítek měn z celého světa. V základní verzi je zdarma a ukazuje také vývoj jednotlivých měn ve dnech i letech.

xe currency
Zdroj: Refresher

4. SayHi

V některých zemích, například v turisticky oblíbené Indonésii, není pořád běžné, aby místní obyvatelé mluvili světovými jazyky. Domluvit se s nimi může být poměrně komplikované, zvlášť ve chvíli, kdy se potřebuješ zeptat třeba na cestu. V podobných situacích je čas využít SayHi. Pouze do aplikace zadáš příslušné jazyky, zapneš hlasové nahrávání a SayHi ti automaticky přeloží mluvenou řeč do požadovaného jazyka. Ne všechny světové řeči jsou k dispozici pro hlasové nahrávání, ale lze využít převod do textu.

sayhi
Zdroj: Refresher

5. Flush

Z maličkosti, jako je hledání toalet v cizí zemi, se může někdy vyklubat poměrně nepříjemná záležitost. V odlehlejších částech měst nejsou k dispozici směrovky, a najít veřejné záchody tak může připomínat pátrání po konci duhy. Naštěstí vývojáři mysleli i na tuto cestovatelskou potřebu a přišli s aplikací Flush, která dokáže v databázi statisíců veřejných toalet najít tu, která je ti nejblíž. Aplikaci pomáhají vylepšovat přímo uživatelé, takže tam objevíš i informace o tom, kolik využití toalet stojí nebo kde se nachází klíč.

flush
Zdroj: Refresher

Na cestách tě mohou potkat různé nesnáze. Stačí ale nepropadnout panice a mít tyto aplikace v telefonu, aby se všechno jednoduše vyřešilo. Zvládneš se s nimi rychle zorientovat, domluvit, najít vše potřebné, a aplikace George ti navíc pohlídá i útratu. Ve svém smartphonu už máš všechno potřebné, takže už zbývá jen vyrazit.

Domů
Sdílet
Diskuse