Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Vojtěch Vanda
17. září 2022 15:46
Čas čtení 1:30

VIDEO: Policie zveřejnila záběry z honičky s nelegálním převaděčem. V křoví ho nakonec vyčmuchal pes

Kategorie:
Zajímavosti
Uložit Uložené
VIDEO: Policie zveřejnila záběry z honičky s nelegálním převaděčem. V křoví ho nakonec vyčmuchal pes
Zdroj: Policie ČR

Intenzita, se kterou jihomoravští policisté nachází vozidla s nelegálními migranty, je vysoká. Jen za první dva týdny v září jich objevili 2931.

Jihomoravská policie musela s nelegálním převaděčem svést další silniční honičku. Vše se odehrálo během páteční noci na Hodonínsku. Cizinec, jenž řídil vozidlo, v němž ukrýval 8 nelegálních migrantů ze Sýrie, narazil na českou hlídku hned na hranicích se Slovenskem. Před kontrolou se však snažil ujet a následně i utéct. Muže ukrytého v křoví však následně vyčmuchal policejní pes Big Boy, a proto bude čelit obvinění z trestného činu, za nějž mu hrozí až 5 let vězení.

13. září 2022 18:18 Čas čtení 1:28 Americký vězeň, kterého mučili písní Baby Shark, byl nalezen mrtev Americký vězeň, kterého mučili písní Baby Shark, byl nalezen mrtev

Honička trvala několik kilometrů. Začala poté, co se policisté pokusili zkontrolovat vozidlo s cizí registrační značkou, které mířilo na Hodonínsko ze Slovenska. „Rutinní kontrole se ale muž za volantem rozhodně podrobit nechtěl, prudce totiž sešlápl plyn a policistům v zádech začal zběsile ujíždět. Od Sudoměřic přes Petrov řidič zamířil až na Strážnici, přičemž se vůbec nerozpakoval jezdit například protisměrem,“ uvedl mluvčí policie Petr Vala.

Všechny snahy o kličkování se ale nakonec ukázaly jako marné. Proto se na jedné temné silnici ve směru na Bzenec rozhodl auto odstavit a utéct do pole. „Ačkoliv se za ním vydal i jeden policista, začal se mu sprintující řidič ve tmě vzdalovat. K rychlému zadržení nepomohl ani varovný výstřel,“ pokračoval Vala.

Prostor pro svůj citlivý čenich proto dostal policejní pes Big Boy. „Pátrání po horké stopě ale naštěstí nemělo dlouhého trvání, zanedlouho totiž mohli oba slavit úspěch. Ukrytého převaděče pes pohotově vypátral ležícího ve křoví jen dvě stě metrů daleko,“ dodal policejní mluvčí, podle nějž třicetiletý cizinec převážel v autě hned osm syrských migrantů.

18. června 2024 18:20 Čas čtení 4:31 ANKETA: Na kolik peněz tě vyjde festival? Zeptali jsme se návštěvnictva Rock for People ANKETA: Na kolik peněz tě vyjde festival? Zeptali jsme se návštěvnictva Rock for People

Na to, jaký trest nakonec dostane, si musí řidič počkat ve vazbě. Je však podezřelý z trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice, za což mu hrozí odnětí svobody v trvání až 5 let.

Policisté na jižní Moravě letos zajistili 6305 cizinců

Migrační vlna je letos opravdu vysoká. Do Evropy momentálně migrují nejen lidé ze Sýrie, ale také z Afghánistánu, Indie nebo Egypta, o čemž jsme tě již v minulosti informovali. Počty jsou však evidentně rozdílné.

Jen na území jižní Moravy zadrželi a zajistili policisté od 1. ledna 6305 cizinců s 50 převaděči, z nichž 2931 cizinců a 17 převaděčů bylo zajištěno pouze v období od 1. do 15. září. V porovnání s minulým rokem se jedná o obrovský nárůst; policie uvádí, že za celý rok 2021 zajistila jen 483 cizinců.

Domů
Sdílet
Diskuse