Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
Refresher Česko
Otevřít v aplikaci Refresher
Stáhnout
X
5. února 2023 12:00
Čas čtení 8:17
Vojtěch Vanda

Face tats, vícejazyčný rap a latino křivky. Play$tation Princess vypráví o životě ve Venezuele, tvrdých začátcích i OnlyFans

Face tats, vícejazyčný rap a latino křivky. Play$tation Princess vypráví o životě ve Venezuele, tvrdých začátcích i OnlyFans
Zdroj: Petr Vágner
HUDBA ČESKO ČESKÝ RAP FRESH RAP HUDBA RAP
Uložit Uložené

Výrazná postava, která ještě před pandemií rozčísla českou rapovou scénu, se vrací. Play$tation Princess nám poodkryla svůj životní příběh.

Neortodoxní. To je jedno z nejlepších přídavných jmen, které v češtině existuje a které dokáže výstižně popsat naši, a uznáváme, že z časového hlediska lehce zpožděnou, lednovou hostku třetího ročníku FRESH RAPu. Na scéně je již nějakou dobu, a pokud se o FRESH RAP zajímáš, tohle jméno tě určitě neminulo. A i když zrovna nevydávala, chystá se vrátit ve velkém stylu.

Celý tento díl bude plný zajímavostí. V první řadě se jedná o českou rapperku z Prahy, čímž otevíráme nový rok vůbec poprvé. Zadruhé jde o umělkyni, která má ambice prorazit i mimo Českou republiku. Zatřetí je nutné cenit progres, kterým si prošla, a v neposlední řadě také to, jak si jde svou nevydlážděnou cestou s nastavenými lokty a notnou dávkou kuráže ven.

Nejspíše se objeví hlasy, které náš respekt vůči písecké rodačce nebudou chápat. Nutné je však říct, že Play$tation Princess dělá všechno pro to, aby se stala plnohodnotnou interpretkou. Jsme rádi, že byla ochotná se s námi podělit o svoji spletitou minulost, ambice, sny a plány.

Play$tation Princess
Zdroj: Petr Vágner
Doporučeno
Hodně lidí má k ženskému rapu předsudky a necení ho, říká Sharrie. Mým kariérním cílem je mít Pečiuko jako Separ Hodně lidí má k ženskému rapu předsudky a necení ho, říká Sharrie. Mým kariérním cílem je mít Pečiuko jako Separ 20. listopadu 2022 9:00

Česko, Švýcarsko, Venezuela a Playstation

Nejdřív jsme si ale chtěli udělat v něčem jasno. Člověk nemusí být odborník, aby si všiml, že rap ze strany Play$tation Princess není celou dobu česky. Slyšíme v něm často angličtinu i španělštinu. Proto hned jedna z prvních otázek směřovala na Gabrielin, jak zní její křestní jméno, původ. 

„Je to trochu složitější. Mám docela dlouhý a nepochopitelný životní příběh,“ začíná trochu tajemně, nicméně velmi zajímavě své vyprávění. „Narodila jsem se sice v Písku, ale moje rodina se mnou žila prakticky odjakživa ve Švýcarsku. Můj táta měl naštěstí super nápad se s celou rodinou odstěhovat do Jižní Ameriky, do Venezuely, konkrétně na ostrov Isla de la Margarita,“ prozrazuje směr rodinného putování.

„Zde jsme žili přibližně 5 let do doby, než mi moje maminka dala na výběr, jestli chci zůstat tam, nebo se chci přestěhovat do Čech,“ osvětluje spojení s Prahou a svůj vícejazyčný rap. „Kvůli vysoké kriminalitě, nedostatku vzdělání a nejistotě jsem se rozhodla jet s maminkou, což pro mě ale znamenalo bydlet zde jako nezletilá sama, protože maminka pracovala ve Švýcarsku, aby mi dopřála vhodné vzdělání,“ vysvětluje.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Playstation Princess (@h311_6)

„Bylo to těžké, ale díky tomu umím plynule 4 jazyky, za což jsem hodně vděčná, a proto to
chci i trochu ukázat světu,“ odhaluje svou motivaci. Umělkyně, jíž se taktéž přezdívá Hellg, přitom nemá úplně hudební minulost. V roce 2019, kdy vydala svůj první videoklip, na nějž jsme narazili, když jej tehdy sdílel youtuber PeťanGames, byl vlastně prvním hudebním pokusem vůbec. Tehdy udělal docela haló – dodnes posbíral skoro 125 tisíc zhlédnutí.

Doporučeno
Sarah bojuje proti rasismu TikTokem. Útoky se z ulic přelily v hejty na internetu, některé komentáře předáváme policii Sarah bojuje proti rasismu TikTokem. Útoky se z ulic přelily v hejty na internetu, některé komentáře předáváme policii 21. května 2024 9:30

„Hudbu dělám 3 roky se vším všudy, nikdy předtím jsem se jí nevěnovala. Měla jsem
bývalého, který rozjížděl tetování, a tehdy jsem veškerou kreativitu spíš věnovala jemu. Předtím by mě nikdy ani nenapadlo, že to bude vlastně to, co ve mně probudí nekonečnou vášeň,“ řekla nám.

Proč ale vystupuje jako Play$tation Princess? Znamená to například, že se vymezuje proti Xboxu? „Hele, to vůbec!“ upravuje. „Sice mi Xbox ovladač fakt nevyhovuje, ale nemám problém s lidmi, co hrajou na jiné konzoli,“ směje se. Vypráví nám, že její jméno má za sebou také docela zajímavý příběh.

Play$tation Princess
Zdroj: Petr Vágner

„Měla jsem na sobě už několik citátů, na které jsem si časem udělala trochu jiný názor. A přišel den, kdy jsem nad obočím hrozně chtěla nápis,“ zasvěcuje nás do svého tetování. „V ten okamžik jsem se nechtěla dostat do situace, kdy bych třeba změnila úhel pohledu a měla na obličeji něco, co mě vlastně vůbec nevystihuje. A jelikož hraju už od svých 7 let na Playstationu, tak se to takzvaně nabízelo,“ shrnula jednoduše.

Jako jedináček a dítě, které nemělo moc kamarádů, pro ni prakticky znamenal celé dětství. A v dospělosti v hraní pokračuje. „No, a na krku mám nápis ‚princess‘. Tato tetování jsem měla mnohem dříve, než jsem hudbu vůbec začala dělat, takže si často dělám srandu, že jsem to jméno měla v podstatě předurčeno,“ završuje.

Násilný přítel, tvrdé začátky

Již jsme zmínili videoklip Lovely Bitch, s nímž Gabriela odstartovala působení v českém rapu. Přestože byl hype kolem něj poměrně velký, tehdy z něj nedokázala vytěžit sto procent. „V ten moment jsem track ani neměla na Spotify. Nevěděla jsem, že je to až tak důležité. Kdybych tomu trochu rozuměla, asi bych neudělala takovou blbost,“ zpytuje své svědomí. V těžkých situacích se ale velmi těžko uvažuje racionálně a ona si tenkrát jednou procházela.

„Měla jsem násilného přítele, který chtěl sám dělat hudbu a hrozně mi záviděl a vyčítal, že Lovely Bitch vůbec měla úspěch. V tu dobu jsem překopávala celý svůj život. Snažila jsem se o povýšení, hypotéku, na hudbu nebyl dostatek času a ten domácí teror tomu moc nepomáhal,“ popisuje nám. Hellg proto nemá o inspiraci ve své tvorbě nouze.

Doporučeno
Nenápadné i silné. Popové i temné. Billie Eilish vydala svoje doposud nejlepší album Nenápadné i silné. Popové i temné. Billie Eilish vydala svoje doposud nejlepší album 17. května 2024 11:30

„Hodně textů, které píšu, jsou přímo situace z mého života. Z minulosti nebo z přítomnosti. Snažím se přes songy předat nějaký pocity a názory,“ objasňuje nám. Nejde ale hlavně o emo. „Hlavní téma, které mám nejradši, je seberozvoj ve všech směrech. Ať už člověk přizná, co se mu třeba dvakrát nepovedlo, nebo naopak mluví o tom, co ho trápí a těší. Nebo o nějaké vizi, kterou má,“ mluví o hudebním vkusu.

Co se ale samotného psaní textů týče, potřebovali jsme vysvětlit bar z tracku, jenž následoval po Lovely Bitch, s názvem Hellhounds. U něj napsala do popisku, že to byl první song, který otextovala. Jak to tedy bylo s debutem? „První songy jsem dávala nejprve na SoundCloud a Lovely Bitch měl větší úspěch než Hellhounds. Proto jsem se rozhodla, že můj první videoklip bude Lovely Bitch plus nějaký tvrdý track,“ odpovídá.

„Ale song Hellhound pro mě dost znamenal, tak jsem se rozhodla udělat hudební klip i na něj. Texty si píšu všechny sama a neustále se snažím zlepšovat a zkoušet nové věci. Necítila bych se dobře, kdybych říkala cizí slova. Na to jsem až moc zásadová,“ ujišťuje. Na sobě neustále pracuje, takže i když jí prozatím vyšel pouze jediný projekt, EP I Cry When I’m Fine, v řadě má další zásobu.

„Neboj, v šuplíku mám momentálně jedno album, jedno EP a 2 videoklipy. Potřebovala jsem čas a teprve teď dělám to, co se mi opravdu líbí,“ usmívá se.

Křiklavé vlasy, face tats, OnlyFans a image

Styl je také jednou z věcí, která se Gabriele upřít nedá. Její vztah k urban/edgy/outlaw věcem je viditelný. Má ráda minisukně, crop topy, černé stíny a vyznačuje se vzezřením „sexy punk girl“. Změnou si prošly také její vlasy. Z původní růžové přešla na blond. „Počkej, až uvidíš mé další klipy, měla jsem toxicky zelené vlasy,“ varuje. „Díky bohu jsem se jich už zbavila. Hodně jsem změnila i styl oblékání a v blond se cítím nejlépe,“ oddychla si.

Vyzkoušej předplatné REFRESHER+
a čti vše bez omezení
Přidej se k předplatitelům
nebo Odemkni článek přes SMS
Pošli SMS na 90211 s textem CLANEK 130397 a dočti tento článek.
Cena SMS za otevření článků je 89 Kč s DPH. Jak to funguje?
Dočti článek do konce za SMS v hodnotě 89 Kč. Jak to funguje?
POSLAT SMS
Čti články bez omezení celý měsíc – předplatné jen za 36 Kč navíc v porovnaní s jedním článkem. Jak to funguje?
POSLAT SMS
Čti bez omezení celý měsíc. Stačí poslat SMS (za 125 Kč). Jak to funguje?
POSLAT SMS

Co se dozvíš po odemknutí?

  • Co Play$tation Princess v nejbližší době chystá.
  • Co si myslí o OnlyFans.
  • Jaký byznys se chystá založit.
  • Jak se snaží pomáhat dalším umělcům.
  • Jaké sny a cíle před sebou má.
Domů
Sdílet
Diskuse