Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
Čteš poslední stranu článku:
The Weeknd v Praze ukázal, jak má vypadat perfektní popová show. Koho koncert nejspíš moc nepotěšil?

Během dvouhodinové show byl Tesfaye stručný, publiku toho příliš neřekl, ale zato bez ustání zpíval naživo a předvedl naprosto famózní výkon, kterým zúčastněné jen utvrdil v tom, že si titul nejposlouchanějšího umělce světa zaslouží právem. Jinak profesionální prožitek lehce kazilo ozvučení –⁠ v některých pasážích nebyly dostatečně znatelné The Weekndovy vokální linky, při kterých mnozí díky jeho andělskému hlasu zapomenou, jak moc má některé texty na hraně. 

Doporučeno
Politický aktivismus vs. hudební průmysl: Politika na stage prostě patří (Komentář) Politický aktivismus vs. hudební průmysl: Politika na stage prostě patří (Komentář) 1. srpna 2023 11:00

Celou show odstartoval hity z alba Dawn FM, pak ale zabrouzdal více do minulosti. Následovala píseň I Can't Feel My Face z desky Beauty Behind The Madness, kterou vydal v roce 2015. Po ní přidal covery Lost in the Fire a Hurricane, ale u své dřívější tvorby ještě zůstal. 


Hned po coveru od Kanyeho Westa totiž se šlehajícími plameny na stagi nastoupil s hitem The Hills, který ho před lety vystřelil na vrchol hitparád. Po něm se obrátil na své nejvěrnější posluchače a se slovy, že toto je pro opravdu „OG fans“ zahrál song Kiss Land ze stejnojmenného debutového studiového alba z roku 2013. 


Došlo ale i na Starboy éru. Z alba z roku 2016 zazněly hity jako Starboy, Reminder, Party Monster, I Feel it Coming nebo Die For You. Po hodině koncertu a po zahrání hitu Party Monster The Weeknd odložil masku a začal i více vibovat s publikem.

Doporučeno
Tommy Cash: Neudělal jsem se už několik let. Moje show je jako manželství Tommy Cash: Neudělal jsem se už několik let. Moje show je jako manželství 4. srpna 2023 6:00

Fanouškům v první řadě se podepsal a také je nechal společně s ním zpívat do mikrofonu. U písně Reminder pak upravil text a zazpíval: „When I come back to Prague, I'll fuck every girl I know.“ Nezapomněl ale ani na své veleoceňované album Trilogy a zařadil i dvě písně z EP My dear Melancholy

„Končí víkend“

Kromě mixu hitů ze starších i novějších alb představil i úplně novou píseň. „Tenhle song jsem složil už v roce 2012, ale nikdy jsem ho nevydal. Vyjde brzy, asi to bude poslední věc, kterou jako The Weeknd dám ven,“ řekl fanouškům a zahrál píseň, jež mrazivě připomínala prvky přítomné v jeho prvotní tvorbě. 


Předvedl ale i svůj provařený kousek, kdy po písni Save Your Tears pustil hlasovou zprávu, kterou mu údajně mohla nahrát jeho bývalá přítelkyně, topmodelka Bella Hadid. Celou show pak ukončil písní Blinding Lights, po které si dal ještě čtyři přídavky. Na ty se uvolnil prostor u pódia, a diváctvo tak mohlo přistoupit blíž a pořádně se roztančit. 

Doporučeno
Deska *PATTERN* je velkým překvapením. NobodyListen má na Nik Tenda pozitivní vliv (Recenze) Deska *PATTERN* je velkým překvapením. NobodyListen má na Nik Tenda pozitivní vliv (Recenze) 28. července 2023 11:00

Za dvě hodiny vysekl celkem třicet pět skladeb a show měla strhující tempo, kterému napomohla i The Weekndova střídmost ve sdělování svých myšlenek publiku. Ukázal ale, jak by měl vypadat perfektní popový koncert světové megastar, a bez problémů utáhl i obrovské množství lidí téměř sám. 

Na davy ale nebyla dostatečně připravená doprava. Lidé se z rozbahněného areálu hrnuli k posíleným linkám metra a autobusů a tvořili dlouhé fronty a tlačenice, ve kterých se mnohým dělalo fyzicky a psychicky špatně. To je ovšem daň za to, když se na hudební megastar sjedou desítky tisíc lidí.

Čti na předchozí straně
Dočetl jsi celý článek
Strana 2 z 2
Domů
Sdílet
Diskuse