Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
31. prosince 2023 v 16:30
Čas čtení 4:45
Ilona Hobzová

Český sport v roce 2023: Zlaté medaile, nečekané tituly i velké premiéry

Český sport v roce 2023: Zlaté medaile, nečekané tituly i velké premiéry
Zdroj: TASR/AP
SPORT ČESKO OSOBNOSTI ČESKÉHO SPORTU SPORTOVNÍ AKCE
Uložit Uložené

Připomeň si s námi největší úspěchy českého sportu v roce 2023.

Rok 2023 se chýlí ke svému konci a je na čase bilancovat. Sportovní svět byl během uplynulých 12 měsíců na události opět bohatý a výraznou měrou se do něj úspěšně zapsala i česká jména. Dařilo se nám v kolektivních sportech i sportech jednotlivců. Česko má na kontě díky sportovním osobnostem medaile ze světových šampionátů i premiéry ve významných soutěžích. Připomeň si je s námi.

Mistrovství světa juniorů v ledním hokeji

Česká hokejová reprezentace do dvaceti let se na minulém mistrovství světa statečně rvala o zlaté medaile. O vítězném týmu nakonec muselo ve finále rozhodnout prodloužení, po kterém si na krk pověsili nejcennější kov Kanaďané.

Doporučeno
„I mě posílali k plotně. Rozhodčí musí zvládat emoce a neodcházet s brekem,“ říká hokejová sudí Patricie Vokalová (Rozhovor) „I mě posílali k plotně. Rozhodčí musí zvládat emoce a neodcházet s brekem,“ říká hokejová sudí Patricie Vokalová (Rozhovor) 22. května 2022 v 11:30

Češi se naposled z medaile radovali v roce 2005, kdy vybojovali bronz. Čekání na cenný kov tak ukončili po dlouhých patnácti letech. „Tak nakonec je to stříbro, ale s cenou zlata. Tenhle tým udělal maximum, a i když jsou teď kluci zklamaní, tak je to obrovský úspěch, který docení až časem,“ ocenil juniory letos v lednu trojnásobný vítěz Stanleyova poháru a mistr světa Jiří Hrdina.

 

Doporučeno
Kvíz: Poznáš české hokejisty podle fotky? Kvíz: Poznáš české hokejisty podle fotky? 24. května 2023 v 16:30

World Baseball Classic

Český baseball má za sebou přelomový rok. Jeho hlavním vrcholem byl debut našeho týmu na World Baseball Classic, tedy neoficiálním mistrovství světa. Češi zaujali celý svět a fantastickou výhrou nad Čínou si zajistili účast i na příštím turnaji. „O Češích se psalo na první stránce New York Times, v japonských novinách v podstatě denně. Z hvězd české extraligy se staly světoznámé tváře,“ řekl na adresu Čechů americký reportér Michael Clair.

Doporučeno
KVÍZ: Český sport a největší úspěchy našich národních hrdinů. Prověř si znalosti o těchto legendárních osobnostech KVÍZ: Český sport a největší úspěchy našich národních hrdinů. Prověř si znalosti o těchto legendárních osobnostech 9. června 2023 v 17:30

Baseballisté tak udělali skvělou reklamu evropskému šampionátu, který se letos konal právě v Česku. Během něj zavítalo do jednotlivých areálů bezmála 24 tisíc lidí. Češi nakonec na domácí půdě získali 5. místo.

 

Mistrovství světa v lukostřelbě

Fantastický skalp se letos povedl české lukostřelkyni Marii Horáčkové, která po dlouhých 85 letech vyhrála pro naši zemi světový titul v lukostřelbě. Kromě zlaté medaile se kvalifikovala i na olympijské hry do Paříže. „Moc jsem si přála, abych si tady to místo na hry vystřílela. Je to fantazie,“ nechala se po úspěchu slyšet Horáčková, na kterou v Berlíně nestačilo hned 139 lukostřelkyň.

„Maruška je profík se vším všudy a je to na tom vidět. Jsem moc rád, že když se jí nepodařilo získat medaili na Evropských hrách, tak teď na mistrovství světa se to povedlo,“ doplnil na adresu české lukostřelkyně ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor. Horáčková se díky svému úspěchu umístila v první desítce ankety Sportovec roku 2023.

 

Čti na další straně
Článek pokračuje na další straně
Strana 1 z 3
Domů
Sdílet
Diskuse