Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
Vyzkoušej předplatné Refresher+ již od 25 Kč 🤩
dnes 27. února 2025 v 16:55
Čas čtení 0:30
Anna-Marie Vondráková

Český režisér a podnikatel Jan Strach míří před soud. Obviněn je z vydírání

Český režisér a podnikatel Jan Strach míří před soud. Obviněn je z vydírání
Zdroj: Instagram/@janstrach
OSOBNOSTI ČESKÁ HUDBA HUDBA
Uložit Uložené

Má na svém kontě videoklipy pro největší současné hvězdy rapu, jako jsou Yzomandias, Viktor Sheen, Rytmus a Ben Cristovao.

Kromě něj jsou státním žalobcem obviněni i další tři lidé. Na seznamu jmen má figurovat i rapper LBOY. Podle webu TN.cz se případem zabývá Obvodní soud pro Prahu 1. Zatím jsou ve věci nařízena dvě líčení, která by se měla konat v druhé polovině března. Nikdo z obžalovaných se k případu zatím nevyjádřil.

„Obecně mohu říct, že obžalovaným je kladeno za vinu vydírání a dále neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací,“ uvedla pro TN.cz mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Eva Švíglerová.

Doporučeno
Od American History X až po Star Wars: Tohle je 15 nejlepších antifašistických filmů a seriálů všech dob Od American History X až po Star Wars: Tohle je 15 nejlepších antifašistických filmů a seriálů všech dob 27. února 2025 v 7:00

Podle obžaloby, kterou má Nova k dispozici, by měl poškozeným být Denis Železný, správce parodického instagramového účtu The Cap. „Hned druhý den, jak se to stalo, jsem to šel oznámit na policii a podat žalobu. Byl jsem z toho dost traumatizovaný,“ uvedl.

Domů
Sdílet
Diskuse