Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
15. září 2016 12:54
Čas čtení 0:00
Matěj Toman

O2 Ynspirology CON o víkendu přilákal tisíce návštěvníků nejen z generace „Y“ (Fotoreport)

REFRESHER
Uložit Uložené

V sobotu 10. září 2016 proběhl v areálu Metropole Zličín festival inspirace O2 Ynspirology CON, účast na něm si nenechalo ujít bezmála 3 000 návštěvníků.

V rámci festivalu bylo představeno více než 40 nejinspirativnějších osobností, které svými aktivitami dnes a denně oslovují především generaci „Y“. Návštěvníci mohli nejen navštívit, ale hlavně se interaktivně zapojit do dění ve 40 „kontejnerech“ s workshopy. Program festivalu, kde byl hlavním aktérem především účastník sám, doplňoval program na hlavní stage.

V areálu Metropole Zličín, která byla generálním partnerem projektu, o víkendu vyrostlo „městečko“ z barevných kontejnerů. V každém z nich se návštěvníci mohli nechat inspirovat osobnostmi, které jsou opinion leadery dnešních mladých lidí nebo si na vlastní kůži vyzkoušet přednosti revolučních moderních technologií. Mezi nejsilnější „ynspirátory“ festivalu patřil například mladý YouTuber Zachy, choreograf Yemi, raper Logic nebo youtuberské duo MadBros. Dalšími inspirativními osobnostmi byli jeden z nejpřednějších českých žurnalistů Martin Veselovský nebo spisovatelka Radka Třeštíková.

Šéf studia DRAWETC ilustrátor Vladimír Strejček rozjel na místě s týmem slušnou analogovou i digitalní demonstraci jejich bezedné kreativity a řemesla pod kontrolou

O2 Ynspirology CON o víkendu přilákal tisíce návštěvníků nejen z generace „Y“ (Fotoreport)

Pro mě to byl jeden z nejnáročnějších projektů posledních let, především proto, že inspirace jako téma nejde jen tak jednoduše uchopit. Každý z nás ji hledá jiným způsobem, takže nám dalo nejvíc zabrat sestavit interaktivní dílny tak, aby v nich naši hosté našli to, co je zaujme,” svěřil se tvůrce projektu Yemi A.D. „Mám obrovskou radost z reakcí lidí, kteří o víkendu dorazili. Na netu lítají tisíce nadšených komentářů a během posledních 2 dní jsme dostali spoustu pozitivních zpráv a dotazů, zda budeme v projektu pokračovat, nebo jestli ho nepřivezeme i na Moravu,” hodnotí Yemi úspěšnou realizaci prvního festivalu inspirace v České Republice.

Emma Smetana během rozhovoru v kontejneru TEDx

O2 Ynspirology CON o víkendu přilákal tisíce návštěvníků nejen z generace „Y“ (Fotoreport)

Program festivalu doplňovala vystoupení na hlavní stage, návštěvníkům se představili například PSH, Johny Machette, VR/NOBODY či David Gránský. „Nechávám se inspirovat především ve světě hudby a herectví, ikonami jsou pro mě například Freddie Mercury, v současné době třeba Bruno Mars,“ nechal se na pódiu po svém vystoupení slyšet David Gránský a dodal: „Pokud někoho inspiruju já, je to skvělý bonus k tomu, co rád dělám a co mě baví.

longiy

O2 Ynspirology CON o víkendu přilákal tisíce návštěvníků nejen z generace „Y“ (Fotoreport)

Zásadním bodem programu bylo také vyhlášení cen O2 Ynspy Awards. Vítězství v soutěži vyhlášené generálním partnerem festivalu může znamenat slibný a raketový začátek pro inspirativní ženy, muže i týmy. Odborná porota byla složena z profesionálů v oblasti digitálních médií, umělecké sféry, tisku i Ynspirology crew a vyhlášeny byly tři vítězné osobnosti.

O2 Ynspirology CON o víkendu přilákal tisíce návštěvníků nejen z generace „Y“ (Fotoreport)

V kategorii #nejYnspirativnější muž zvítězil on-line aktivista a průvodce Prahou, který varuje před pastmi na turisty, Janek Rubeš. #nejYnspirativnější ženou se stala Marie Doležalová se svým blogem Kafe a cígárko a #nejYnspirativnějším týmem pak dvojice L&L, která v současnosti žije ve svém obytném autě a křižuje Nový Zéland na své cestě za svobodou. Za své inspirativní počiny od O2 získali výlet do Hongkongu, kde vytvoří další ze svých inspirativních děl, FREE CZ internet na dva roky zdarma s mobilem Samsung a další ceny jako pivo Excelent na rok zdarma či profi optiku na mobil od Carl Zeiss.

Domů
Sdílet
Diskuse