Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
6. února 2017 14:33
Čas čtení 0:00
Jan O.

Pražané v metru budou moci využívat svůj mobilní telefon naplno. Operátoři rozšiřují signál i do tunelů metra

ZAJÍMAVOSTI SMARTPHONE
Uložit Uložené

Konečně budeš moct v metru odepsat na zprávu nebo si zkrátit cestu pozorováním Instagramu.

Pro většinu obyvatel Prahy je metro zásadní článek v jejich dopravě po městě. Cestování metrem mělo však celou dobu od nástupu LTE sítě a smartphonů do běžného života veliký háček. Signál mobilních operátorů totiž do našich zařízení v tunelech metra zkrátka nedosáhne a ty tak musíš svůj hovor bezprostředně po vstupu na nástupiště ukončit. V metru až na pár výjimek taky absolutně nefunguje mobilní internet, odepsat tak zprávu na Messengeru, jejíž velikost je naprosto zanedbatelná, je prostě nemožné. To by se ovšem po letech slibů od vedení Dopravního podniku hlavního města Prahy mělo konečně změnit a ty by sis tak mohl bez větších problémů ukrátit svou cestu například posloucháním Spotify, klasickým surfováním po internetu nebo třeba přidáváním svých selfies na Instagram.

Pražané v metru budou moci využívat svůj mobilní telefon naplno. Operátoři rozšiřují signál i do tunelů metra
Zdroj: Wikimedia Commons, Che

Jako první krok by operátoři měli spustit pilotní projekt mobilní sítě na červené lince C, a to konkrétně mezi stanicemi Muzeum a Roztyly (směr Háje). To by se mělo uskutečnit už tento rok, a pokud se bude dařit vše, jak má, rozšíření mobilní sítě se poté uskuteční po celé trase metra. Signál do tunelů operátoři přivedou pomocí vyzařovacích kabelů, které by měly zajistit úplně stejnou rychlost internetu jako na povrchu. Tyto kabely jsou již na některých z nových stanic (Bořislavka, Nemocnice Motol) nataženy a fungují naprosto v pořádku. Nezbývá tedy než si protrpět posledních pár jízd v metru pozorováním reklam či spolucestujících a těšit se na tuto skvělou novinku.

Domů
Sdílet
Diskuse