Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Čtvrtek 21. 11. 2019 svátek má Albert

hledej na refresheru

Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.
Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
Zajímavosti - Věci
0
Ondřej Jarůšek
3. srpen 2017, 14:07

České deskové hry se ve světě prodávají ve velkém. Jednu z nich dokonce chtějí do svého světa zapracovat společnosti Marvel a Disney

O českou deskovou hru Krycí jména se začaly zajímat významné zaoceánské firmy a výsledku bychom se měli dočkat již brzy.

Ondřej Jarůšek
3. srpen 2017, 14:07
České deskové hry se ve světě prodávají ve velkém. Jednu z nich dokonce chtějí do svého světa zapracovat společnosti Marvel a Disney
Zdroj: wikimedia.org
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
0
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Deskovým hrám od českých vývojářů se ve světě daří náramně dobře. Dokládají to úspěchy tuzemské společnosti Czech Games Edition, která jich má ve svém portfoliu několik desítek a v nejednom případě se jí s nimi podařilo zabodovat na prestižních mezinárodních soutěžích a festivalech, hry se těší velké oblibě stran jak domácích, tak i zahraničních hráčů a stejně tak pozitivní jsou i prodeje. 

 

Mezi ty momentálně nejúspěšnější české hry přitom patří detektivní společenská deskovka Krycí jména (anglicky Codenames), o kterém jsme vás poprvé informovali minulé léto. Té se od uvedení na trh podařilo prodat už zhruba dva miliony kusů a jak uvádí Hospodářské noviny, hra vzbudila tak velký rozruch, že se o ni začaly zajímat i společnosti Disney a Marvel. Ty mají zájem o zasazení licencovaného titulu do svých světů, přičemž tyto nové verze deskové hry by ve Spojených státech měly spatřit světlo světa již během aktuálního měsíce.

 

 

Ve hře Krycí jména se proti sobě utkávají vždy dva týmy (červený a modrý), přičemž v čele každého z nich stojí zvolený šéf neboli spymaster, který se snaží pomoci svým spoluhráčům, aby na základě jednoslovných indicií a nápověd úspěšně odhalili identitu co možná nejvíce z celkem 25 agentů na herním poli. Hry se může zúčastnit 2 až 8 a více hráčů a hraní zabere zhruba 15 až 30 minut

 

Jak ovšem server dále uvádí, stávající pravidla budou v nových verzích trochu pozměněna. Na předělávce pro Disney v současné době pracuje specializovaná firma, jejíž postup budou Češi kontrolovat. S úpravou a zjednodušením pravidel se přitom počítá z toho důvodu, aby hra vhodně zapadla do nového světa a zároveň aby byla přístupnější pro dětské hráče. A podobně je tomu i u připravované verze pro studio Marvel, jež zase nabídne superhrdinské prostředí.

 

Úspěch za hranicemi však zažívají i další české deskové hry. Za zmínku stojí například titul Galaxy Trucker, který vysokými prodeji překvapil i samotné tvůrce nebo třeba deskovka Příběh civilizace, která si ve světová databázi Board Game Geek drží v žebříčku nejlépe hodnocených her senzační druhé místo. Patříte k fanouškům deskových her i vy? Napište nám svoji nejoblíbenější níže do komentářů.

Hrajete rádi deskové hry?
Ano
129 hlasů
Ne
28 hlasů
Ohodnoť článek
9
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHORU
Nejčtenější