Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Pondělí 25. 1. 2021 svátek má Miloš

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Zajímavosti
7
Adam Novosad
25. prosinec 2017, 10:31

Celý den jen drží dopravní značku, ale vydělá si 130 tisíc dolarů ročně. Amy si své zaměstnání na stavbách nemůže vynachválit

Australance závidí její roční plat všichni kamarádi.

Adam Novosad
25. prosinec 2017, 10:31
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Celý den jen drží dopravní značku, ale vydělá si 130 tisíc dolarů ročně. Amy si své zaměstnání na stavbách nemůže vynachválit
Zdroj: Pixabay

Austrálie je sice plná jedovatých hadů a pavouků, ale kdybys byl před pár lety věděl o tom, kolik si tam člověk může vydělat jen za to, že pár hodin denně drží v ruce dočasnou dopravní značku a řídí dopravu, možná bys tam už dávno bydlel. Na povrch nedávno vyplul příběh sympatické mladé ženy Amy Dowsett z australského Sydney, která ve svých 30 letech vydělává krásných 130 tisíc dolarů za rok, a to na její provádění není třeba ani vysoká škola či speciální kvalifikace.

 

Amy pracuje jako „Lollipop lady“, což v praxi znamená, že asistuje na různých stavbách, během konstrukčních pracích a usměrňuje dopravu, která při budování většinou bývá omezená. Mladá Australanka vedle své práce drží v ruce i různé dopravní značky podle toho, co se právě řidičům snaží vzkázat, a za svou parádní výplatu může vděčit členství v oborech. Organizace Construction, Forestry, Mining and Energy Union zastřešuje spoustu zaměstnanců pracujících právě v oblastech jako stavebnictví či hornictví a definuje základní práva a povinnosti zaměstnavatelů. Díky členství v této odborové organizaci vydělává Amy o něco více než 40 dolarů za hodinu, přičemž dalších 45 dolarů denně dostává jako náhradu jízdného a za 22 dolarů si pak může koupit jídlo. Podle konkrétní velikosti stavby si pak k výplatě připočítává od 2 do 4 dolarů za hodinu, a tak není divu, že si ročně přijde až na 130 tisíc.

 


 

Amy žertuje i o tom, že když se někomu svěří se svou prací a roční výplatou, všichni se hned vyptávají, kde by se mohli na stejné pozici zaměstnat i oni, protože v Austrálii vydělá například zdravotní sestra přibližně polovinu z platu naší Amy a polovinu vydělají dokonce i lidé na stejné pozici jako ona, pokud nemají kontrakt podle podmínek zmíněné odborové organizace. Za usměrňování dopravy a držení značky v ruce proto 130 tisíc dolarů definitivně nezní jako málo.

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
NAHORU
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.