Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
24. června 2018 15:44
Čas čtení 0:00
Antonín Havlík

Česko a Slovensko oplývá nejlepším mobilním pokrytím v Evropě. Na která místa si dát na dovolené pozor?

TECH
Uložit Uložené

Češi a Slováci si zavolají s plným signálem téměř odkudkoli.

V České republice a na Slovensku je nejsilnější a nejkvalitnější mobilní signál v Evropské unii. Tímto prvenstvím se můžeme chlubit velmi oprávněně a byť patří služby našich operátorů k nejpředraženějším, zavolat se tu dá téměř odkudkoli, což se rozhodně nedá říct o ostatních zemích Evropy.

Od loňského roku operátoři zrušili roaming a srovnali podmínky pro volání na území celé EU. Když se vyjede z naší stabilně pokryté kotliny, může hodně Čechů a Slováků zaregistrovat velké výpadky, případně kolísání jejich signálu.

Typické problémy se dostavují už po přejezdu hraničního přechodu na Rozvadově v Německu. Navigace v mobilním telefonu díky nekvalitnímu pokrytí LTE signálem na německých dálnicích zamrzá,“ poukazuje Jiří Grund, výkonný ředitel Asociace provozovatelů mobilních sítí.

Česko a Slovensko oplývá nejlepším mobilním pokrytím v Evropě. Na která místa si dát na dovolené pozor?

Mapě pokrytí dominuje po Česku a Slovensku také Maďarsko nebo Rakousko, hůře na tom je blízké Polsko a dokonce také Německo. Dávat pozor by si lidé měli na cestách po Francii, Itálii nebo Španělsku, kde převládají na mapě červená místa poukazující na slabý signál. 

Turistických oblastí a velkých měst by se problém týkat neměl, ale na vesnicích a v méně zabydlených oblastech můžou v těchto zemích vznikat problémy s nízkým nebo nulovým signálem, nehledě na LTE připojení. Kompletní mapu včetně jednotlivých typů signálu si můžeš projet na oficiálních stránkách tohoto projektu.

Domů
Sdílet
Diskuse