Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
5. července 2018 17:46
Čas čtení 0:00
Adam Novosad

Lvi sežrali tři pytláky, kteří chtěli v rezervaci zabít nosorožce

ZAJÍMAVOSTI
Uložit Uložené

Příroda se postarala o to, aby se nosorožcům nic nestalo.

Jihoafrická republika získává v posledních týdnech přední místo ve světových médiích. Nedávno tam zabili vzácného nosorožce, ale příroda jako by našla způsob, jak skóre vyrovnat. V rezervaci Sibuya Game Reserve Kenton na východě Jihoafrické republiky před pár desítkami hodin objevili pracovníci roztrhané lidské pozůstatky.

U nich ležela hromada nástrojů od zbraní až po speciální kleště, které pytláci využívají k odstraňování rohů právě z nosorožců. Majitel rezervace Nick Fox napsal na Facebooku delší příspěvek o tom, jak pracovníci objevili tolik částí lidského těla, že zatím předpokládají tři vyhaslé lidské životy.

Lvi sežrali tři pytláky, kteří chtěli v rezervaci zabít nosorožce
Zdroj: Robek/Wikimedia Commons

Oblast je však pokryta hustým porostem, takže pytláků mohlo být o něco více. Pozůstatky mohly být po objevení prohlédnuty až za pár hodin, protože ani pracovníci nemají proti lvům šanci. Na místě byly nalezeny i zásoby na více dní.

Pracovníci rezervace usoudili, že cílem pytláků bylo vyčkat na správný čas a potom nosorožce napadnout, ale překazili jim to lvi. Zvířata samozřejmě nebudou za zabití tří pytláků nijak potrestána, a i když Nick napsal, že je mu líto každého ztraceného života, jeho lvi poslali všem pytlákům jednoznačný vzkaz.

Domů
Sdílet
Diskuse