Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
21. srpna 2018 17:49
Čas čtení 0:00
Ondřej Jarůšek

Tvůrci hororového hitu Until Dawn přichází s další nervydrásající peckou. Trailer ti nažene husí kůži

TECH
Uložit Uložené

The Dark Pictures: Man of Medan je chystanou hrou od autorů úspěšné hororovky Until Dawn, a pokud máte tento žánr rádi, pak byste si oznamovací trailer neměli nechat ujít.

Bojíte se rádi? Pak pro vás máme tip na jednu lahůdku. Je jí nová hra z dílny studia Supermassive Games, tvůrců úspěšného hororového titulu Until Dawn, který vyšel v roce 2015 exkluzivně na PS4 (naši recenzi si můžete přečíst zde). Nově oznámený titul Man of Maden však bude po deseti letech prvním počinem vývojářů, který vyjde multiplatformě, a jak si na zveřejněných ukázkách můžeme všimnout, charakteristická DNA tvůrců nikam nezmizela.

Duchové na lodi

Hra Man of Maden totiž silně připomíná právě zmíněný titul Until Dawn, jehož děj je zaměřený na partičku mladých lidí, kterým jde v odlehlé chatě v lese po krku neznámý vrah. Zde máme podobnou situaci, avšak místo chatky se skupina kamarádů ocitá na lodi někde v jižním Pacifiku, kde jim idylické chvilky náhle překazí tajemné nadpřirozené síly. A jeden po druhém začnou umírat.

Po vzoru dřívějších prací studia můžeme očekávat, že vývoj příběhu bude záležet především na tom, jak se budeme v průběhu hraní rozhodovat. To pak logicky ovlivní samotné vyústění děje a to, která postava přežije a které naopak odejdou na věčnost. Těšit se prý taky můžeme na silný filmový zážitek.

Za zmínku navíc stojí skutečnost, že jednu z rolí ztvární herec Shawn Ashmore, který byl dříve rovněž předlohou pro hlavní postavu ve hře Quantum Break od studia Remedy.

Začátek nové série 

O hře dále víme, že se má jednat o první díl takzvané Dark Pictures Anthology, která bude sérií hned několika hororových titulů. Zatím však není zcela jasné, o jak velké hry se bude jednat – tedy zda se máme těšit na skoro 10 hodin dlouhé tituly jako v případě Until Dawn, nebo spíše krátké jednohubky jako Hidden Agenda, poslední projekt studia. Jako pravděpodobnější se zatím asi jeví druhá varianta, ale necháme se překvapit. 

Vydavatelem hry se stala společnost Bandai Namco a na pultech obchodů se má objevit už v roce 2019. Hrát budeme na PlayStationu 4, Xboxu One a PC.

Domů
Sdílet
Diskuse