Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Čtvrtek 4. 6. 2020 svátek má Dalibor

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Filmy a Seriály - Vybrali jsme
2
Jakub Paulík
9. květen 2019, 18:20
Čas čtení: 5:08
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Jak vypadali hrdinové Game of Thrones před a po skončení seriálu?

Každý z nich si prošel menší či větší proměnou.

Jakub Paulík
9. květen 2019, 18:20
Čas čtení: 5:08
Jak vypadali hrdinové Game of Thrones před a po skončení seriálu?
Zdroj: HBO
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
2
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

V návaznosti na náš minulý článek s herci z Game of Thrones, kde jsme se podívali na jejich minulost před seriálem a na aktuální vzhled v seriálu, jsme si pro tebe přichystali pokračování.

 

V něm společně nahlédneme na 20 herců, ale vzhledem k tomu, že je natáčení Game of Thrones již ukončeno, máme tentokrát možnost vidět i jejich image z období po seriálu.

 

herci pred got, na zaciatku got a 2019

 

Jason Momoa navzdory svému krátkému účinkování v seriálu patří mezi velmi populární postavy Game of Thrones. Kdo by jen mohl zapomenout na obávaného Khala Droga? Něco takového nedokáže ani sám Momoa. Narážíme tím na zábavnou příhodu z natáčení Aquamana, kdy herec zapomněl na to, že již není vůdcem velké hordy dothraků.

 

Režisér James Wan ho musel několikrát upozorňovat, že při natáčení působí příliš rozzlobeně. Jasonova reakce stála opravdu za to. „Jamesi, za toto mě přece platí! Jsem Khal Drogo!“ řekl režisérovi Jamesi Wanovi s humorem Momoa. Jak můžeš pozorovat na níže přiložené fotografii, velký Drogo alias Aquaman se již po dlouhých letech nečekaně oholil.

 

Na fotografii vlevo máš možnost vidět

Jasona Momou ve filmu Baywatch: Hawaiian Wedding (2003)

herci pred got, na zaciatku got a 2019

 

Aidan Gillen v Game of Thrones ztvárňoval manipulátora Petyra Baelishe alias Malíčka. Ten si dlouhou dobu dokázal zahrávat s rody Lannisterů, Starků a mnoha jinými. V 7. sérii se však jeho podvody obrátily proti němu, a tak se malá vražedkyně jménem Arya Stark postarala o to, aby Baelishovy intriky skončily.

 

Na obrázku vlevo je Aidan Gillen jako Frank

v snímku The Low Down (2000) / vpravo seriál Project Blue Book (2019)

herci pred got, na zaciatku got a 2019

 

Lena Headey alias Cersei Lannister má pořádně tuhý kořínek a v Game of Thrones, kde hrdinové umírají řadu za řadou, se drží až překvapivě dlouho. To by se však mohlo změnit v 5. epizodě finále, kdy se proti ní postaví armády Jona, Daenerys a jejich spojenci.

 

 

Vlevo snímek Aberdeen (2000) / vpravo

fotografie s představitelem Eurona Greyjoye (Pilou Asbæk)

herci pred got, na zaciatku got a 2019

 

Brienne během 8. série stihla díky Jaimemu získat titul rytíře a později díky němu ztratit i panenství. S takovým vývojem událostí by asi Lady Stoneheart nebyla příliš potěšená (čtenáři knižní předlohy Game of Thrones vědí), ale život udatné rytířky byl alespoň na krátkou chvíli zaplněný něčím jiným než bojem. V tomto příspěvku můžeš vidět, jak se Gwendoline Christie loučí se svým hereckým kolegou Danielem Portmanem alias Podrickem.

 

Vlevo Gwendoline Christie v seriálu Wizards Vs. Aliens (2012),

vpravo instagramové loučení  s představitelem Podricka (Daniel Portman)

herci pred got, na zaciatku got a 2019

 

Iain Glen, tedy seriálový Jorah Mormont, sice nemá Instagram, ale prostřednictvím sociálních sítí se s ním rozloučila alespoň Jorahova milovaná Khaleesi. Ta ho v příspěvku označila za nejlepšího člověka, jakého mohla potkat. 

 

 Vlevo snímek Gorillas In The Mist  (1988) / vpravo loučení s Emilií Clarke

herci pred got, na zaciatku got a 2019

 

Thoros z Myru ztvárněný hercem jménem Paul Kaye, patřil mezi vedlejší postavy, které to s diváky táhly poměrně dlouho. Kromě toho, že dokázal pravidelně oživovat svého přítele Bericka, však nebyl nikdy příliš důležitou postavou. Jeho pozitivní vztah k alkoholu a zábavné příhody ale uměly pobavit.

 

 

Vlevo Paul Kaye ve filmu Anyone For Pennis (1995) / vpravo s představitelem Tormunda (Kristofer Hivju)

herci pred got, na zaciatku got a 2019

 

Peter Dinklage alias Tyrion Lannister je bezkonkurenčně jedním z největších favoritů Game of Thrones. Tohoto vzrůstem malého, ale mimořádně talentovaného herce jsi mohl naposledy vidět i v marvelovce Avengers: Infinity War, kde paradoxně ztvárnil obřího trpaslíka Eitriho.

 

Vlevo fotografie ze snímku The Station Agent (2013)

herci pred got, na zaciatku got a 2019

 

Fotografie pro The Hollywood Reporter

 

Bronn je zosobněním pravého žoldáka, který před čestným jednáním pokaždé upřednostní peníze. Díky jeho humoru jej však máme i tak všichni rádi. U herce Jeroma Flynna si můžeme zmínit i malou zajímavost ze zákulisí.

 

Věděl jsi o tom, že herecký představitel Bronna byl kdysi partnerem Leny Headey (Cersei)? Jejich vztah byl však ukončen za nepříznivých okolností, a proto se tato dvojice na place nemůže vůbec vystát. Více se o hercích odmítajících natáčet společné scény dočteš v tomto článku.

 

Vlevo seriál Ripper Street (2012)

herci pred got, na zaciatku got a 2019

 

Jerome Flynn a Rory McCann na premiéře finále Game of Thrones z dubna 2019

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame

#jeromeflynn & #RoryMcCann at the #gameofthrones premiere in NYC, 3 April #gotpremierenyc #Bronn #TheHound

Príspevok, ktorý zdieľa @ jeromeifyouwantto,

 

Conleth Hill se kdysi zajímal o roli Roberta Baratheona, ale každý fanoušek Game of Thrones musí uznat, že pro postavu tajemného Varyse byl prostě zrozen. Na jeho rozhovory s Petyrem Baelishem či Tyrionen nezapomeneme ani dlouhá léta po skončení seriálu.

 

Vlevo snímek Blue Heaven (1992) / vpravo seriál The Isle (2018)

herci pred got, na zaciatku got a 2019

 

Carice van Houten, respektive její postava Melisandra, původně v seriálu vedla Stannise, ale později se ukázalo, že nebyl vyvoleným bojovníkem jejího boha. V proroctví adresovaném Aryi se ale nemýlila a stejně správně dokázala předpovědět i svou smrt, kterou dobrovolně přivítala koncem bitvy o Winterfell.

 

 

Vlevo záběr z filmu Suzy Q (1999)

herci pred got, na zaciatku got a 2019

 

Rory McCann a jeho nezaměnitelného Hounda (Sandora Clegana) lze přirovnat k Varysovi v tom smyslu, že jiného herce si u této specifické postavy prostě nedokážeme představit. Už na samotném konkurzu bylo vidět, že McCann se dokáže do své role vžít jako málokdo.

 

Vlevo snímek The Book Group (2002)

herci pred got, na zaciatku got a 2019

 

Rory McCann a Natalie Dormer

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa I am Rory McCann fanpage (@iamrorymccann),

 

Královna draků Daenerys si nedávno zahrála v Star Wars spin-offu Solo: A Star Wars Story a aktuálně patří mezi jedny z nejpopulárnějších ženských hereckých osobností na světě. Je proto úsměvné pozorovat, že ještě rok před Game of Thrones hrála ve fantasy hororu Triassic Attack, který patří do podprůměrné C produkce. Zmíněný snímek si na Roten Tomattoes vysloužil příšerných 9 %.

 

Vlevo Triassic Attack (2010)

herci pred got, na zaciatku got a 2019

 

Věříme, že se představitel Jaimeho Lannistera Nikolaj Coster-Waldau po závěru Game of Thrones neztratí. Jeho talentu by bylo totiž opravdu škoda. Z jeho hereckých příspěvků do kinematografie můžeme určitě zmínit například výborné kriminální drama Shot Caller (2017).

 

Vlevo dánský thriller Nightwatch (1994)

herci pred got, na zaciatku got a 2019

 

Alfie Allen si se svojí postavou Theona v seriálu užil skutečně mnoho. Nakonec ho ale čekala úctyhodná smrt v boji proti Night Kingovi, což je pocta, o níž například Khal Drogo, Ned Stark, Catelyn či Robb nemohou dozajista mluvit. A tímto způsobem se na Instagramu rozloučil se seriálem a fanoušky.

 

 

Vlevo snímek Elizabeth (1998)

herci pred got, na zaciatku got a 2019

 

Původní Král severu Robb Stark pocítil kruté zavraždění autorem předlohy Georgem R. R. Martinem již v průběhu 3. série. Určitě nemusíme zdůrazňovat, že takzvaná Red Wedding patřila mezi nejneočekávanější a nejemotivnější zvraty v celém seriálu. Richard Madden nyní zazářil v kriminálním seriálu Bodyguard (2018).

 

 

Vlevo drama Worried About The Boy (2010)

herci pred got, na zaciatku got a 2019

 

Ygritte lze označit za jedinou pravou lásku Jona Snowa, čemuž dáš jistě za pravdu i ty. Chemie mezi Daenerys a Jonem je jednoduše příliš nevýrazná a propojení herecké představitelky Ygritte Rose Leslie a Kita Haringtona nakonec vedlo i k jejich sňatku, což snad mluví samo za sebe.

 

Vlevo Downton Abbey (2010)

herci pred got, na zaciatku got a 2019

 

Všichni jsme ho nenáviděli. Joffrey Baratheon byl prostě králem na zabití, ale po příchodu Ramsayho Boltona jsme zjistili, že existuje ještě větší sadista. Malého Jacka Gleesona jsi v minulosti mohl vidět například v Nolanově filmu Batman Begins. Vzpomínáš si?

 

 

Vlevo Batman Begins (2005)

herci pred got, na zaciatku got a 2019

 

Bran Stark toho poslední dobu v seriálu příliš mnoho nenamluví, ale jeho postava se ukázala být důležitým faktorem v rámci boje proti Night Kingovi. Právě on dal totiž Aryi valyrijskou dýku, kterou postavu slovenského rodáka Vladimíra Furdíka poslala na onen svět.

 

 

Vlevo snímek The Awakening (2011)

herci pred got, na zaciatku got a 2019

 

Michael Mcelhatton si v Game of Thrones zahrál Roosea Boltona, otce šíleného Ramsayho. Úmrtí jeho postavy nás samozřejmě mrzí, protože i když Bolton nepatřil mezi hlavní hrdiny seriálu, určitě byl jedním z nejcharismatičtějších. Svým způsobem ho můžeme nazvat jakousi mazanou liškou severu, jakou za rod Lannisterů představoval Tywin.

 

Vlevo film Paths To Freedom (2001) / vpravo seriál Genius (2017)

herci pred got, na zaciatku got a 2019

 

Všechny předešlé herce a herečky bys v našem minulém článku hledal jen marně, ale co se Kita Haringtona, a tedy Jona Snowa alias Aegona Targaryena týká, jako hlavní postavu seriálu jsme se ho rozhodli umístit i do nového výběru. Navíc vzhledem k jeho krátkému sestřihu lze říci, že po natáčení prošel pořádnou změnou.

 

 

herci pred got, na zaciatku got a 2019

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Foto: HBO Tagy: Game of Thrones
Ohodnoť článek
18
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.
Záleží nám na soukromí čtenářů. I z toho důvodu ti poskytujeme detailní informace o tom, jak využíváme soubory cookies a jiné technologie zabezpečující správné fungování a vývoj stránky. Pro víc informací si přečti naše Zásady ochrany osobních údajů , kde najdeš, jak používáme soubory cookies, případně se seznam s Podmínkami užívání portálu platnými od 24. 5. 2018. Zpracování cookies můžeš zabránit nebo změnit své preference v nastaveních internetového prohlížeče. Pro detailnější nastavení klikni na víc možností níže.
Upozornění na právo nastavení ochrany osobních údajů na Refresheru

Vzhledem k existujícím i chystaným změnám v zákonech ti dáváme možnost detailního nastavení zpracování osobních údajů a preferencí spojených s jejich zpracováním.

Přečti si možnosti, posuň zobrazení níže, nastav si své preference a klikni na tlačítko Souhlasím, když budeš chtít pokračovat na Refresher. Soubory cookies jsou důležitou součástí technologie v tvém prohlížeči. Jsou natolik důležité, že je budeme muset použít pro zapamatování si toho, že jsi toto okno potvrdil/a, v opačném případě bychom ti ho museli zobrazovat znovu a znovu.

Údaje, které zpracováváme, když používáš Refresher
Ze strany Refresheru sbíráme tyto osobní údaje:
 • Když navštívíš Refresher, uchováváme informace o tom, které články sis přečetl, identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy nebo IP adresu v případě přihlášení, soubory cookies a polohu.
 • Při přihlášení do účtu e-mailovou adresu.
Proč sbírá Refresher tyto údaje:
 • Ke zlepšení kvality našeho webu a vývoji nových webových služeb.
 • K provádění analýz a měření s cílem pochopit, jak je náš web využíván.
 • K tomu, abychom nezobrazovali obsah, který jsi už viděl.
 • Pro zobrazování přizpůsobeného obsahu, jako jsou například relevantnější články.
 • Pro schopnost identifikovat tě jako uživatele při přihlašování do svého účtu.
Sbíráme údaje pro partnery a reklamní sítě:
 • Identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy, soubory cookies a poloha.
Proč sbíráme tyto údaje pro partnery, třetí strany a reklamní sítě:
 • K tomu, aby mohli fungovat a zobrazovali relevantnější a užitečnější reklamy.
Seznam reklamních sítí a nastavení reklam

Nevyhnutelné osobní údaje – cookies – pro zobrazování reklam sbíráme pro následující společnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
formulář kontakt v souvislosti s osobními údaji >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

 

Možnost vypnout si personalizování reklam a sbírání osobních údajů pro jednotlivé partnery:

Upravit nastavení typů reklam Google - personalizování od společnosti Google

Upravit nastavení typů reklam AdForm - personalizování od společnosti AdForm

 

Svá nastavení pro všechny ostatní reklamní sítě, i ty, které na Refresheru nenajdeš, si můžeš prohlédnout na stránce youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Měření a analýza návštěvnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránek používají ke zlepšení funkčnosti svých stránek údaje shromážděné službou Google Analytics. Shromážďování údajů můžete deaktivovat tak, že si stáhnete a nainstalujete doplněk pro svůj prohlížeč.

Stáhnout doplněk pro prohlížeč

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Společnost Gemius podobně jako služba Google Analytics vyhodnocuje a měří návštěvnost na některých webových stránkách. K měření využívá Cookies, které si můžeš deaktivovat ve svém prohlížeči.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využíváme k analýze návštěvnosti a chování uživatelů. Vytváří nám mapu aktivity návštěvníků, a to na webových stránkách, které vizualizuje a vyhodnocuje. Tyto informace nejsou sbírány vždy, nikde nejsou spárovatelné s aktivitami uživatelů a není tedy možné identifikovat jednotlivce, ale Hotjar ti může nastavit soubory cookies.

Ovládací prvky související s prohlížečem

Nastavení souborů cookies

Soubory cookies jsou životně důležitou součástí technologie ve vašem prohlížeči a slouží ke zlepšení prostředí při používání internetu.

Pokud například na určitém webu nastavíte předvolený jazyk, soubory cookies pomohou prohlížeči zapamatovat si tuto volbu. Některé nebo všechny soubory cookies můžete též zablokovat, to ale může vést k narušení fungování některých funkcí na internetu.

Mnoho webů například vyžaduje zapnuté soubory cookies, když se chcete přihlásit.

Zásady ochrany osobních údajů
Další informace o tom, jak Refresher používá cookies ke zlepšení služeb
 • Přihlašování – pro účely přihlašování potřebujeme tvoji e-mailovou adresu.
 • Přizpůsobení – pro zjištění toho, co tě zajímá, vytváříme tvůj unikátní profil. Pokud nějaké informace posbíráme, najdeš je ve svých nastaveních soukromí a profil můžeš upravit, změnit nebo celé personalizování vymazat.
Jak změnit nastavení zpracování osobních údajů?

Pokud změníte názor, kdykoliv můžete tyto údaje změnit na adrese https://refresher.cz/nastavenia/sukromie.
Pokud toto okno nechceš vídat, když nás navštívíš z jiného zařízení nebo prohlížeče, přihlas se a tvé preference si zapamatujeme.