Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Neděle 12. 7. 2020 svátek má Bořek

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Filmy a Seriály - Vybrali jsme
18
Dominik Vetrák
3. červen 2019, 17:20
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

10 seriálů, které v roce 2019 kvalitou hravě překonají Game of Thrones

...a vlastně hravě překonají většinu oblíbených seriálů.

Dominik Vetrák
3. červen 2019, 17:20
10 seriálů, které v roce 2019 kvalitou hravě překonají Game of Thrones
Zdroj: Netflix
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
18
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Předminulý týden jsme se podívali na desítku seriálů, které jsme ti doporučovali zhlédnout po skončení Game of Thrones. Šlo převážně o méně známé počiny, kterým se nedostává tolik mediální pozornosti, a které vždy rádi zviditelníme.

 

V jejich prospěch hovoří i fakt, že jsou dozajista lepší než poslední dvě série Game of Thrones a mnohé z nich se vysílají na pravidelné týdenní bázi. Divák tak nepřijde o onu atmosféru seriálového napětí a čekání na další epizodu.

 

Dnešní článek bude trochu jiný. Připravili jsme si pro tebe 10 skvělých seriálů současnosti, které se vrátí i v roce 2019, a které jsou podle nás kvalitativně výš než Game of Thrones. Nejde o žádný útok na oblíbený fantasy seriál, tak to tak ani neber. Spíše doporučujeme dnes již známé seriály a doufáme, že si k nim najde cestu více nových fanoušků. Na závěr už jen upozorňujeme, že jde o seznam, nikoli žebříček.

 

 

1. Better Call Saul

Prequelový spin-off k Breaking Bad se v našich očích řadí na stejnou kvalitativní laťku jako jeho starší bratr. Do konce zřejmě nezbývají více než dvě série a pokud to tvůrci opravdu vyšperkují, Saul může Heisenberga nakonec i překonat. Ve své podstatě jde o dramatické krimi s prvky komedie a pár akčními složkami.

 

Dočkáš se skvělých hereckých výkonů, úžasné práce s kamerou, konzistentně kvalitního scénáře a spousty překvapivých momentů. Seriál doporučujeme všem těm, kteří mají rádi pomalejší rozběh, vyšperkované dialogy a budování charakterů postav, jakož i všem fanouškům Breaking Bad.

 


2. BoJack Horseman

BoJacka jsme měli v těchto výběrech již vícekrát. Pravdou je, že se tak trochu opakujeme a některé seriály jsme již na Filmkultu v podobných článcích rozebírali. Dokud si však nenajdou zasloužené množství diváků, budeme v tom pokračovat i nadále. BoJack představil svět, ve kterém lidé a personifikované zvířata žijí bok po boku. Hlavní postavou je bývalá hollywoodská hvězda kůň BoJack. V současnosti o něj už nikdo nezakopne a on své problémy a deprese utápí v alkoholu.

 

BoJack není dobrý člověk a přesto, v jakém prostředí vyrůstal a co všechno mu život způsobil, i on se mohl stát někým lepším. Seriál zachycuje skutečné lidské problémy, nepříjemné životní události a pohrává si s motivy naděje, deprese, lásky, přátelství a smutku.

 

Prezentuje život tak, jak jej známe a vnímáme kolem nás. Po skončení řady epizod budeš civět na monitor a přemýšlet, co se právě stalo. Není to však jen o dramatických momentech. BoJack dokáže pobavit každého diváka, a to nejen svým černým, ale i originálním a situačním humorem. Doporučujeme všemi deseti.

 

 


3. Castlevania

Upíři, příšery, Dracula, čarodějové, zlomyslná církev, snadno ovlivnitelní lidé plní nenávisti a do toho jistý Trevor Belmont, poslední svého rodu. Zabiják upírů a nestvůr, ochránce lidstva odsouzený k zániku. Na nečekaném místě a s nečekanými pomocníky objeví novou motivaci do života. Postaví se Draculovi, nezapomene při tom hláškovat a odsekávat hlavy upírům.

 

Castlevania má za sebou na Netflixu dvě série, které dohromady oplývají 12 epizodami plnými humoru, hlášek, výtečně animované akce, krve, příšer a skvělých momentů. Jde o prvotřídní zábavu ve svěže působícím prostředí se sympatickými postavami, které si okamžitě zamiluješ. Nakonec, pokud po 2 epizodách seriálu nepřijdeš na chuť, můžeš to vzdát. Spíše ti však garantuji, že tou dobou už budeš na budoucí události seriálu namotán.

 

 

4. Rick & Morty

Sázka na jistotu a pravděpodobně nejoblíbenější animovaný seriál současnosti. Titul toho nejlepšího v redakci stále držíme pro BoJacka, ale tyto dva počiny si mezi sebou mohou konkurovat jen těžko. Rick & Morty je totiž nekonečnou studnou sci-fi nápadů se šíleným humorem, který tě dostane v každé epizodě.

 

Originální postavy a jejich dobrodružství napříč celým vesmírem, vtipné dialogy a nezapomenutelné hlášky. Tento rok se dočkáme nové série a my jsme zvědaví, jestli to více než dvouleté čekání (první epizoda dorazí až v listopadu) bude stát za to.

 


5. Mr. Robot

Role Elliota Andersona proslavila Ramiho Maleka. Ten od té doby ušel kus cesty, přičemž už získal i svého prvního Oscara (za Bohemian Rhapsody). Zanedlouho ho uvidíme v nové bondovce v pravděpodobně záporné roli. Zároveň však bude muset dokončit svou pouť hackera, který obrátil celý svět naruby.

 

Poslední série Mr. Robot dorazí už letos a bude mít údajně 12 epizod. Mr. Robot je plný očekávaných i neočekávaných zvratů, skvěle napsaných a zahraných postav, přičemž se sem tam i pobavíš. Excelentně napsaný příběh tě častokrát nechá v naprosté tmě a potěší tě i nesmírně napínavé scény. Někteří mohou nadávat na příliš očekávané zvraty, ale spíše jde o to, jak je tvůrci exekvovali.

 


6. Big Mouth

Jde o další animovanou pecku od Netflixu. V seriálu Big Mouth se seznámíš s dětmi v pubertě. Ty v současnosti ohrožuje svět internetu, nekonečného přísunu informací a také blížící se puberty či problémů v rodině. Big Mouth si zčásti dělá legraci ze zažitých stereotypů (obzvláště v amerických domácnostech), využívá nekorektní humor a nezastaví se před ničím.

 

Je pravda, že se při sledování náramně pobavíš (pokud ti tento styl humoru sedne), ale tvůrci se nebojí jít i do vážnějších témat, jako je například rozvod a jeho dopad na děti. Big Mouth dokáže chytit za srdce, ale v první řadě ti dokonale procvičí bránici. 

 


7. Black Mirror

Už za dva dny nás čeká třídílná série s pořadovým číslem 5. V ní se mimo jiné představí i Anthony Mackie či Miley Cyrus. Black Mirror bychom snad neměli nikomu vysvětlovat. Jde o sociálně-politickou kritiku a zčásti filozofické vyobrazení současné doby. Vykresluje blízkou budoucnost a nebezpečí, jakož i výhody dnešních a futuristických technologií. To vše v originálních prostředích a úžasných nápadech nejen co se týče jeho postav. Přítomny jsou i nečekané zvraty či skvěle napsané konce.

 

Všechno je to v závěru o poselství a úrovni originality, s jakou tvůrci dokázali světu ukázat jejich odkaz. O každý díl se stará jiný režisér a je to cítit. Doporučujeme sledovat ve dvojici a následně se o jednotlivých epizodách bavit. Možná budeš překvapen, jak odlišný názor a vnímání mnoha věcí v tvém životě má tvůj partner/kamarád.

 


8. True Detective

Geniální první série, docela dobrá druhá, no a vynikající třetí série. Někomu možná nesedl ten konec, my jsme s ním však nadmíru spokojeni. Nic Pizzolatto si vzal kritiku k srdci a napsal příběh soustředěný na několik postav, se kterými jsme prožívali celkem běžný, i když určitě smutný životní příběh. Právě postavy, skvělé režijní dovednosti a vynikající scénář se ale postaraly o to, že jsme žrali každou další epizodu a byli jsme zvědaví, jak to celé skončí.

 

První a třetí série pracuje s více časovými pásmy, které (velmi přehledně) skáčou nahoru dolů a přidávají do kriminálního případu další skutečnosti. Společně se skvělými detektivy odhalujeme stále nové a nové nesrovnalosti, které možná vyústí v docela prosté závěry.

 

Vždy je tu však přítomna silná myšlenka a důležitá je hlavně exekuce. Užiješ si spoustu napětí, sem tam i skvěle natočenou akci a geniální práci s postavami a dialogy. Jde o antologický seriál, takže série na sebe nenavazují. Klidně tedy můžeš tu druhou vypustit (i když vůbec není špatná, avšak oproti první a třetí výrazně slabší) a užít si špičkovou seriálovou práci.

 

 

9. Peaky Blinders

Po čtyřech sériích této vynikající gangsterky se sympatickými členy rodiny Shelbyových se už v redakci nemůžeme dočkat nových částí. Birmingham na počátku 20. století ti ukáže drsné prostředí staré Anglie, ve kterém není nouze o pěstní souboje, přestřelky či dramatické vývoje vztahů mezi postavami.

 

Kromě talentovaných herců, jakými jsou Cillian Murphy (postava Thomase Shelbyho) či Paul Anderson (Arthur Shelby) budeš mít tu čest vidět herecké kreace populárního Toma Hardyho (Alfie Solomons), Adriena Brodyho (Luca Changretta) nebo Sama Neilla (inspektor Campbell). Romské, židovské či italské gangy v seriálu Peaky Blinders mezi sebou vedou nelítostné války, kterým bys určitě měl dát šanci.

 

10. Chernobyl

Jaderná havárie v Černobylu z roku 1986 se do historie lidstva zapsala černými písmeny a tvůrci HBO nám ihned po méně úspěšném finále Game of Thrones přinášejí náplast v podobě fantastického seriálu Chernobyl. V něm budeš moci během pěti částí sledovat detailní průběh události, od snahy o utajení nejhorších následků, přes krvavé oběti této katastrofy, až po odklízení radioaktivního odpadu.

 

Dramatická minisérie Chernobyl zasáhla diváky po celém světě natolik, že se jí na známém portálu IMDb podařilo během několika týdnů vyšplhat na pozici nejlépe hodnoceného seriálu, čímž Chernobyl překonal například kultovní Breaking Bad.

 

Který z těchto seriálů máš nejraději?
BoJack Horseman
116 hlasů
Chernobyl
6936 hlasů
Castlevania
115 hlasů
Peaky Blinders
2833 hlasů
Better Call Saul
304 hlasů
Big Mouth
82 hlasů
True Detective
560 hlasů
Black Mirror
661 hlasů
Mr. Robot
429 hlasů
Rick & Morty
1077 hlasů
Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Ohodnoť článek
1
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.
Záleží nám na soukromí čtenářů. I z toho důvodu ti poskytujeme detailní informace o tom, jak využíváme soubory cookies a jiné technologie zabezpečující správné fungování a vývoj stránky. Pro víc informací si přečti naše Zásady ochrany osobních údajů , kde najdeš, jak používáme soubory cookies, případně se seznam s Podmínkami užívání portálu platnými od 24. 5. 2018. Zpracování cookies můžeš zabránit nebo změnit své preference v nastaveních internetového prohlížeče. Pro detailnější nastavení klikni na víc možností níže.
Upozornění na právo nastavení ochrany osobních údajů na Refresheru

Vzhledem k existujícím i chystaným změnám v zákonech ti dáváme možnost detailního nastavení zpracování osobních údajů a preferencí spojených s jejich zpracováním.

Přečti si možnosti, posuň zobrazení níže, nastav si své preference a klikni na tlačítko Souhlasím, když budeš chtít pokračovat na Refresher. Soubory cookies jsou důležitou součástí technologie v tvém prohlížeči. Jsou natolik důležité, že je budeme muset použít pro zapamatování si toho, že jsi toto okno potvrdil/a, v opačném případě bychom ti ho museli zobrazovat znovu a znovu.

Údaje, které zpracováváme, když používáš Refresher
Ze strany Refresheru sbíráme tyto osobní údaje:
 • Když navštívíš Refresher, uchováváme informace o tom, které články sis přečetl, identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy nebo IP adresu v případě přihlášení, soubory cookies a polohu.
 • Při přihlášení do účtu e-mailovou adresu.
Proč sbírá Refresher tyto údaje:
 • Ke zlepšení kvality našeho webu a vývoji nových webových služeb.
 • K provádění analýz a měření s cílem pochopit, jak je náš web využíván.
 • K tomu, abychom nezobrazovali obsah, který jsi už viděl.
 • Pro zobrazování přizpůsobeného obsahu, jako jsou například relevantnější články.
 • Pro schopnost identifikovat tě jako uživatele při přihlašování do svého účtu.
Sbíráme údaje pro partnery a reklamní sítě:
 • Identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy, soubory cookies a poloha.
Proč sbíráme tyto údaje pro partnery, třetí strany a reklamní sítě:
 • K tomu, aby mohli fungovat a zobrazovali relevantnější a užitečnější reklamy.
Seznam reklamních sítí a nastavení reklam

Nevyhnutelné osobní údaje – cookies – pro zobrazování reklam sbíráme pro následující společnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
formulář kontakt v souvislosti s osobními údaji >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

 

Možnost vypnout si personalizování reklam a sbírání osobních údajů pro jednotlivé partnery:

Upravit nastavení typů reklam Google - personalizování od společnosti Google

Upravit nastavení typů reklam AdForm - personalizování od společnosti AdForm

 

Svá nastavení pro všechny ostatní reklamní sítě, i ty, které na Refresheru nenajdeš, si můžeš prohlédnout na stránce youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Měření a analýza návštěvnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránek používají ke zlepšení funkčnosti svých stránek údaje shromážděné službou Google Analytics. Shromážďování údajů můžete deaktivovat tak, že si stáhnete a nainstalujete doplněk pro svůj prohlížeč.

Stáhnout doplněk pro prohlížeč

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Společnost Gemius podobně jako služba Google Analytics vyhodnocuje a měří návštěvnost na některých webových stránkách. K měření využívá Cookies, které si můžeš deaktivovat ve svém prohlížeči.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využíváme k analýze návštěvnosti a chování uživatelů. Vytváří nám mapu aktivity návštěvníků, a to na webových stránkách, které vizualizuje a vyhodnocuje. Tyto informace nejsou sbírány vždy, nikde nejsou spárovatelné s aktivitami uživatelů a není tedy možné identifikovat jednotlivce, ale Hotjar ti může nastavit soubory cookies.

Ovládací prvky související s prohlížečem

Nastavení souborů cookies

Soubory cookies jsou životně důležitou součástí technologie ve vašem prohlížeči a slouží ke zlepšení prostředí při používání internetu.

Pokud například na určitém webu nastavíte předvolený jazyk, soubory cookies pomohou prohlížeči zapamatovat si tuto volbu. Některé nebo všechny soubory cookies můžete též zablokovat, to ale může vést k narušení fungování některých funkcí na internetu.

Mnoho webů například vyžaduje zapnuté soubory cookies, když se chcete přihlásit.

Zásady ochrany osobních údajů
Další informace o tom, jak Refresher používá cookies ke zlepšení služeb
 • Přihlašování – pro účely přihlašování potřebujeme tvoji e-mailovou adresu.
 • Přizpůsobení – pro zjištění toho, co tě zajímá, vytváříme tvůj unikátní profil. Pokud nějaké informace posbíráme, najdeš je ve svých nastaveních soukromí a profil můžeš upravit, změnit nebo celé personalizování vymazat.
Jak změnit nastavení zpracování osobních údajů?

Pokud změníte názor, kdykoliv můžete tyto údaje změnit na adrese https://refresher.cz/nastavenia/sukromie.
Pokud toto okno nechceš vídat, když nás navštívíš z jiného zařízení nebo prohlížeče, přihlas se a tvé preference si zapamatujeme.