Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
15. září 2019 10:18
Čas čtení 0:00
Ondřej Jarůšek

Nový šampion a bitva o krále Bratislavy. Oktagon fanouškům MMA přinesl další nezapomenutelný zážitek

SPORT OKTAGON MMA
Uložit Uložené

Organizace Oktagon MMA uspořádala další velký turnaj. Tentokrát se dějištěm stala Bratislava.

Konec léta si snad fanoušci MMA nemohli představovat lépe. Domácí organizace Oktagon MMA totiž opět zavítala do Bratislavy na Zimní stadion Ondreja Nepelu, kde se sešlo kolem 8500 diváků, aby si užili celkem 11 skvělých zápasů, které všechny přítomné nejednou zvedaly ze židle.

Jako obvykle jsme se totiž dočkali několika šokujících výsledků, úžasných výkonů bojovníků a hned několika velmi tvrdých ukončení. Pojďte se tedy s námi podívat, jak celá akce Oktagon 14 vypadala. 

 

Nový šampion a bitva o krále Bratislavy. Oktagon fanouškům MMA přinesl další nezapomenutelný zážitek
Zdroj: Oktagon MMA

Předzápasy 

Celý turnaj odstartoval zápas Lukáše „Fuki” Dvořáka, kterému se postavil Giorgi Kvelidze. Dvořák ovšem před domácím publikem nezaváhal a svého soupeře dokázal ukončit v 2. kole na submisi (arm triangle). Ze svých celkových 3 výher tak zůstává neporažen. 

Následovala bitva dvou neporažených borců. V té proti sobě síly poměřili domácí zápasník Marek Mazuch a Pim Kusters, z pokračující série výher se však nakonec mohl radovat jen jeden z nich, a tím byl první z jmenovaných.

Mazucha jako vítěze vyhlásili poměrem 2:1 bodoví rozhodčí, sám spolumajitel organizace Ondřej Novotný ovšem nad tímto výsledkem vyjádřil nespokojení, lepším bojovníkem se totiž zdál být právě Kusters.

Nový šampion a bitva o krále Bratislavy. Oktagon fanouškům MMA přinesl další nezapomenutelný zážitek
Zdroj: Oktagon MMA

Pak přišel čas na semifinále Projektu Y. V tom proti sobě zabojovaly Ivy Hašková a Kateřina Klinderová, která dostala druhou šanci postoupil do finále. To se jí ale nepovedlo. Ivy Hašková totiž svoji soupeřku porazila v 2. kole na KO jedním tvrdým úderem a jak se zdálo, náhlé a tvrdé ukončení překvapilo i samotnou vítězku. Na výkon ve svém debutovém zápase může být pyšná. 

Dlouho očekávaný souboj Jaroslav Jartim vs. Lukáš Pajtina se konečně stal realitou. Diváci se stali svědky napínavé bitvy, v níž se však jako lepší ukázal český bojovník „Jarda“ Jartim, který Pajtinu ukončil v 2. kole na TKO. Po dvou prohrách v řadě se tak vrátil zpět na vítěznou vlnu.

V pátém předzápase proti sobě nastoupili Ronald Paradeiser za Slovensko a Leoš Brichta za Česko. I v tomto případě jsme se dočkali konce ještě před časovým limitem, kdy Paradaiser nad Brichtou zvítězil v 2. kole via verbal tapout. Jak se však z následné reakce Brichty zdálo, nebyl s ukončením zápasu příliš spokojený.

Nový šampion a bitva o krále Bratislavy. Oktagon fanouškům MMA přinesl další nezapomenutelný zážitek
Zdroj: Oktagon MMA

Hlavním soubojem předzápasové karty byl očekávaný zápas mezi Timo Feuchtem z Německa a americkým bojovníkem Jeremym Kimballem. Američan byl mnohými v tomto zápase favorizován, Feucht však všechny dokázal šokovat a svého soupeře porazil v 1. kole na TKO. Kimball se poté údajně nechal slyšet, že se jednalo o konec jeho kariéry. Uvidíme tedy, zda tomu tak skutečně bude.

Hlavní karta 

Hlavní kartu turnaje odstartoval Daniel Hromek s Igorem Danišem, kteří před diváky předvedli skvělé výkony. Převahu však nakonec dokázal zužitkovat Daniel Hromek, který zkušeného thaiboxera Daniše ukončil v 1. kole na TKO. Ve svém 2. zápase si tak připsal 2. výhru.

Doporučeno
Karlos Vémola o luxusu, chovu žraloků, sbírání motýlů i zápase s Attilou Véghem (Rozhovor) Karlos Vémola o luxusu, chovu žraloků, sbírání motýlů i zápase s Attilou Véghem (Rozhovor) 8. května 2019 18:57

Celou kartu následně okořenil boj dvojice supertěžkých bojovníků Martina Budaye a Daniela Dittricha. O tomto zápase Ondřej Novotný uvedl, že jeho vítěz se s největší pravděpodobností stane vyzyvatelem úřadujícího šampiona těžké váhy Michala Martínka. Oba tak do zápasu dali vše, úspěšnější byl ovšem Martin Buday, který zvítězil v 2. kole na submisi. K titulovému zápasu by mělo dojít snad nejpozději v březnu (marec) příštího roku.

Určitého překvapení se diváci dočkali i během nadcházející bitvy. Do té totiž nastoupil Ludovít Klein, kterému většina předpovídala rychlou výhru v 1. kole, tak se ovšem nestalo. Brazilský soupeř Paulo Rodrigues vydržel až do 3. kola, ve kterém mu ovšem domácí borec uštědřil nekompromisní na KO kopem přímo na bradu.

O Kleinově přestupu do UFC se mluví již delší dobu, doufáme tak, že nejnovější výhra mu v cestě do nejslavnější ligy světa pomůže.

Nový šampion a bitva o krále Bratislavy. Oktagon fanouškům MMA přinesl další nezapomenutelný zážitek
Zdroj: Oktagon MMA

Bitva o krále Bratislavy. Právě tak byl nazýván souboj dvou domácích zápasníků Piráta Krištofiče a Robo Pukače. Ti fanouškům přinesli 5kolový zápas, během kterého byl však jasně dominantní Krištofič. Zvítězil tak jednohlasně 3:0 na body a jak na poturnajové tiskové konferenci s žertem uvedl, bude v Bratislavě vládnout spravedlivě a poctivě.

Pak už ale přišla řada na zlatý hřeb celého večera. Tím samozřejmě nebylo nic jiného než zápas o šampiona bantamové váhy mezi Tomášem Deákem a Filipem Mackem. V 1. kolem zvolil Macek velmi nevšední taktiku, kdy opakovaně po úderech Deáka padal na záda v domnění, že se soupeř vydá za ním. Ten ale o boj na zemi neměl zájem. Nakonec jsme se tak dočkali celých 5 kol, ve kterých byl bezesporu lepším bojovníkem Tomáš Deák a po jednoznačné výhře na body tak pás pro nového šampiona připadl jemu.

Po turnaji Tomáš Deák prohlásil, že by si nyní přál přestoupit do japonského Rizinu s tím, že do Oktagonu by se vracel obhajovat titul. Snad se to tedy podaří.

Nový šampion a bitva o krále Bratislavy. Oktagon fanouškům MMA přinesl další nezapomenutelný zážitek
Zdroj: Oktagon MMA

Zápas století

A co nás čeká ještě tento rok? 25. 10. 2019 se uskuteční v Košicích turnaj Oktagon Prime 2, kde uvidíme jména jako Wittner, Kertesz nebo Ryšavý. Všichni fanoušci už snad mají také v kalendáři zakroužkované datum 9. 11. 2019, protože právě tohoto dne se dočkáme zápasu století mezi dvěma velikány domácí scény – Karlosem Vémolou a Attilou Véghem. O2 arena bude praskat ve švech a pokud patříte mezi milovníky MMA, neměli byste si akci nechat ujít.

Domů
Sdílet
Diskuse