Problémem jsou prý hlavně mobilní hry.
Závislost na hrách je vážnou diagnózou, kterou už přibližně rok uznává i Světová zdravotnická organizace. Speciální pozornost jí musí věnovat v Indonésii, informuje Vice.
Psychiatrická nemocnice Cisarua ve Východní Jávě podle magazínu hospitalizuje každý měsíc „tucty pacientů“ ve věku od 7 až 15 let. Od roku 2016 jich bylo celkem až 209.
Zajímavý je však fakt, že jsou to všechno děti, které se neumí odtrhnout od her na svých mobilech.
Zdá se tak, že počítače a herní konzole už odcházejí do pozadí, přestože o hrách na mobilech se stále tak mnoho nepíše.
„Určitě vidíme nárůst. Toto je bod, kde do hry přichází monitorování dětí ze strany rodičů,“ říká Elly Marliyaniová, ředitelka nemocnice. Předpokládá také, že většina mládeže, která problém má, lékaře nevyhledá.
Rodiče prý mohou sledovat až 11 příznaků, že děti svou zábavu na mobilech nezvládají. Všímat si prý je třeba abstinenčních příznaků v případě, že dětem vezmou telefon, zvýšené podrážděnosti a lhaní o tom, jak dlouho hry ve skutečnosti hrají.

Doktorka Lina Budiyantiová ze stejné nemocnice říká, že limitem pro koukání do obrazovky by měly být dvě hodiny denně. Kromě her totiž indonéské děti stráví mnoho času i na YouTube a v jiných aplikacích. Za závislost se už podle nemocničních tabulek považuje 6 hodin, přičemž léčba může trvat až tři měsíce.