Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
18. září 2020 13:11
Čas čtení 0:43
Daniel Kopejska

Messi získal po devítiletém soudním sporu práva k užívání svého jména jako značky

SPORT ŠPANĚLSKO
Uložit Uložené

Jeden z nejlepších hráčů planety vyhrál soud s cyklistickou firmou Massi. Nyní může registrovat své příjmení jako sportovní značku.

Barcelonský útočník Lionel Messi získal po vleklém soudním sporu práva k užití svého příjmení jako sportovní značky. O registraci si zažádal už v roce 2011, na tuto skutečnost však reagovala firma Massi, která prodává kola a cyklistické vybavení. Mezi oběma stranami vznikl spor, hlavně kvůli podobnosti obou jmen. V Massi se báli, že podobnost loga by tak mohla vyvolat v zákaznících zmatek, informuje BBC.

Doporučeno
Messi zůstává v Barceloně. V emotivním rozhovoru říká, že prezident klubu by za něj požadoval nereálných 700 milionů eur Messi zůstává v Barceloně. V emotivním rozhovoru říká, že prezident klubu by za něj požadoval nereálných 700 milionů eur 5. září 2020 12:01

První spor vyhrála španělská firma, argentinský útočník se nicméně nehodlal vzdát. Evropský soudní dvůr nakonec po devíti dlouhých letech rozhodl v prospěch křídelníka s číslem 10 na zádech. Rozhodující faktor byl primárně hvězdný status hráče. Je totiž tak známý, že v očích zákazníka, podle soudního dvora, nehrozí záměna těchto dvou značek .

Třiatřicetiletý Messi bude určitě rád, že se řeší konečně něco jiného, než poprask, který způsobil během letošního přestupového období. Barcelonský legendární hráč totiž poslal vedení fax, ve kterém vyjádřil svojí nespokojenost a psal, že chce odejít.

Po handrkování a spoustě spekulací totiž nakonec v katalánském klubu zůstane a propůjčí mu své služby i nadále. Fanoušci si určitě nedokázali představit, že jejich dlouholetý oblíbenec bude oblékat barvy například Manchesteru City, o kterém se mluvilo nejvíce.

Domů
Sdílet
Diskuse