Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
24. září 2020 18:33
Čas čtení 0:40
Tereza Šnajdrová

Česko patří mezi sedm nejrizikovějších zemí v Evropě

NEWS KORONAVIRUS
Uložit Uložené

Česká republika byla ve čtvrtek odpoledne zařazena na seznam zemí, ve kterých je vývoj ohledně šíření koronaviru velmi znepokojivý.

Česká republika se ve čtvrtek odpoledne zařadila do skupiny zemí, které vyvolávají velké obavy ohledně rychlosti šíření koronaviru. Kromě Česka se na tomto seznamu podle Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí nachází také Španělsko, Chorvatsko, Bulharsko, Maďarsko, Rumunsko a Malta. Středisko uvedlo, že ve jmenovaných zemích je výrazný počet nakažených, ale také vysoké číslo hospitalizovaných ve vážném stavu.

Doporučeno
PŘEHLEDNĚ: Nová opatření proti koronaviru se dotknou restaurací, barů, koncertů, sportovních akcí nebo třeba kadeřnictví PŘEHLEDNĚ: Nová opatření proti koronaviru se dotknou restaurací, barů, koncertů, sportovních akcí nebo třeba kadeřnictví 24. září 2020 10:35

Nárůst počtu nakažených, a to především mezi mladými lidmi, je pozorován u dalších třinácti zemí, mezi které patří například Francie, Slovensko, Velká Británie, Belgie a Rakousko. Podle vývoje nákazy v těchto zemích lze očekávat, že i ony se brzy zařadí do skupiny s vysoce znepokojivými trendy. Nízký počet, a tedy statut stabilní země, pak získalo Německo, Itálie, Polsko, Norsko a další.

Domů
Sdílet
Diskuse